Хвороби

Симптоми і лікування кандидозу нігтів

Одним з видів грибкових захворювань, що вражають нижні кінцівки, є кандидоз нігтів на ногах, що відрізняється інфекційної природою походження. Спочатку захворювання проявляє себе на поверхні шкіри, після чого вражає нігтьову пластину. В результаті прогресування недуги, нігті на ногах стають ламкими, розшаровуються, набувають білий, частіше жовтуватий відтінок, не характерний раніше. Істотно сповільнюється зростання, форма нігтя деформується, що викликає певний дискомфорт у людини, ураженої кандидозом.
Кандидоз нігтів на ногах

Причини

Кандидоз шкіри і нігтів на ногах є інфекційну грибкову хворобу, причин виникнення якої існує кілька. Найчастіше нігтьова молочниця зустрічається у жінок, однак чоловіча половина населення також потрапляє в групу ризику. Особливо це стосується військовозобов’язаних, які проходять строкову службу, а також працівників овочевих баз і виробничих цехів.

Головна причина кандидозу полягає в недотриманні основних правил гігієни, погіршує становище незручне взуття і не дуже сприятливі умови клімату. Також грибок нігтів ніг може стати наслідком впливу підвищеної вологості.

ВАЖЛИВІ НОВИНИ:

Виділяють наступні причини виникнення інфекції на ногах:

 • Авітаміноз, на тлі якого спостерігається ослаблення імунітету, актуально це в осінній і весняний періоди.
 • Умови праці, далекі від комфортних, до яких відносяться підвищена вологість, перепади температур, антисанітарія, тісний контакт з рідинами і хімічними препаратами.
 • Наявність захворювань шкірного покриву, внаслідок яких на його поверхні з’являються тріщини, скво ь них в свою чергу проникає грибок.
 • Незбалансоване харчування, шкідливі звички.
 • Незручна тісне взуття, яка заважає циркуляції крові і призводить до надмірної пітливості.
 • Ігнорування елементарних норм гігієни, на тлі чого відбувається активне розмноження патогенних мікроорганізмів на ногах.

Важливо!

Головною особливістю кандидозного онихомикоза є його повільний розвиток, що відрізняє його від хвороб іншого типу. Виявити ураження на ранніх стадіях розвитку хвороби досить проблематично, тому лікування недуги часто проводиться з запізненням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Причини і методи лікування тиску 140 на 110

Ознаки кандидозу на ногах

Коли грибок кандида на ногах починає проявляти первинні ознаки свого активного розмноження, інфекція вже давно присутній на поверхні нігтів. Кожен симптом ураження нігтьової пластини свідчить про прогрес розмноження патогенних мікроорганізмів.

Оскільки лікувати кандидоз простіше на ранніх стадіях, до лікаря звернутися слід при наявності хоча б однієї з таких ознак:

 • невелике почервоніння на шкірному покриві безпосередньо навколо нігтя.
 • Шкіра навколо ураженого нігтя лущиться, запалюється, покривається невеликими виразками.
 • Після первинного запалення кандидоз нігтів ніг проявляє себе невеликими тріщинами, які стають видні неп осредственно під пластиною.
 • Болісний дискомфорт при натисканні на уражену ділянку нігтя, виділення гною і відчуття сверблячки сигналізують про сильному поширенні молочниці.
 • Розшарування нігтя, форма його стає деформованої, нерівної і покривається горбами .
 • Розвиток кандидозу нігтів ніг призводить до повного відмирання їх і відпадіння.

Важливо!

Все симптоми грибкового ураження проявляються поступально і свідчать про прогресуванні недуги. Чим далі відкладається лікування, тим важче потім буде позбутися від інфекції.

Як виглядає грибкове ураження нігтя на нозі

Зовнішні ознаки грибкової інфекції проявляються дуже явно, про що свідчать фото кандидозу нігтів на ногах. Характерною первинної рисою поразки є гіперемія, яка має досить чіткі межі. Шкіра відрізняється багряним кольором, з’являється незвичний блиск, деяка напруженість і витончення, яке викликано попередніми лущенням.

ГАРНІ НОВИНИ:

Кандидоз нігтьових валиків супроводжується появою гною при натисканні, причому саме місце ураження як би нависає над пальцем через підвищення його щільності і збільшення в розмірах.

Чи не зупинена вчасно грибкова інфекція поступово вражає весь ніготь цілком, докорінно змінюючи його структуру. Оскільки зростання пластини не припиняється, можна спостерігати деформації, які з нею відбуваються.
Зовнішні ознаки грибка
відростають ніготь не схожий за своїми характеристиками на колишнє свій стан. Найчастіше його відрізняють:

 • потовщення.
 • відсутність блиску.
 • наявність борозен поперечного типу.
 • наявність точкових вдавлених ділянок.
 • сірий колір.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Симптоми і лікування ексудативного гаймориту

Важливо!

доведення до крайньої стадії розвитку кандидоз може приймати хронічну форму, яка важко піддається лікуванню, характеризується рецидивами і завдає чимало незручностей.

Терапія

Лікування кандидозу нігтів на ногах — процес, тривалість якого залежить від стадії розвитку. Важливим моментом є правильна діагностика, в ході якої лікар визначить клінічну картину грибкової інфекції, проведе мікроскопічне і культуральне обстеження, встановить масштаби поширення недуги і виявить причини його появи.

Лікувальний план при ґрунтовному ураженні нігтів є тривалий вплив на пошкоджені ділянки за допомогою медичних препаратів, а також примочок. Додатково проводиться лікування медикаментами протигрибкової дії, які слід приймати всередину.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Дозволено застосовувати рецепти народної медицини в якості допоміжних способів вирішення проблеми. Однак, дозволено проводити лікування, використовуючи ту чи іншу натуральний засіб, тільки за призначенням лікаря.

Як зовнішній впливу на грибкову інфекцію, що знаходиться під нігтем, застосовують такі медикамент:

 • Лак Лоцерил, відомий препарат з аморолфіном в складі. Основна діюча речовина проникає вглиб нігтя, досить застосовувати ліки два рази в тиждень.
 • Лак Батрафен, зовнішній медикамент з циклопірокс в складі. Завдяки своєму головному компоненту, такий лак для нігтів має згубним дією на велике число різновидів грибкових уражень, в тому числа підвиду кандида.
 • мікроспорії, являє собою набір з мазі міконазолу, водостійкого пластиру і пилки. Наносити засіб потрібно не менше одного разу на добу.
 • Пімафуцин крем, ефективний зовнішній медикамент від грибків.

Лікування кандидозу нігтів
Крім застосування аптечних ліків, практикується нанесення на уражені нігтьові пластини і валики розчину метил-і генціан-Віолета.

Важливо!

Якщо зовнішнє лікування грибкової інфекції на нігтях ніг не приносить результату, призначаються поліеновие антибактеріальні препарати широкого спектра дії.

Можливі ускладнення

Не варто ставитися до кандидозу Ногтев их пластин як до недуги, не вимагає негайного лікування. Зволікання в лікуванні може привести до досить негативних наслідків для організму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Батрафен лак для нігтів від грибка

До найбільш поширених ускладнень, викликаним недолікованим грибковим ураженням нігтя на нозі, можна віднести наступні:

 • Поширення інфекції по всьому організму.
 • Зараження бактеріальними мікроорганізмами, які з’являться на шкірному покриві в результаті активності грибка.
 • Хронічний перебіг недуги, який переросте в невиліковну форму.

Профілактичні заходи

Будь-яке захворювання, як відомо , Легше попередити, ніж потім займатися його усуненням. Це відноситься також і до кандидозу нігтьових пластин на нижніх кінцівках, уникнути який можна, дотримуючись заходів профілактики.

Найголовніший норматив, яких слід дотримуватися, щоб уникнути зараження, полягає в дотриманні гігієнічних правил. Недбале ставлення до чистоти може привести не тільки до розростання грибка, але і до більш серйозних ускладнень.

Важливо підбирати зручне взуття, не захоплюватися косметичними процедурами самостійно, а проводити їх в спеціалізованих установах, відмовитися від шкідливих звичок і збалансувати харчування.

Кандидоз, який вразив нігтьові пластини на ногах, вимагає проведення лікування при перших ознаках появи. Зволікання може призвести до ускладнень і хронічній формі захворювання.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Схожі статті

Чим і як лікувати поліартрит?

Bobby

Причини та лікування болю після ендопротезування колінного і тазостегнового суглобів

Megusta

Дієта при подагрі — види, принципи правильного харчування

Marina

Симптоматика та лікування прихованого варикозу вен нижніх кінцівок

Sasha

Чим і як лікувати артрит стопи в домашніх умовах?

Serega

Що таке тромбоз нижніх кінцівок, як лікувати патологію?

Maria

Варикоз при вагітності на ногах — що робити?

Bobby

Виноград при подагрі — можна чи ні?

Murcia

Вправи для профілактики плоскостопості у дітей і дорослих

Serega

Склеротерапія вен нижніх кінцівок — що це таке?

Scooby

Що таке гонартроз колінного суглоба 1 ступеня та як його лікувати?

Maxim

Що таке грибок нігтів на ногах — чим і як лікувати ураження нігтьової пластини?

Andrey

Залишити коментар