Хвороби

Коксартроз тазостегнового суглоба 3 ступеня — як лікувати без операції?

Недогляд перших симптомів захворювань опорно-рухового апарату призводить до занедбаності здоров’я суглобів. Болі в ногах, тимчасова скутість зчленувань, періодичні судоми часто списують на фізичну втому. Хворобливість нижніх кінцівок може бути наслідком запалення тазостегнових суглобів. У більшості випадків до ревматолога звертаються, коли хвороба переходить в хронічний стан, вражені кісткові, хрящові і м’язові тканини (3 стадія). Незважаючи на складність коксартрозу 3 ступеня тазостегнового суглоба, для його лікування розроблена ефективна методика, що дозволяє обійтися без операції, що включає комплекс заходів, спрямованих на відновлення зчленувань і збереження їх функціональності.

Симптоматика захворювання

Постановка діагнозу при коксартрозе тазостегнового суглоба 3 ступеня у фахівців не викликає ускладнень, оскільки на цій стадії все дегенеративні ознаки хвороби визначаються візуально.

Симптоми коксартрозу 3 ступеня:

ВАЖЛИВІ НОВИНИ:

  l i Зміна ходи (перевалювання на одну сторону).
 • Порушення постави.
 • Зсув таза.
 • Різна довжина ніг.
 • Деформація кісток нижніх кінцівок (Х-, О- образна).

Хворий скаржиться на:

 • Постійні сильні болі в попереку, паху, стегні.
 • Хворобливість ходи.
 • Дратівливість.
 • Пригніченість.
 • Безсоння.
 • Важкість в ногах після ходьби і в стані спокою.
 • Тривалу скутість суглобів.

В медичній практиці розрізняють правобічний і лівобічний (односторо ний) коксартроз. Хвороба може розвиватися симетрично — одночасно запальний процес зачіпає два суглоба — (двосторонній) коксартроз. Ризики ураження лівого і правого тазостегнового суглоба однакові.

При коксартрозе 3 стадії неможливо пересування без підтримуючих пристосувань (тростину, милиці).
Коксартроз тазостегнового суглоба 3 ступеня

Рентгенологічні ознаки хвороби

Суглобові ознаки коксартрозу 3 стадії підтверджуються рентгенівськими знімками, на яких проглядаються:

 • Нерівномірний звуження на 1/3 або часткове зрощення суглобової щілини.
 • Деформація і розростання кісткової тканини.
 • Безліч остеофитов.
 • Зсув і велічену головки стегнової кістки.
 • Тазобедренная деформація.

Рентгенологічні ознаки коксартрозу ТБС

Прогноз для життя

Лікування коксартрозу 3 ступеня без операції не забезпечує повного одужання хворого, але сприяє уповільненню суглобової патології, позбавлення пацієнта від хворобливого дискомфорту. У періоди призначається терапії і в межрецідівного проміжки рекомендовано дотримання особливого способу життя:

 • Організація правильного харчування.
 • Помірні фізичні навантаження.
 • Щоденне активний рух ( піші прогулянки, плавання).
 • Лікувальний фізкультурний комплекс.

При артрозі кульшового суглоба 3 ступеня слід уникати:

 • Різких фізичних зусиль.
 • переохолодження.
 • Нервових потрясінь.
 • перевтоми.

Темп життя повинен бути спокійним і спокійним. Позитивний настрій і наполегливість підвищують шанси вилікувати коксартроз 3 ступеня в рази.

Чим і як лікувати коксартроз 3 ступеня

Лікування коксартрозу 3 ступеня без операції являє собою комплексну програму, що об’єднує медикаментозну терапію, лікувальну гімнастику, фізіотерапію і інноваційні терапевтичні методи, що дозволяють поставити хворого на ноги.
методи лікування на 3 стадії

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Що таке некроз гемороїдального вузла, до чого може привести і як його лікувати?

Медикаментозне лікування

Ліки складають основу лікування коксартрозу. Призначаються препарати:

 • Купируют больовий синдром.
 • Нормалізують обмін речовин в хрящовій тканині зчленувань.
 • Покращують загальну рухливість тазостегнового суглоба.
 • Укрепляют м’язи хворого суглоба.
 • Нормалізують рівень внутрішньосуглобової рідини.

Протизапальні засоби
На 3 стадії хвороби знеболюючі препарати, такі як нестероїдні протизапальні засоби не виконують поставлене завдання — купірування болю і пригнічення запального процесу навколосуглобових тканин. Хорошим знеболюючим ефектом характеризуються внутрісуглобні ін’єкції гормональних препаратів Гидрокортизон, Дипроспан, Метипред, Преднізолон, Триамцинолон.

ГАРНІ НОВИНИ:

Використання стероїдних гормональних засобів в поєднанні з місцевими анестетиками (новокаїн, Лідокаїн) дозволяє зробити ін’єкційну блокаду гострого прояву суглобного болю.
Гіалуронова кислота
Запалення тазостегнових суглобів на 3 стадії хвороби вказує на прогрес патології — недостатність вироблення синовии, її щільність, руйнування хрящової устілкі зчленувань. Усувають цей дефект за допомогою гіалуронової кислоти. Її застосовують у вигляді монотерапії (капсули) або в комбінації з глюкокортикостероїдами (ін’єкції).

Препарати, що містять гіалуронову кислоту (Евалар, Коксартрум, Синокром, Ферматрон, Остеніл, Кондронова), заміщають синовіальну рідину, а згодом нормалізують її природне вироблення, забезпечують тим самим створення сприятливих умов для відновлення хрящів.
Гіалуронова кислота і хондропротектори хондропротектори
Препарати цієї групи дозволяють повернути назад процес руйнування хрящової устілкі тазобедре них суглобів. Лікування коксартрозу хондропротекторами (Глюкозамін, Алфлутоп, Дона, Хондроксид, Румалон, Мукосат) забезпечує поліпшення обмінних процесів в тканинах суглобів, стимуляцію вироблення колагену — основи хрящів зчленувань, прискорення загоєння утворилися мікротріщин, запуск процесу природної регенерації хрящової тканини. Для досягнення очікуваного ефекту хворому призначають тривалий курс лікування (більше 5 ін’єкцій).
Сосудорасширяющие препарати
Ефект знеболюючих ліків і хондропротекторів в лікуванні артрозу ТБС 3 ступеня настає швидше при їх поєднанні з судинорозширювальними препаратами (Трентал, Профілактін С, кавінтон), які поліпшують кровообіг, харчування суглобових тканин. Така комбінація усуває набряклість і болючість суглобів.
Місцеві засоби
Корисні при деформуючому коксартрозе 3 ступеня зігріваючі мазі, гелі (Фіналгон, Ібупрофен гель, Індометацин, Биструм гель). Вони не надають вираженого знеболюючого ефекту, не вирішують основну проблему, але сприяють усуненню м’язових спазмів кінцівок, характеризуються відволікаючим дією.
Місцеві зігріваючі мазі

Масаж

Делікатні масажні процедури рекомендовані в періоди настання ремісії . При виконанні разминаний і розтирань кінцівок, таза, хребта хворий не повинен відчувати біль. При артрозі 3 ступеня тазостегнового суглоба корисний:

 • Емендіческій масаж — усуває набряклість м’язів і зв’язок, покращує кровообіг.
 • Вакуумний масаж — покращує вироблення колагену, усуває скутість, сприяє відновленню м’язів .
 • Баночний масаж — підсилює дренаж м’яких тканин, розширює судини.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Симптоми і лікування артрозу 3 ступеня колінного суглоба без операції

Важливо!

На 3 стадії хвороби масаж виконує тільки професійний масажист. Тривалість однієї процедури не перевищує 15 хвилин (3 рази / день).

Мануальна терапія

Хороший результат в лікуванні коксартрозу показують мануальні процедури. Мануальний терапевт за допомогою зусиль рук виконує витягування хребта, що сприяє виправленню постави хворого, поліпшення притоку крові в зони спини та попереку, зміцненню м’язів спини, на які лягає велике навантаження при пересуванні.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Лікувальна фізкультура

ЛФК сприяє відновленню рухливості тазостегнового суглоба. Лікувально-фізкультурний комплекс призначають поза фазою загострення, на стадії ремісії. Кожному хворому коксартрозом рекомендований індивідуальний лікувальний курс вправ. Фахівці враховують вік хворого і рівень його фізичної підготовки.

Рекомендовані вправи виконують під наглядом лікаря, після в домашніх умовах, поступово переходять від легких розминок до механотерапії (виконання вправ на спеціальних тренажерах). Постійні заняття лікувальною фізкультурою покращують кровообіг ТБС, повертають тонус м’язів.
ЛФК при коксартрозе
Базові вправи для 3 стадії коксартрозу:

 1. Напівприсідання з упором об стіну, стілець.
 2. з положення лежачи на боці підйом хворий випрямленою кінцівки вгору на можливу висоту, затримка кінцівки (1-3 хвилини).
 3. з положення лежачи на животі імітація плавання з плавниками, працюють ногами, задіють таз , піднімаючи його над рівнем підлоги.
 4. З положення лежачи на спині згинання ніг в колінах, почергове п ріжіманіе кінцівок до грудної клітки.
 5. З положення лежачи на спині ноги зігнуті в колінах, прийняти упор стопами об підлогу, підйом сідниць, руки не відривають від підлоги.

важливо!

ЛФК протипоказаний при підвищеному тиску, високі ризики тромбофлебіту, під час реабілітації після інфаркту, інсульту.

Фізіотерапія

при коксартрозе 3 ступеня обов’язкові фізіотерапевтичні процедури , проходять їх в стаціонарі під наглядом фахівців:

 • Ультразвукова терапія — покращує метаболізм і харчування суглобів, стимулює ет імунітет, усуває м’язові спазми і знімає біль (1-4 процедур по 15 хвилин).
 • Кріотерапія — лікування холодом поліпшення кровообіг суглоба, усуває набряклість, спазми м’язів (10-20 сеансів по 3 хвилини).
 • Рентгенотерапія — знеболює і забезпечує відновлення навколосуглобових тканин (до 6 сеансів по 1 хвилині).
 • Магнітотерапія — розширює судини, тим самим покращує кровообіг суглобів, сприяє відтоку лімфи, надає спазмолітичну дію (20 процедур по 15 хвилин).
 • Лазеротерапія — покращує обмінні процеси, сприяє виведенню солей і токсинів з запалених суглобів, прискорює регенерацію тканин ТБС (10-15 процедур по 20 хвилин).
 • УВТ — сприяє розм’якшенню і розсмоктуванню кісткових наростів (7-10 сеансів по 15 хвилин).
 • Електрофорез — усуває хворобливий суглобовий синдром (10-20 сеансів по 15 хвилин).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Висип на щоках у немовляти. Фото, що це означає, що робити, як лікувати

Фізіотерапія коксартроза ТБС
Фізіотерапія є профілактикою атрофії м’язово-зв’язкового апарату кінцівки, замінює лікувальну гімнастику в випадках її протипоказання.

Трансплантація стовбурових клітин

Хронічні аутоімунні прояви, що провокують руйнівні процеси ТБС, вдається купірувати за допомогою перенесення власних (донорських) стовбурових клітин кісткового мозку (жировий прошарок і) в деформовані суглоби. Матеріал вводиться безпосередньо в осередок запалення за допомогою внутрішньосуглобових уколів або операбельним шляхом.

Ця методика сприяє нормалізації імунітету, поліпшенню обміну речовин, на тлі чого запускаються відновлення кровоносних судин, природна регенерація пошкоджених суглобових тканин.

Інноваційна методика пройшла клінічні випробування, в 90% випадків довела свою ефективність в лікуванні коксартрозу. Її вважають найперспективнішою в запущених випадках захворювань суглобів, але не всім доступною. Вартість лікувального курсу стовбуровими клітинами становить в середньому 10000-35000 доларів США.

Корекція харчування

Дієта дозволяє забезпечити суглоби необхідним будівельним матеріалом — білком, органічними кислотами, фосфором, калієм, кальцієм, фтором, залізом, магнієм, міддю, вітамінами. Збалансоване харчування сприяє зниженню ваги, зменшує больовий синдром, сприяє оновленню хрящової тканини.

Хворий повинен дотримуватися дрібного харчування (5-6 разів / день), рясного пиття (2,5 літра / день).

В раціоні повинні бути присутніми:

 • Кисломолочні продукти.
 • Рис, гречка, вівсянка, перловка.
 • Овочеві страви.
 • Нежирні м’ясо і риба.
 • Фрукти (виняток алергенні).
 • Желатіносодержащіе продукти (холодець, желе).
 • Рослинні масла (соняшникова, лляна , оливкова).
 • Сухофрукти.

Корекція харчування при коксартрозе
В числі заборонених продуктів:

 • Соління.
 • копчення.
 • Тваринні жири.
 • Напівфабрикати.
 • Спеції.
 • Алкоголь.
 • Газовані напої.
 • Чорний чай, кава.

Хірургічне втручання — не єдиний метод лікування коксартрозу 3 стадії. До операбельність лікування вдаються лише в тих випадках, коли альтернативні методи не дали результату. При відповідальному виконанні рекомендацій ревматологів навіть самі запущені випадки коксартроза піддаються лікуванню.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Схожі статті

Доктор Комаровський про дисплазії тазостегнових суглобів у дітей

Bobby

Кращі протигрибкові таблетки для нігтів

Andrey

Ламізил Дермгель

Undershmidtther

Ентеровірусна інфекція: симптоми і лікування у дитини

Dmitry

Ефективні методи лікування ревматоїдного артриту

Undershmidtther

Стрептодермія у дітей

Scooby

Рентген — дослідження гомілковостопного суглоба

Alfonso

Як лікувати артрит народними засобами в домашніх умовах?

Serega

Найефективніші мазі від артрозу колінного суглоба

Lamaxima

причини плоскостопості

Serega

Аутоімунний ревматоїдний артрит

Alfonso

Венектомія — що це таке? Як проводиться операція?

Alex

Залишити коментар