Тиск

Горілка знижує або підвищує тиск у людини?

Горілка знижує або підвищує тиск у людини?
Горілка — міцний спиртний напій, що виготовляється зі злакових культур. Викликає сп’яніння, інтоксикацію організму, провокуючи появу ряду симптомів. При частому вживанні алкоголь викликає порушення функціональності багатьох внутрішніх органів і систем.

Склад, властивості

Горілка містить очищений етанол з формулою С2Н5ОН, що становить 40% від загальної маси продукту, і чисту воду в обсязі 60%. Калорійність напою становить 237 ккал на 100 мл.

ВАЖЛИВІ НОВИНИ:

Горілка може містити спирти різних різновидів. При їх виробництві можуть застосовувати картопля, чорну патоку або буряковий цукор, а не тільки зернові культури. Також часто виробники використовують ароматизовані речовини — фрукти, мед, екстракти рослин, молоко.

При попаданні в організм, етиловий спирт викликає інтоксикацію (отруєння), яка проявляється:

 • запамороченням ;
 • порушенням мови;
 • заплутаністю свідомості;
 • збудливістю нервової системи;
 • порушенням координації рухів.

Але мінімальні дозування спирту можуть приносити користь. Спиртне:

 • допомагає боротися з інфекціями;
 • надає антисептичну дію;
 • стабілізує температуру тіла;
 • усуває набряклість;
 • знімає спазми;
 • покращує кровообіг;
 • бореться з неприємним запахом в роті;
 • позбавляє від стресів, страхів, переживань, депресій.

Однак така дія відзначається тільки при вживанні не більше 50 мл спиртного / добу. У великих кількостях алкоголь може викликати порушення з боку:

 • нервової системи;
 • печінки;
 • сечовидільної системи;
 • серця ;
 • головного мозку.

Вплив на тиск

Горілка може знижувати тиск, але не більше ніж на 10 мм рт. ст. Така дія напою обумовлюється тим, що алкоголь розширює судини. Їх просвіт збільшується, кров проходить вільніше, отже, рівень артеріального тиску знижується. Але, відбувається це тільки при вживанні горілки в невеликій кількості перші хвилини після її прийому.

ГАРНІ НОВИНИ:

Разом з цим знижується швидкість пересування крові. Через розширення судин вона повільно рухається і не доходить до окремих ділянок тіла, що призводить до їх кисневого голодування. Страждають від цього в основному кінцівки і головний мозок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Тиск 100 на 80: коли кожен показник окремо - норма, а разом - відхилення

Крім цього, при перевищенні дозування спиртного частішає серцебиття. Обсяг перекачується серцем крові збільшується, спостерігається спазм судин, виникає зворотний ефект — тиск підвищується. Тому потрібно сказати, що гіпотеза про те, що горілка знижує тиск, справедлива тільки у випадку з дуже маленькими дозами.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Спосіб застосування при гіпертонії

Щоб горілка дійсно принесла користь при гіпертонії, вживати її потрібно правильно. Максимальна доза для зниження артеріального тиску становить 20 мл (1 ч.л.). Таке лікування проводять не частіше 1 разу / день. Якщо випити сто грам, судини почнуть звужуватися, АТ підвищитися.

Шкода, протипоказання

Горілка, як і будь-яке спиртне у великій кількості небезпечні для людини. Алкоголь може провокувати гіпоглікемію — різке зниження рівня цукру в крові, що призводить до запаморочення, дезорієнтації і комі. Систематичне вживання спиртних напоїв негативно впливає на ліпідний обмін, що стає причиною появи зайвої ваги.

Крім того, алкогольні напої підвищують ризики розвитку захворювань головного мозку, печінки і підшлункової залози, порушують роботу імунної системи, підвищують кров’яний тиск , звужують артерії, провокують спотворення зору і слуху.

Алкоголь погано взаємодіє з лікарськими препаратами, збільшуючи ризики появи побічних реакцій і зниження ефективності лікування. У жінок спиртне провокує рак грудей, порушення менструального циклу, безпліддя.

Читайте також: чи сумісні алкоголь і препарати від тиску?

На завершення слід сказати, що горілка — це шкідливий напій. Свої лікувальні властивості вона проявляє тільки виключно в маленьких кількостях. А якщо вживати її щодня, перевищуючи 20 мл, це може привести до серйозних проблем зі здоров’ям.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Схожі статті

Тиск підвищується при ходьбі — норма чи патологія?

Pasha

Артеріальна гіпотензія ( гіпотонія ): що це таке

Andrey

Як правильно виміряти тиск електронним тонометром — поради, часті помилки

Serega

Причини зниженого тиску в першому і другому триместрі вагітності, симптоми, що робити?

Maria

Гранатовий сік підвищує або знижує тиск?

Scooby

Артеріальний тиск 170 на 120: причини, що це може бути?

Pasha

Бета адреноблокатори: що це таке, список кращих препаратів, протипоказання і побічні дії

Alfonso

М’ята знижує тиск або підвищує?

Coolio

Сартана, антагоністи рецепторів ангіотензину II: що це таке, як працюють препарати, список кращих представників, протипоказання

Alex

Які продукти ефективно знижують тиск?

Undershmidtther

Вода підвищує або знижує тиск? Чи можна гіпертонікам пити багато води?

Pasha

Часник, лимон і мед від тиску і гіпертонії — рецепти

Marina

Залишити коментар