Вагітність

Тягне низ живота при вагітності на ранніх термінах без виділень

Тягне низ живота при вагітності на ранніх термінах без виділень
Під час виношування дитини багато жінок стикаються з різними проблемами. Деякі пацієнтки скаржаться на те, що у них тягне низ живота при вагітності на ранніх термінах, але при цьому немає ніяких виділень. У чому ж причина такого стану, яка його небезпека для плода і чи варто звертатися при цьому до медичного закладу.
Зміст

 1. Чому виникають болі, що тягнуть на ранніх термінах
 2. Причини фізіологічного типу
 3. Патологічні причини болю на ранніх термінах
 4. Отслойка плодового яйця від стінки матки
 5. Захворювання сечостатевої системи
 6. вагітність
 7. Кіста жовтого тіла яєчника
 8. Позаматкова вагітність
 9. Цистит
 10. Тягнуть болі внизу живота: чи нормально це?
 11. В яких випадках бращеніе в лікарню має бути обов’язковим
 12. Причини тягнуть болю на пізніх термінах
 13. Підводимо підсумки
 14. Відео

Чому виникають тягнуть болю на ранніх термінах

Практика показує, що про настання зачаття можуть свідчити найрізноманітніші ознаки. Це стосується такого явища, як набухання грудей, нудота, блювота, запаморочення, головний біль, підвищення чутливості до запахів і навіть тягнуть болі внизу живота. Нерідко трапляється так, що на ранніх термінах низ живота тягне як перед місячними. При цьому багато матусь припускають, що скоро піде менструація і не звертають уваги на цей симптом.

Тягне низ живота при вагітності на ранніх термінах без виділень
Для багатьох жінок дискомфорт у нижній частині живота проходить практично непомітно, тому вони не впадають в паніку і ведуть звичний образ життя. Трапляється і так, що болі носять досить інтенсивний характер і не помітити її просто неможливо. Якщо дівчина вже провела тест на вагітність, такий неприємний симптом змушує її задуматися, чи все в порядку з малюком.
Думка експертаКсенія ДунаеваЕксперт по роботі з користувачами і модератор коментарів. Вища медична освіта і наявність більше 5 років реальної практікі.Спросіть у КсенііСлабие або помірні болі в нижній частині живота без виділень на ранніх термінах вагітності вважаються цілком нормальним фізіологічним явищем. Цей симптом пояснюється гормональною перебудовою організму. При цьому змін піддаються всі органи і системи майбутньої матусі.

Причини фізіологічного типу

Медики розрізняють фізіологічні і патологічні причини появи тягнуть відчуттів в нижній частині живота під час виношування малюка. При цьому дискомфорт може з’явитися не тільки в області матки, але і в районі попереку, віддавати в сідниці. Болі можуть виникати періодично. Якщо такий симптом спостерігається постійно, слід обов’язково проконсультуватися з лікарем. Отже, які ж фізіологічні причини дискомфорту на перших тижнях вагітності:

ВАЖЛИВІ НОВИНИ:

 • На першому тижні після зачаття хворобливі і ниючі, колючі відчуття часто свідчать про таке явище, як впровадження плодового яйця в стінку матки. Нерідко цей процес також супроводжується незначними мажучі виділеннями коричневого кольору. Багато матусі навіть не помічають їх, інші ж помилково вважають, що у них почалася менструація, але це не зовсім так.
 • Ще одна фізіологічна причина, по якій жінка може відчувати дискомфорт — це зміни в самому дітородному органі. Вже з ранніх строків орган починає збільшуватися і зміщуватися по відношенню до інших органів. При цьому зв’язки і тканини самої матки розм’якшуються, що і може супроводжуватися тягнуть відчуттями. Крім цього, в дітородному органі значно посилюється кровотік. Це необхідно для харчування і збереження нового життя.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  22 тиждень вагітності. Фото живота з хлопчиком і дівчинкою, відмінності, розвиток, розмір плода

Можливо, вам буде цікаво: У які дні жінці можна завагітніти
Як би там не було, фізіологічні стану не можуть викликати сильний біль.

Тягне низ живота при вагітності на ранніх термінах без виділень
Якщо майбутня матуся відчуває сильний, довго не проходить дискомфорт, навіть без виділень, їй рекомендується негайно звернутися в жіночу консультацію. Це допоможе запобігти таке небезпечне явище, як викидень.

Патологічні причини болю на ранніх термінах

Часто трапляється так, що на ранніх термінах вагітності болю виникають справа або зліва, віддають в поперек, поширюються на всю черевну область. Якщо при цьому дискомфорт досить згуртований і не проходить протягом декількох хвилин, майбутній матусі слід насторожитися. Особливо небезпечними вважаються стану, при яких біль постійно посилюється. Навіть якщо хворіти перестало, але потім знову повернувся дискомфорт, слід негайно звертатися до лікарні. Кожна хвилина зволікання може самим негативним чином позначитися на здоров’ї матусі і життя малюка.

Отслойка плодового яйця від стінки матки

Це досить часте явище, яке зустрічається на різних термінах вагітності. При цьому плодове яйце, в якому знаходиться зародок, відходить від стінки дітородного органу. При своєчасному зверненні до лікарні вдається врятувати життя крихітки.

Тягне низ живота при вагітності на ранніх термінах без виділень
Але при цьому може виникнути стан, при якому загроза викидня і передчасних пологів будуть зберігатися протягом всього терміну. Жінці може знадобитися госпіталізація і постійне спостереження медиків.

Захворювання сечостатевої системи

Інфекції що передаються статевим шляхом та інші інфекційні патології — це ще одна причина, яка може провокувати тягне біль внизу живота на ранніх термінах. Для виключення такого стану рекомендується планування вагітності рання постановка майбутньої матусі на облік. Якщо інфекція буде своєчасно виявлена, є більше шансів на її успішне лікування і запобігання небезпечних наслідків для жінки і дитини.

Вагітність

За даними медичної статистики, завмирання плода на ранніх термінах — це досить поширене явище, яке може провокувати дискомфорт і тягнуть відчуття внизу живота. При цьому плід припиняє свій розвиток на певному терміні.

Тягне низ живота при вагітності на ранніх термінах без виділень
Причини вагітності носять найрізноманітніший характер. Це можуть бути хромосомні патології, перенесені вірусні та бактеріальні інфекції, шкідливі звички батьків і багато іншого.
Можливо, вам буде цікаво: Внутрішньоматкова спіраль від вагітності

ГАРНІ НОВИНИ:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  3 місяць вагітності. Фото живота, ознаки, симптоми, відчуття

Кіста жовтого тіла яєчника

В період початку вагітності в жіночому організмі може сформуватися кіста жовтого тіла яєчника. Цей тимчасовий орган утворюється на місці фолікула, що лопнув. Він несе тимчасову відповідальність за синтез гормону прогестерону до того моменту, поки сформується плацента. Іноді при нехарактерному розвитку цього тимчасового органу жінка може відчувати дискомфортні відчуття, що тягнуть. Це стан, як правило, не несе небезпеки для життя плода. Як тільки плацента сформується, ці неприємні відчуття повинні припинитися.

Якщо, наприклад, злегка тягне і коліт лівий бік, це може вказувати на те, що кіста розташована в лівому яєчнику і, навпаки.

позаматкова вагітність

Досить поширеним і небезпечним явищем вважається так звана позаматкова вагітність. При цьому плодове яйце закріплюється не в матці, а в іншій області, наприклад, в фаллопієвій трубі. Це може статися під впливом різних причин. Нерідко патологічний кріплення заплідненого яйця провокується спаєчними процесами. Характерна риса для такої патології — посилення болю з кожним днем, у міру зростання ембріона.

Тягне низ живота при вагітності на ранніх термінах без виділень
Якщо своєчасно не діагностувати це небезпечний стан, може статися розрив фаллопієвій труби, що нерідко викликає навіть летальний результат пацієнтки. Детальніше про цей стан читайте тут.

Цистит

Якщо у вагітної болить і ниє нижня частина живота, спостерігаються різі і прискорене сечовипускання, це цілком може вказувати на такий стан, як запалення сечового міхура. Це захворювання зустрічається у дівчат на тлі поразки сечовивідної системи різними патогенними мікроорганізмами в силу особливостей будови жіночої сечостатевої системи. Під час виношування малюка імунітет майбутньої матусі послаблюється, тому цистит в цей період — це явище досить часте. Лікувати цю патологію необхідно під суворим медичним контролем, що допоможе не нашкодити матусі і малюкові.

Тягнуть болі внизу живота: чи нормально це?

Отже, ми з’ясували, що тягнуть відчуття в області матки до затримки або на ранніх термінах виношування малюка можуть носити як патологічні, тобто небезпечні, так і фізіологічні, тобто природні причини. Відгуки матусь свідчать про те, що під час виношування немовляти вони в тій чи іншій мірі відчували дискомфорт у нижній частині живота і це цілком природне явище. Якщо живіт болить трохи і цей дискомфорт проходить самостійно протягом декількох хвилин, навряд чи варто хвилюватися.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Тягне низ живота при вагітності на ранніх термінах без виділень
При інтенсивних болях і посилення неприємних відчуттів слід негайно звертатися до лікаря.

В яких випадках звернення в лікарню має бути обов’язковим

Дівчині, яка виношує дитину, дуже важливо навчитися відрізняти патологічні болю від фізіологічних. При помірному або слабкому дискомфорті, який проходить протягом декількох хвилин, хвилюватися не варто. Якщо ж біль постійно посилюється і довго не проходить, звернення до медичного закладу має бути обов’язковим. Що ж робити майбутній матусі? У такій ситуації слід викликати швидку допомогу або відправитися в поліклініку самостійно.
Можливо, вам буде цікаво: Що брати з собою в пологовий будинок
Негайно звертатися в лікарню слід при наступних симптомах:

 • Дискомфорт постійно посилюється, хворобливі відчуття носять наростаючий характер і не проходять навіть при горизонтальному положенні тіла.
 • Відчуття в нижній частині живота носять переймоподібний характер.
 • Дискомфорт супроводжується диспепсичними розладами — нудотою, блювотою, відсутністю апетиту.
 • З статевих шляхів з’являються кров’янисті виділення будь-якої інтенсивності.
 • Біль зліва чи справа, що посилюється при пальпації .
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Закладає вуха при вагітності

Фахівці рекомендують молодим матусям звертатися за консультацією до гінеколога навіть в тій ситуації, коли дискомфортні відчуття виражені слабо, але з’являються регулярно.

Тягне низ живота при вагітності на ранніх термінах без виділень
Період вагітності — це той час, коли жінці краще зайвий раз перестрахуватися. Патології у матері і плоду, виявлені на ранніх термінах, краще піддаються лікуванню.

Причини тягнуть болю на пізніх термінах

Колючі і тягнуть відчуття в області матки можуть виникати не тільки на ранніх термінах . Іноді дискомфортні відчуття спостерігаються в другому і третьому триместрі. З чим же це пов’язано? Справа в тому, що в міру збільшення плода матка сильно розтягується. Це і викликає неприємні відчуття. Вони можуть поширюватися на всю черевну область, віддавати в поперек і ногу. Таке явище вважається цілком природним і не повинно викликати занепокоєння. Якщо ж біль сильна, переймоподібний, тут варто насторожитися. Такий симптом може вказувати на початок передчасних пологів.

Тягне низ живота при вагітності на ранніх термінах без виділень
В третьому триместрі у матусі можуть виникати так звані помилкові перейми. Це нерегулярні скорочення дітородного органу, які свідчать про підготовку матки до майбутніх пологів. Якщо скорочення нерегулярні і швидко проходять, хвилюватися жінці не потрібно.

Детальніше про тренувальних сутичках ви зможете дізнатися в одній з наших статей. Вся необхідна інформація тут.

Підводимо підсумки

Період вагітності готує майбутнім мамам безліч труднощів і неприємних сюрпризів. На цьому важливому і відповідальному життєвому етапі дівчина повинна з усією відповідальністю поставитися до свого здоров’я і прислухатися до свого організму. Якщо виникають будь-які неприємні симптоми, не варто відкладати візит до лікаря. Часто своєчасне звернення за медичною допомогою дозволяє запобігти багатьом ускладнення для мами і дитини.

Вся інформація в даній статті надано з метою ознайомлення і не може бути розцінена як заклик до самолікування. Бережіть себе і будьте щасливі.

Відео

Більше наочної інформації на цікаву для вас тему ви зможете отримати, ознайомившись з цим відеороликом.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Схожі статті

Інвазивна діагностика при вагітності. Що це таке, як роблять, боляче чи ні

Megusta

Через скільки днів після зачаття можна робити тест на вагітність

Marina

Серцебиття плоду по тижнях. Норми у хлопчиків, дівчаток, на якому тижні чутно

Alex

Вагітність 17 тижнів. Розвиток плода і відчуття. Хлопчик чи дівчинка, ворушіння. Фото живота, УЗД

Maria

Герпес на губі під час вагітності

Lamaxima

Як визначити вагітність за допомогою йоду, соди, паперу, сечі без тесту до на ранніх термінах. симптоми

Sasha

Чому не вийшло завагітніти з першого разу

Tanya

15 тиждень вагітності

Scooby

Тотема при вагітності. Інструкція, як приймати, відгуки лікарів, вплив на дитину, аналоги

Andrey

Д — димер при вагітності. Норма, таблиця по тижнях, для чого здають

Scooby

Вагітність на ранніх термінах: перші ознаки до затримки

Bobby

25 тиждень вагітності. Розвиток плода, вага, зріст, що відбувається з малюком, ворушіння. фото живота

Sasha

Залишити коментар