Геморой

Як лікувати хворобу Крона і чи можна вилікувати патологію?

Як лікувати хворобу Крона і чи можна вилікувати патологію?
Фахівці розробляють нові медикаменти, але застосовувати їх дозволяється тільки після проведення клінічних випробувань і отримання достовірних позитивних результатів.

В завдання лікувального процесу входить:

 • зняття гострих явищ запалення .
 • знеболювання при вираженому больовому синдромі.
 • нормалізація стільця за допомогою дієти і зупинки діареї.
 • висновок токсичних речовин, що накопичуються в зв’язку з розпадом тканин.
 • компенсація дефіциту вітамінів, білка, мікроелементів.
 • відновлення функції органів.
 • підтримка стадії ремісії і попередження загострень.
 • боротьба з ускладненнями.

Рівень сучасних медичних знань про патології не дозволяє остаточно вилікувати хворобу , але накопичений значний досвід з протидії руйнувань за допомогою різних груп ліків. Їх призначення залежить від форми захворювання, тяжкості перебігу. При виборі засобу фахівці використовують схему визначення показника біологічної активності процесу в балах.

Лікувати хворобу Крона можна монотерапией (одним препаратом) і комплексним впливом декількох засобів. З медикаментозних груп в різні періоди хвороби застосовуються:

 • похідні саліцилової кислоти.
 • кортикостероїдні гормони.
 • блокатори гіперактивного імунної відповіді.
 • антибіотики.

Як лікувати хворобу Крона і чи можна вилікувати патологію?
Розробляються альтернативні способи лікування. Серед них:

 • плазмасорбция і плазмаферез.
 • використання методу гіпербаричної оксигенації (пацієнт поміщається в камеру з високою концентрацією кисню).
 • введення своїх стовбурових клітин або препарату від донорів (Поліхром).
 • створення ліків на основі марихуани.
 • гомеопатичні засоби.
 • генномодифіковані бактерії.

Деякі препарати використовуються в інших областях медицини. Наприклад, Налтрексон застосовується в наркології для усунення залежності від опіатів і алкоголю, але здатний блокувати нервові закінчення, які беруть участь в запальному процесі. Тому надає підтримує дію в комплексній терапії.

ВАЖЛИВІ НОВИНИ:

Ліки при легкому ступені захворювання

В легкого ступеня активності процесу найбільш показано використання саліцилатів (Сульфасалазин, Салофальк, Меласазін, Буденофальк, Пентаксим, Месакол, салозінал). Препарати приймаються всередину, в ректальних супозиторіях, готуються у вигляді суспензії. Доведено ефективність при запальному процесі в клубової і товстої кишці. Таблетки відрізняються по дозуванні, ступеня всмоктування.

Наприклад, Месалазін проводиться в розчинній оболонці. Всмоктується на 15-30% в клубової кишці, інша частина потрапляє в товстий кишечник. Салофальк — хороший для підтримуючої терапії в фазі ремісії. Буденофальком не рекомендується лікуватися пацієнтам з вогнищами поразки в шлунку, початкових відділах тонкої кишки, очах, суглобах, на шкірі.
Читайте також Симптоми парапроктита і методи лікування захворювання

Як лікувати хворобу Крона і чи можна вилікувати патологію?
З групи кортикостероїдів застосовується Будесонід. Від інших гормональних препаратів відрізняється найменшими негативними властивостями.

Препарати при хворобі Крона в тяжкій формі

Чи можна вилікувати хворобу Крона, що протікає в середньо-і важкої формі? Гастроентерологи відповідають позитивно, але уточнюють: «Не вилікувати назавжди, а домогтися уражень загострень». Є сильні препарати для комплексного впливу на патологію.

Кортикостероїди — гормони кори надниркових залоз, відомі потужний протизапальний ефект. Застосовуються в таблетках або ін’єкціях. Добову дозу контролює лікар, її знижують поступово в міру поліпшення стану пацієнта і переходять на мінімальну підтримуючу.

Найчастіше використовують Преднізолон, метилпреднізолон, Будесонід. При ураженні нижніх регіональних відділів кишечника вводять в мікроклізмах двічі в день. Препарати входять в стандартні комбінації із саліцилатами, протибактеріальними засобами. Результат лікування поліпшується при призначенні Преднізолону з метронідазолом або сульфасалазин. Заміна на Месалазін в невеликих дозах проводиться при зниженні активності запалення.

Імуносупресанти — пригнічують гіперреакцію, у вигляді монопрепарата не застосовуються. До теперішнього часу доктора розходяться в думці з приводу доцільності застосування. Зазвичай використовують Азатіопрін, Метотрексат, 6-меркаптопурин. З одного боку, є спостереження за загоєнню Свищева ходів у важкій стадії хвороби Крона, з іншого — препарати дають виражені негативні порушення (лейкопенію, запалення підшлункової залози). Встановлено підвищений ризик трансформації гранулематозних змін в злоякісну пухлину.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Чи можна їсти буряк при цукровому діабеті

Як лікувати хворобу Крона і чи можна вилікувати патологію?
Антибіотики — призначають у випадках гнійних ускладнень, вторинного інфікування, виявлення хворобливих інфільтратів в порожнині очеревини. Застосовуються препарати широкого спектра дії (Ципрофлоксацин, рифаксиміну), група напівсинтетичних пеніцилінів (Ампіцилін, Пентрексіл). Тривалість курсу антибіотикотерапії при хворобі Крона не повинна перевищувати 10-14 днів у зв’язку з небезпекою вираженого дисбактеріозу.

Для посилення дії антибіотики поєднуються з протибактеріальними засобами: клотримазолом, метронідазол. Ефективні при локалізації запалення в прямій кишці і навколо ануса.

Група генно-інженерних засобів виготовлена ​​з антитіл крові людини або тварин на фактор альфа-некрозу пухлини. Представники: Инфликсимаб, Адалімумаб, Голімумаб, Етанерцепт. Ведолізімаб блокує рецептори кишечника, підтримують запалення. Лікувальну дозу инфликсимабом ділять на 3 частини. Вводиться внутрішньовенно в розведенні фіз. розчином. Другий раз через 2 тижні, третій — через 4 тижні. Вчені вважають, що препарат здатний моделювати правильну імунну реакцію.

Засоби додаткової і підтримуючої терапії

В лікуванні хвороби Крона у дорослих і дітей неможливо обійтися без симптоматичних засобів. Для полегшення симптоматики використовують:

 1. Знеболюючі — не всі препарати, що знімають спастичні скорочення кишечника підходять для цієї мети. Наприклад, такі популярні засоби, як Имодиум і діфеноксілат на тлі діареї підвищують тиск усередині кишки, що сприяє перфорації. Їх застосовують при необхідності під контролем лікаря в стаціонарних умовах. Алмагель дозволений, якщо відсутні ознаки непрохідності.
 2. ентеросорбенти — допомагають вивести з кишечника продукти розпаду тканин, шлаки. Призначають Полисорб, Смекту, Ентеросгель.
 3. Ферменти — компенсуючі роздратування підшлункової залози, нормалізують травлення, показані Панзинорм, мексазу, Фестал. При великих ураженнях (видаленні клубової кишки) застосовують Холестирамин, що зв’язує жирні кислоти.
 4. Полівітаміни — пацієнт з порушеним всмоктуванням в кишечнику відчуває вітамінний дефіцит. Важливі всі жиророзчинні вітаміни (А, D, Е), В12 і фолієва кислота.
 5. Недолік мікроелементів покривають препаратами кальцію, цинку, магнію.
 6. Прибуток рекомендуються з метою підтримки кишкової флори, що відповідає за переробку їжі, засвоєння, регіональний імунітет.
 7. При падінні гемоглобіну та еритроцитів, ознаки залізодефіцитної анемії показані препарати заліза.
 8. Судомний синдром і виражену діарею прибирає прийом 4 рази на день до їди Лопераміду .

Як лікувати хворобу Крона і чи можна вилікувати патологію?
Скасування ліків проводиться поступово, повільним темп м. Хворий залишається на мінімальної підтримуючої дозуванні кілька місяців або років. Це залежить від залишкових регіонарних змін, ступеня порушення травлення. Гастроентерологи з’ясували, що повна відміна препаратів призводить до виникнення загострення через 6-12 місяців.

Як межрецідівного терапії можливе використання 5-АСК, Метронідазолу (якщо він не викликає збочення смаку і нейропатії), инфликсимабом (раз в 2 місяці), азатіоприн. Щоб уникнути негативної дії препаратів, проводиться щомісячний моніторинг за аналізом крові.

Рекомендації по харчуванню

Пацієнти з хворобою Крона потребують постійного дієтичному харчуванні. У періоди загострення і ремісії воно відрізняється. Відмова від обмежень викликає нове загострення з більш важкою симптоматикою. За класифікацією Певзнера вибір в різні стадії хвороби коливається в межах варіантів столу № 4 (а, б, в, г).
Читайте також Як зробити клізму самому собі в домашніх умовах?
Цілі харчування:

ГАРНІ НОВИНИ:

 • забезпечення організму достатньою кількістю білків, жирів і вуглеводів, калорійністю, вітамінним складом з урахуванням постійних втрат.
 • максимальне щадіння запалених ділянок кишечника.
 • усунення продуктів, що містять подразнюючі речовини, що сприяють бродінню і здуття.

Для цього правилами харчування сліду ет вважати:

 • часте годування з невеликими порціями і інтервалами в 3 години.
 • недопущення переїдання або тривалого голоду.
 • створення умов для прийому їжі в теплому вигляді, гарячі і холодні страви однаково шкідливі.
 • рясне пиття від 2,5 л в міжрецидивний період, до 3,5 л при частих проносах.
 • заборона гострих і жирних страв, соусів, цільного молока, свіжих овочів і фруктів (дозволені тільки відварні компоти), смаженого м’яса і риби.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Ангіна ( гострий тонзиліт ) у дітей: види, симптоми і як лікувати

Як лікувати хворобу Крона і чи можна вилікувати патологію?
При тяжкому стані хворого застосовується парентеральне харчування внутрішньовенно им введенням спеціальних препаратів, що складають необхідну потребу в калораже. Поживну суміш при порушеному ковтанні вводять через назогастральний зонд. Бесшлаковая дієта показана при підготовці до операції, пацієнтам з кишковиминорицями, непрохідністю, в дитячому віці.

Коли знизиться температура, болі, рідше стане пронос, потрібно поступовий перехід на дієту № 4в.

Народні методи

у лікарів вкрай негативне ставлення до народних рад в лікуванні хвороби Крона. Незвичайність запалення кишечника повинна налаштовувати пацієнта на обережне застосування рослинних засобів, цілющих трав при своє захворювання. Трав’яні відвари, показані при звичайних хронічних колітах і ентеритах, категорично заборонені в разі поразки кишечника гранулематозним запаленням.

Серед рекомендацій народної медицини зустрічаються відвари кореня алтея, чистотілу, ромашки, деревію для прийому всередину і клізм. Рослинний склад ще більше аллергизирующим травний тракт, не підтримує, а руйнує досягнуті результати лікування. Тому лікарі категорично проти додаткового навантаження, що ускладнює терапію.

ЛФК в допомогу терапії

На деяких сайтах стверджують про безпечний занятті спортом при хворобі Крона. Мабуть, автори видають бажане за правило, а самі далекі від терапії. Нагадаємо, що будь-який спорт вимагає не просто ворушитися, а досягати підвищених результатів. Стреси при змаганнях витримують тільки здорові люди. Навіть шахісти доходять до нервових зривів.

Будь-яка напруга (не обов’язково фізичне) сприяє зриву досягнутого результату лікування і тягне загострення хвороби Крона з болями і діареєю. Тому ми зупинимося на вправах з практики лікувальної фізкультури і розглянемо варіанти ЛФК, можливі в домашніх умовах.

Чи не заперечується факт поліпшення стану імунної системи при неінтенсивних навантаженнях. Такими можуть бути тривала ходьба на свіжому повітрі, заняття в басейні.

Як лікувати хворобу Крона і чи можна вилікувати патологію?
Особливістю гімнастичних прийомів для кишечника є обов’язкове положення лежачи.

Важливо! Виміром показника внутрішньочеревного тиску у лежачу людину встановлено, що органи з порожнини живота переміщаються вгору, кишечник звільняється від здавлювання і всі частини товстої кишки виявляються на одному рівні. Це покращує мікроциркуляцію крові, нормалізує стілець.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Для пацієнтів з хворобою Крона під час гострого стану категорично протипоказані будь-які навантаження, рекомендується строгий постільний режим.

Під час ремісії лікарі пропонують зайнятися йогою. Вона має на увазі оволодіння дихальними практиками, можливістю психічного розслаблення, виконання вправ в повільному темпі.

Починати заняття слід під контролем фахівця. Вивчивши основні асани, пацієнт зможе займатися вдома. Хворому потрібні вправи, що дозволяють усунути газоутворення, зняти напругу в черевній порожнині. Їх регулярне виконання дає оздоровчий ефект.
Читайте також Чи можна використовувати апарат АЛМАГ 01 для лікування геморою?

Тривалість і дієвість лікування

Лікування гострої стадії протизапальну комплексом препаратів триває 2-3 місяці, потім слід підтримуюча терапія. Конкретний термін залежить від вибору препарату, стану хворого. Наприклад, тривалий час використовувати кортикостероїди не можна, негативну дію полягає в появі остеопорозу, цукрового діабету, гіпертензії, кишкової кровотечі.

Антибиотикотерапия дозволена не довше двох тижнів. У важких випадках призначають 2 препарату різноспрямованої дії для посилення ефекту. Інші ліки застосовують в мінімальній дозі кілька місяців і років. Проводиться заміна на препарати однієї групи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Що таке зовнішній геморой і як його лікувати?

Як лікувати хворобу Крона і чи можна вилікувати патологію?
Кращим позитивним підсумком лікування вважається досягнення тривалої ремісії, коли загострення трапляються 1-2 рази на 20 років. Лікарі відзначають, що, на жаль, рецидиви повторюються частіше в 50-78% випадків. Проведення оперативного видалення необоротно зміненого ділянки кишечника — спосіб продовжити міжрецидивний період. У повторному втручанні потребують 65% хворих в найближчі 5 років.

Як довго лікується хвороба Крона?

Пацієнтам доводиться лікуватися все життя. Дози і препарати змінюються, але загроза загострення не знімається. Основна причина летального результату захворювання — невідкладні стани, що виникли при прориві виразок в черевну порожнину, перитоніт, кровотеча. Різко зростає ризик переродження в злоякісну пухлину.

Чи можна повністю вилікувати захворювання?

Вилікувати захворювання поки не вдається. Лікарі наполягають на дотриманні хворим здорового режиму, припинення куріння, повну відмову від алкоголю. При відсутності бажання пацієнтів стежити за здоров’ям частота рецидивів підвищується майже в 3 рази. А летальні випадки — в 3,5-4,8 рази.

Хвилеподібне перебіг хвороби змінює загострення і ремісії. При легкої і среднетяжелой формах пацієнти не відчувають ознак патології кілька місяців і років.

В яких ситуаціях необхідно стаціонарне або оперативне лікування?

З консервативного лікування починають терапію пацієнта в стаціонарі, якщо виражені загальні симптоми інтоксикації, висока лихоманка, озноб, блювота, втрачається рідина з частою діареєю. Госпіталізація необхідна при симптоматиці роздратування черевної стінки (перитоніт), гострій кровотечі, пальпаторном виявленні ділянок ущільнення.

Хворим призначається парентеральне харчування, внутрішньовенне введення лікарських препаратів. Якщо за 5-7 днів не вдається ліквідувати тяжкість стану, то пропонується хірургічне втручання. Підраховано, що в операціях потребують до 60% хворих. При відмові пацієнта доводиться оперувати пізніше за життєвими показаннями. Але результат буде гірше через більш важкого ураження імунітету.

Як лікувати хворобу Крона і чи можна вилікувати патологію?
Розрізняють показання абсолютні (без операції людина загине) і відносні, коли можна підготувати пацієнта і прооперувати в плановому порядку. До абсолютних відносять:

 • розрив стінки кишки з виходом вмісту в черевну порожнину, калових перитонітом.
 • кишкову непрохідність, викликану рубцями.
 • гостра кровотеча з залучених в запальний процес судин.
 • формування Свищева ходів в сечовивідні шляхи, піхву, матку.

Під загальним наркозом хірург після розтину черевної порожнини (лапаротомії) перев’язує судину, що кровоточить , видаляє (резецируется) нежиттєздатний ділянку кишечника із з’єднанням вище-і нижележащих петель, Свищева ходи. Порожнина очеревини промивають антисептиком, залишають в ній дренажні трубки для виведення рідини, рану вшивають.

Відносними показаннями вважаються:

 • неефективний курс повноцінної консервативної терапії.
 • часткова непрохідність кишечника.
 • ознаки ураження суглобів, очей, шкіри без можливості пролікувати терапевтичними методами.

В плановому порядку хірурги проводять:

 • розтин і дренування абсцесів.
 • резекцію окремих сегментів кишки.
 • пластику звужень.
 • накладення обво них анастомозів, виведення стоми на шкіру живота.

Після операції крім догляду за раною пацієнт отримує весь комплекс консервативної терапії. Необхідно звернути увагу, що при хворобі Крові за допомогою хірургії не вдається остаточно вилікувати пацієнта. Причини захворювання залишаються, тому можливо лише затримати ускладнення і усунути небезпечні для життя ситуації.

Застосовувані методи в лікуванні хвороби Крона дають пацієнтові надію на можливе позбавлення від болісних симптомів на тривалий час. Велике значення має правильне виконання рекомендацій лікаря, співучасть в лікувальних заходах.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Схожі статті

Як використовувати апарат Дарсонваль в лікуванні геморою в домашніх умовах?

Megusta

Сидячі ванночки для лікування геморою

Dmitry

Чи можна використовувати апарат АЛМАГ 01 для лікування геморою?

Andrey

Розшифровка діагнозів і форм геморою по МКБ 10

Megusta

Чим корисні і як застосовувати свічки від геморою з екстрактом кінського каштана? 17 показань до застосування препарату

Pasha

ТОП 10 кращих мазей від геморою при грудному вигодовуванні: способи лікування і огляд препаратів

Tanya

Чому виникає геморой у жінок і як його лікувати?

Lamaxima

Захворювання криптит: що це, які його симптоми і причини появи?

Maxim

Пронос і геморой — взаємозв’язок і методи усунення

Maxim

Як відрізнити звичайні поліпи товстої кишки від геморою

Scooby

Як підготуватися до ректороманоскопії в домашніх умовах і як проводиться процедура?

Maxim

3 сучасних і ефективних методики лікування геморою

Megusta

Залишити коментар