Геморой

7 причин, сіпмптомов, діагностика і 3 способи лікування тромбірованного геморою

7 причин, сіпмптомов, діагностика і 3 способи лікування тромбірованного геморою
Як ми вже сказали, тромбірованного гемороєм називають ускладнення хвороби, яке виникає в результаті формування кров’яного згустку всередині гемороїдального вузла. Сам по собі тромб не болить, але він порушує кровообіг у вузлі, що провокує набряк тканин і здавлювання больових рецепторів, тому захворювання супроводжується вираженим больовим синдромом.

Залежно від того в якому вузлі, зовнішньому або внутрішньому, утворився тромб, розрізняють два види тромбірованного геморою — зовнішній і внутрішній. За перебігом ускладнення може бути гострим і хронічним, що має значення при виборі лікувальної тактики.

Причини появи тромбірованного геморою

Безпосередня причина розвитку цього ускладнення полягає в порушенні кровообігу в вузлі і згущення крові . Але для запуску цих процесів необхідна наявність провокуючого фактора. До таких належать наступні:

 • незбалансоване і нездорове харчування. Дефіцит рослинної клітковини в раціоні призводить до запору. Також має значення зловживання гострими спеціями і приправами, оскільки вони дратують слизову прямої кишки і провокують активний приплив крові до органу і геморойних вузлів. Але оскільки вени заднього проходу ослаблені і не можуть в повній мірі виштовхувати кров, вузли збільшуються і можуть тромбуватися.
 • важка праця, пов’язаний з підйомом тягарів. Під час підйому важких предметів відбувається стрибок тиску в венах черевної порожнини і в тому числі в гемороїдальних венах. Але оскільки відтік крові з вузлів порушений, кровообіг уповільнюється, і кров згущається, тому можуть утворюватися тромби.
 • запор або пронос. І в першому і в другому випадку підвищується тиск в судинах прямої кишки, що може привести до появи кров’яних згустків в вузлах.
 • тривале перебування в сидячому положені і. Під час тривалого сидіння кров застоюватися в нижній частині тіла, тому від надлишку крові в венах заднього проходу сповільнюється її відтік. Все це сприяє згущення крові і розвитку тромбозу.
 • вагітність і пологи. Під час вагітності по ряду причин, а саме: гормональна перебудова, запори, обмеження рухової активності, здавлювання вен прямої кишки вагітною маткою, порушується відтік крові від судин заднього проходу, що загрожує появою тромбірованного геморою. Але найчастіше це ускладнення виникає під час пологів, адже під час потуг і переймів різко підвищується внутрішньочеревний тиск, зокрема в гемороїдальних венах, тому в даному випадку тромбоз не рідкість.
 • анальний коїтус. Анальний секс при геморої неприпустимий, адже під час проникнення чоловічого статевого органу в анальний отвір травмується слизова прямої кишки, в результаті чого виникає запалення. У свою чергу запальний процес провокує підвищений приплив крові і посилення венозної недостатності, а це може призводити до загострення геморою і навіть його тромбування.
 • переохолодження. Тут йде мова, як про загальний, так і про локальному переохолодженні, тобто області таза, оскільки це сприяє порушенню кровообігу в геморойних вузлах і тромбозу.

Таким чином, можна зробити висновок, що уникнути тромбозу геморойних вузлів можна двома шляхами: своєчасно, а головне, грамотно лікувати геморой і уникнути вищеописаних факторів.

Симптоми тромбірованного геморою

В кожному готельному випадку тромбоз геморойного вузла проявляється по-різному , оскільки на це впливають тяжкість стану пацієнта, вид гемор рою, наявність інших ускладнень і супутніх захворювань. Але, тим не менше, найпостійнішим симптом цього ускладнення є — гострий біль в ділянці анального клапана. Причому больовий синдром сильно виражений і має постійний характер.

ВАЖЛИВІ НОВИНИ:

Також ускладнення супроводжується запором, який має психогенний характер, оскільки біль посилюється під час дефекації, тому пацієнти намагаються придушувати позиви. У важких випадках, коли запалення поширюється на сусідні тканини, станься порушення загального стану хворого, що проявляється підвищенням температури тіла, ознобом, підвищеною пітливість, загальною слабкістю, зниженням апетиту, порушенням працездатності та сну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Чим корисні і як застосовувати свічки від геморою з екстрактом кінського каштана? 17 показань до застосування препарату

Ще одним проявом тромбірованного геморою може бути кровотеча з ураженої вузла, яке виникає з розриву його стінки. В такому випадку необхідно термінова медична допомога, щоб уникнути великої втрати крові.

Ознаки тромбірованного зовнішнього геморою

В основному тромбоз розвивається при зовнішньому геморої.

Тромбірованний зовнішній геморой проявляється дуже сильним болем в області анального кільця, уражений вузол при цьому сильно збільшений і ущільнений. При найменшому дотику до вузла біль наростає, тому хворому важко пересуватися, лежати на спині і сидіти.

Пацієнт може сам намацати пальцями зовнішній гемороїдальних вузол, в якому утворився тромб і навіть побачити його.

Ознаки тромбозу внутрішнього гемороїдального вузла

Тромбірованний внутрішній геморой зустрічається не так часто, як зовнішній.

Пацієнти з тромбозом внутрішнього вузла скаржаться на відчуття стороннього тіла всередині прямої кишки, біль в анальному отворі, яка може віддавати в поперек , пах, низ живота і промежину. Хворобливість наростає під час дефекації.

Внутрішній вузол може перебувати як усередині прямої кишки, так і провисати через анальний кільце, тому пацієнти не завжди можуть побачити його.

Ступені тяжкості захворювання

7 причин, сіпмптомов, діагностика і 3 способи лікування тромбірованного геморою
Тромбоз геморойних вузлів також ділять за ступенями тяжкості. Критеріями такої градації є вираженість больового синдрому, поширеність запального процесу та наявність некрозу.

З огляду на названі критерії можна виділити три ступені тяжкості тромбірованного геморою, а саме:

 1. Перша ступінь. Цей ступінь має найлегше протягом, оскільки процес обмежується тільки геморойних вузлом. Пацієнти відчувають сильний біль в області ануса, яка посилюється під час пересування, сидіння і дефекації, а також дискомфорт і відчуття стороннього тіла в задньому проході. Але запальний процес на цьому етапі тромбозу відсутня.
 2. Друга ступінь. До перерахованих вище симптомів приєднуються ознаки запалення, яке поширюється на сусідні тканини. Хворобливість і дискомфорт наростають через набряк тканин. Також для цього ступеня характерно порушення загального стану пацієнта в результаті інтоксикації — підвищення температури тіла, загальна слабкість, озноб, зниження працездатності і т. Д.
 3. Третя ступінь. Цей ступінь вважається найважчою, оскільки запальний процес захоплює параректальную жирову тканину, внаслідок чого порушується кровообіг в органах малого таза. Також при третього ступеня тромбірованного геморою можливий некроз вузла, що може стати причиною масивної кровотечі та розвитку інфекційного процесу.

Внутрішній і зовнішній тромбірованний геморой фото

7 причин, сіпмптомов, діагностика і 3 способи лікування тромбірованного геморою
К вашій увазі фото тромбірованного геморою внутрішньої і зовнішньої локалізацій.

При зовнішньому геморої тромбірованний вузол збільшується, ставати щільним і набряклим, а шкіра над ним набуває синюшно-вишневий забарвлення. Також запалення може поширюватися на сусідні тканини, в результаті чого спостерігається набряк і гіперемія.

В випадках, коли кров’яний згусток прориває стінку вузла, на ньому візуалізуватиметься кровоточива рана, а при розвитку некрозу — ділянку чорного кольору.

ГАРНІ НОВИНИ:

При тромбозі внутрішнього геморою тканини прямої кишки набрякають, що призводить до зяянні анального клапана. Геморойних вузол при цьому може провисати через анальний кільця і ​​відрізнити його від зовнішнього вузла можна по тому, що він покритий слизовою реального, а не шкірою.

Діагностика тромбірованного геморою

Досвідчений лікар проктолог може поставити діагноз при першому погляді на тромбірованний вузол, особливо якщо він розташований зовні або провисає через анальний кільце.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Чи можна застосовувати лід в лікуванні геморою?

при тромбозі внутрішнього геморою доктор обов’язково проводить ректальну пальцеву ревізію, але виражений больовий синдром ускладнює виконання цього дослідження. Для зменшення хворобливості перед обстеженням заднього проходу можуть використовуватися ректальні свічки або мазі з місцевим анестетиком.

Під час ректального пальцевого дослідження фахівець визначає ступінь набряку тканин прямої кишки, наявність тромбірованного вузла і вираженість спазму м’язів анального клапана.

Після цього дослідження доктор проводить аноскопію (огляд заднього проходу за допомогою ректального дзеркала). Аноскопія показана як при зовнішньому, так і при внутрішньому геморої, оскільки цей діагностичний метод дозволяє виявити поліпи, новоутворення, свищі та інші патології.

При необхідності можуть бути виконані ректороманоскопия і фіброколоноскопії, але до цих дослідження вдаються рідко в якщо буде потреба диференціальної діагностики або виявлення захворювання товстої кишки.

Лікування тромбірованного геморою

При лікуванні тромбірованного геморою фахівці використовують консервативні і хірургічні методи. Розповімо про ці методи більш докладно.

Консервативна терапія

7 причин, сіпмптомов, діагностика і 3 способи лікування тромбірованного геморою
Консервативна терапія показана при нетяжкий перебіг тромбозу, коли запалення обмежено тільки геморойних вузлом.

Лікування в даному випадку направлено на наступне:

ЦІКАВІ НОВИНИ:

 • боротьбу з запором або проносом.
 • усунення больового синдрому.
 • зменшення вираженості запального процесу.
 • попередження розвитку інфекційних ускладнень.

Для лікування внутрішнього тромбірованного геморою перевагу віддають ректальним суппозиториям, які мають комбінований склад, тобто мають антитромботичну, протизапальну, болезаспокійливу і протимікробним ефектом.

Обов’язковим компонентом таких препаратів повинен бути гепарин — прямий антикоагулянт, який розріджує кров і запобігає утворенню нових тромбів. Також фахівці намагаються підбирати препарат, який містить місцеві анестетики, оскільки вони відмінно знімають біль. Крім цього, до складу таких препаратів входить ГЛЮКОКОРТИКОСТЕРОЇДНИЙ гормон, наприклад, преднізолон, що володіє потужним протизапальну та протинабрякову ефектами.

Найбільш ефективними ректальними свічками, які застосовуються при внутрішньому тромбірованном геморої, є такі, як:

 • Гепазолон.
 • Гепатромбин Г.
 • Нігепан.
 • Реліф Адванс.
 • Реліф Ультра.
 • Ультрапрокт.
 • Проктоседил і інші.

Для лікування тромбірованного зовнішнього геморою використовують мазі, які також містять анесте тики, гепарин і глюкокортикостероїдів. Подібні ліки дозволяють усунути біль в області ануса, нормалізувати кровообіг, розсмоктати тромб і попередити появу нових кров’яних згустків.

Для цього найчастіше використовують гепариновую мазь або мазь Гепатромбін Г.

Також пацієнтам з аноректальний тромбоз можуть призначатися проносні засоби (Дюфолак, гліцеринові свічки, Нормазе, Бісокоділ), вітамінні препарати та інші. В обов’язковому порядку застосовуються венотоникі і ангіопротекторною, такі як Флебодіа 600, Детралекс, Троксевазин, Веносмін і інші.

Тромбектомія гемороїдального вузла

При неефективності консервативної терапії пацієнту проводять хірургічне лікування. Таку Операцію називають тромбектоміей гемороїдального вузла. Суть цього оперативного втручання полягає в розтині геморойні шишки і видаленні кров’яного згустку, після чого стінку вени зшивають.

Тромбектомія геморойного вузла — це малоінвазивна операція, яка проводиться під місцевим наркозом, не вимагає госпіталізації в хірургічний стаціонар і тривалої реабілітації . Але вагомим недоліком цього способу лікування тромбірованного геморою є те, що проводиться видалення тільки тромб, але не самого геморою.

Тромбірованний геморой: лікування народними засобами

Лікувати тромбоз геморойних вузлів за допомогою народних кошти можна тільки після консультації з фахівцем і виключно в поєднанні з традиційною антігеморройной терапією. Самолікування не завжди приносить очікуваний ефект, а іноді може погіршити перебіг захворювання і завдати незворотної шкоди здоров’ю. Причому застосування народних засобів виправдано тільки на початкових стадіях геморою при 1-2 ступенях тромбозу.
На думку народних цілителів при тромбірованном геморої найбільш ефективними є наступні способи:

 • ванночки з настоєм листям берези. Для приготування настою необхідно залити ½ склянки екстракту рослини трьома літрами окропу, накрити кришкою і настояти одну годину. Для ванночки використовують настій, який відповідає температурі тіла. Для цього лікувальний розчин переливають в широку миску і сідають в нього, щоб рідина повністю покрила область заднього проходу. Процедуру проводять протягом 15 хвилин щодня перед сном.
 • ректальні вкладиші з березовим дьогтем. Для цього потрібно ватний тампон просочити березовим дьогтем і вставити його в анус на всю ніч. Вранці вкладиш вийде під час дефекації.
 • чай з горця почечуйного. Для приготування зілля знадобитися одна столова ложка екстракту рослини, який потрібно залити склянкою окропу і настояти 15 хвилин. Такий чай вживають по 200 мл тричі на день до їди.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Суть лікування геморою лазером: техніка лазерного видалення гемороїдальних вузлів, підготовка, реабілітація та відновлення, ускладнення, вартість

Також високою ефективністю при тромбірованном геморої має гірудотерапія. Цей спосіб передбачає прикладання медичних п’явок до ураженого вузла. У слині цих тварин міститься гірудин — природний тромболітик. Але дану процедуру можна проводити тільки в спеціальних кабінетах і клініках, які займаються гірудотерапію. В іншому випадку можуть виникнути ускладнення.

Загальні рекомендації при лікуванні тромбірованного гемороїдального вузла

Крім лікувальних заходів лікування тромбірованного геморойного вузла вимагає дотримання дієти, яка дозволяє нормалізувати роботу кишечника, усунути запор або пронос, і таким чином попередити збільшення стану і прискорити одужання.

Щадна дієта при тромбірованном геморою полягає в наступному:

 • дробове харчування — 5-6 разів на день невеликими порціями.
 • з раціону хворого виключаються гострі приправи і спеції, маринади, соління, солодощі, здобна випічка, сухарі, чорний хліб, жирні сорти м’яса, риби і птиці, какао, шоколад, незбиране молоко, білокачанна капуста та інші продукти, які дратують кишечник, можуть викликати метеоризм, запор або діарею.
 • категорично заборонено вживати спиртні напої.
 • страви готуючи щадними способами термічної обробки — відварювання, запікання або на пару.
 • всі страви краще упот ебля в протертому вигляді, наприклад пюре, суфле.
 • обов’язково в меню пацієнта повинні бути присутніми крупи, овочі, фрукти, сухофрукти, кисломолочні продукти, пісні сорти м’яса, риби та птиці.
 • необхідно в день випивати не менше восьми склянок чистої води.

Також важливо дотримуватися гігієни області заднього проходу. Для цього після кожного відвідування туалету потрібно підмиватися водою кімнатної температури без використання мила. Зрідка підмивання можна замінити використанням вологих антибактеріальних серветок. Про туалетному папері в даному випадку потрібно забути.

В період гострої симптоматики хворому рекомендується дотримуватися постільного режиму, але як тільки стан полегшитися, потрібно підвищити рухову активність. У цьому допоможуть гімнастика, плавання, ходьба, йога, пілатес. Але важкі фізичні навантаження в цьому періоді потрібно виключити.

Підсумки

Як бачите, тромбоз геморойного вузла є досить болючим і небезпечним ускладненням геморою, лікування якого вимагає як коштів, так і сил. Тому важливо своєчасно займатися профілактикою цього ускладнення: при перших ознаках звертатися до лікаря-проктолога, який призначити грамотне та ефективне лікування, також уникати факторів, що провокують порушення кровообігу в вузол і формування кров’яного згустку

Якщо вам коли доводилося стикатися з тромбірованного гемороєм, залишайте свої коментарі під темою, розповівши про прояви цього ускладнення і про те, як ви його лікували. Ваш досвід буде корисним для інших відвідувачів нашого сайту.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Схожі статті

Інструкція по застосуванню препарату Вітаон — бальзаму Карваева

Elena

Як пов’язаний пронос і геморой? 6 наслідків проносу при геморої, лікування та профілактика

Bobby

Як прибрати зовнішній геморой, що з’явився після пологів?

Maxim

4 народних рецепта засобів з суниці від геморою

Pasha

Як підібрати безпечні дитячі свічки для лікування геморою? 13 кращих препаратів

Scooby

Що таке пальцеве або фізикальнедослідження прямої кишки?

Sasha

Чи можна вилікувати парапроктит без операції?

Alex

Основні принципи дієти після процедури колоноскопії кишечника

Sasha

Ефективність лікування геморою тютюном в домашніх умовах: корисні властивості та 5 домашніх рецептів засобів

Undershmidtther

Геморой і рак прямої кишки — в чому відмінності захворювань?

Axel

Чому виникає геморой у молодих дівчат? 3 основні причини хвороби

Maria

Найефективніші свічки з гепарином від геморою: склад, 6 лікувальних властивостей, інструкція застосування і ціни

Serega

Залишити коментар