Геморой

ТОП 10 кращих мазей від геморою при грудному вигодовуванні: способи лікування і огляд препаратів

ТОП 10 кращих мазей від геморою при грудному вигодовуванні: способи лікування і огляд препаратів
За офіційними даними фахівців геморой вражає більше половини жінок, які народили. Поширеність післяпологового геморою пояснюється тим, що під час вагітності та пологів створюється сприятливий грунт для формування геморойних шишок.

Крім того, важливу роль в цьому відіграє генетична схильність, оскільки породіллі, близькі родичі яких мають слабкість венозних стінок, страждають гемороїдальної хворобою частіше за інших.

Під час потуг тиск усередині порожнини живота різко зростає, в результаті чого збільшується приплив крові до судин заднього проходу. Але жінок, які мають схильність до геморою або страждали даним захворюванням до вагітності, стінки вен прямої кишки ослаблені, тому виникає застій крові. Гемороїдальні вени переповнюються кров’ю, внаслідок чого їх стінки розтягуються і деформуються.

Таким чином відбувається утворення геморойних шишок або загострення вже існуючого геморою. Причому, якщо жінка страждала гемороєм до пологів, то родова діяльність часто провокує такі ускладнення, як випадання, обмеження або тромбоз вузлів.

Ще одним важливим фактором-провокатором післяпологового геморою є запор, оскільки майбутні матусі дуже часто стикаються з труднощами дефекації. Це пов’язано з як з гормональним фоном, так і з тим, що матка здавлює задній канал, порушуючи пасаж калових грудок.

Геморою у годуючих матерів проявляється темі ж симптоми, що і у родили жінок або чоловіків, а саме :

 • дискомфорт в анальному каналі.
 • відчуття неповного випорожнення прямої кишки.
 • свербіж і печіння в задньому проході після дефекації.
 • хворобливість під час випорожнення кишечника.
 • кров’янисті ректальні виділення під час випорожнення кишечника у вигляді смужок крові на калі або крапель а туалетному папері.
 • випадання внутрішніх шишок назовні під час дефекації.

Досить часто початок геморою може протікати безсимптомно. До того ж буває так, що матуся через зайнятість доглядом за дитиною просто не замітає перших ознак захворювання. Але потрібно уважно стежити за своїм здоров’ям і своєчасно звертатися за допомогою до лікаря-проктолога, оскільки раннє виявлення геморою полегшить лікування і дозволить уникнути розвитку ускладнень.

Як лікувати геморой при грудному вигодовуванні?

Лікувати геморой під час лактації потрібно обов’язково комплексно, адже тільки так можна впоратися з неприємними симптомами і зупинити розвиток захворювання.

Консервативне лікування

На початкових стадіях геморою перевага надається консервативної терапії, яка полягає ся в наступному:

ТОП 10 кращих мазей від геморою при грудному вигодовуванні: способи лікування і огляд препаратів

ВАЖЛИВІ НОВИНИ:

 • прийом системних препаратів венотоников.
 • застосування місцевих антігеморройних ліків (мазі, свічки, креми, гелі).
 • корекція харчування.
 • дотримання особистої гігієни.

Оскільки головна причина геморою венозна недостатність, вплинути на розвиток даного захворювання можна усунувши застій крові. З цією метою жінкам призначаються системні венотоникі, але при виборі препаратів фахівці виявляють крайню обережність, так як ці препарати проникають в грудне молоко і можуть нашкодити дитині.

Під час грудного вигодовування можна застосовувати тільки один препарат-венотоник — Троксевазин , який, хоч і проникає в грудне молоко, але не викликає негативного впливу на організм дитини.

Оскільки запор є одним з головних провокаторів геморою, мамі, що годує потрібно відкоригувати свій раціон. В меню жінки повинні обов’язково бути присутніми продукти, які містять велику кількість клітковини — овочі, злаки, фрукти і сухофрукти.

Також існує ряд продуктів, які викликають здуття кишечника, дратують слизову товстої кишки і скріплюють стілець. До таких продуктів належать цілісно молоко, шоколад, какао, жирні сорти м’яса, риби та птиці, виноград, білокачанна капуста, рис, манка, копченості, соління, маринади, солодощі та інші. Тому від перерахованих продуктів слід відмовитися.

Не менш важливо пити достатню кількість рідини — не менше півтора літра в день. Це можуть бути негазована вода, сік, компот, морс, чай.
Якщо говорити про особисту гігієну, то необхідно регулярно приймати душ, а використання туалетного паперу замінити підмиванням водою кімнатної температури.
При місцевої антігеморройной терапії фахівці віддають перевагу мазей, оскільки вони мають високу ефективність у боротьбі з симптомами геморою і не проникають в грудне молоко, тому не шкодять дитині. Крім того, мазеві ліки прості і зручні в застосуванні, а також їх легко дозувати.
Мати-годувальниця ні в якому разі не повинна займатися самолікуванням, всі кошти від геморою при лактації можуть призначатися тільки фахівцем — лікарем-проктологом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  8 кращих способів лікування геморою часником

Хірургічне лікування

ТОП 10 кращих мазей від геморою при грудному вигодовуванні: способи лікування і огляд препаратів
Консервативна терапія геморою ефективна початкових стадіях, але якщо захворювання запущено або застосування антігеморройних ліків не принесло очікуваного результату , то фахівці можуть призначити хірургічне лікування.

При геморої 2-3 стадії в основному проводяться малоінвазивні оперативні втручання, які не вимагають загального наркозу, оскільки це також може негативно відбитися на здоро вье дитини.

Найбільш ефективними малоінвазійними способами лікування геморою є наступні:

 • склерозування гемороїдальних вузлів.
 • інфрачервона і лазерна коагуляція геморою.
 • дезартерізація геморойних шишок.
 • кріодеструкція гемороїдальних вузлів.
 • лігування геморою кільцями з латексу.

Радикальні операції такі як, гемороїдектомія або геморроідопексія під час лактації проводяться вкрай рідко, оскільки вони вимагають загальної анестезії і тривалого відновного періоду.

Ка кі мазі від геморою при лактації безпечні для матері і дитини?

ТОП 10 кращих мазей від геморою при грудному вигодовуванні: способи лікування і огляд препаратів
Лікувати геморой після пологів краще всього антігеморройнимі мазями, оскільки ці кошти мають ряд переваг, а саме:

 • прості і зручні в застосуванні.
 • підходять для лікування зовнішнього та ректального геморою.
 • діють локально.
 • безпечні для дитини.
 • рідко викликають побічні ефекти.
 • доступні.
 • легко дозуються.
 • швидко усувають симптоми захворювання.

Принципи вибору мазі від геморою для годуючих мам

ТОП 10 кращих мазей від геморою при грудному вигодовуванні: способи лікування і огляд препаратів
езважаючи на значний ряд переваг антігеморройних мазей, не всі мазеві кошти підходять для лікування післяпологового геморою. Деякі активні інгредієнти мазей, наприклад гормональні речовини, можуть проникати в грудне молоко, впливаючи на розвиток дитини. Тому до вибору мазі потрібно підходити вкрай обережно.

Якщо ви все-таки вирішили спробувати яку-небудь антігеморройную мазь, перед її застосуванням обов’язково проконсультуйтеся з лікарем-проктологом. Але найкраще використовуйте тільки ті препарати, які призначає фахівець.
При виборі мазі для лікування геморою під час грудного вигодовування доктор підбирає ту мазь, яка не проникає в грудне молоко, ефективно усуває симптоми геморою і не впливає негативно як на організм жінки , так і дитини. Причому в першу чергу використовуються мазі, які складатимуться з натуральних інгредієнтів.

Список протигемороїдальний мазей при ГВ

ТОП 10 кращих мазей від геморою при грудному вигодовуванні: способи лікування і огляд препаратів
До вашої уваги список найефективніших і безпечних мазей, які можуть використовуватися в період годування грудьми для лікування геморою. Але навіть перед використанням нижчеперелічених препаратів необхідна консультація професіонала.

 • Прокто-Гливенол
 • Постерізан
 • Реліф
 • Реліф Адванс
 • Гепатромбин Г
 • Левомеколь
 • Мазь Флемінга
 • Мазь з маслом обліпихи
 • Мазь з екстрактом календули
 • Мазь Вишневського

Огляд мазей від геморою при грудному вигодовуванні

Прокто-Гливенол

ТОП 10 кращих мазей від геморою при грудному вигодовуванні: способи лікування і огляд препаратів
Мазь Прокто-Гливенол — це багатокомпонентний крем, який складається з трибенозида і лідокаїну.

Трибенозид забезпечує відновлення процесів ня тонусу судин заднього проходу, в результаті чого усуваються прояви венозної недостатності і зменшуються розміри геморойних вузлів. Лідокаїн є місцевим анестетиком, які моментально усуває свербіж, печіння і болючість в проблемній зоні. Препарат також має протизапальну дію.

Показання: зовнішній і ректальний геморой.

Протипоказання: перші 12 тижнів гестації, алергія на препарат і його компоненти.

Побічні ефекти : прояви індивідуальної непереносимості препарату і його компонентів (свербіж, печіння, почервоніння і набряк в області заднього проходу, дерматит, уртикарний висипання, набряк Квінке, анафілактичний шок, бронхоспазм та інші). Дуже рідко порушення ритму серця.

Спосіб застосування та дози: мазь наносять на зовнішні вузли або вводять за допомогою насадки в задній каналу двічі в день після гігієнічного туалету.

Вартість препарату: 390 рублів за тюбик 30 грамів.

Постерізан

ТОП 10 кращих мазей від геморою при грудному вигодовуванні: способи лікування і огляд препаратів
Мазь Постерізан — це антігеморройний препарат, який складається з убитих і законсервованих фенолом клітин кишкової палички.

Медикамент підвищує локальний імунітет, в результаті чого усувається запалення, знижується ризик інфекційних ускладнень і прискорює ся відновлення пошкоджених тканин.

Показання: надриви анального кільця, екзема заднього проходу, зовнішній і ректальний геморой.

Протипоказання: алергія на препарат і його компоненти.

Побічні ефекти: прояви алергії на препарат (свербіж, печіння, почервоніння і набряк в області заднього проходу, кропив’янка та інші), контактний дерматит.

Спосіб застосування та дози: мазь наносять на зовнішні вузли і шкіру навколо заднього проходу або вводять за допомогою насадки в ректальний каналу двічі в день після гігієнічного туалету протягом п’яти-семи днів .

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Реабілітація після інфаркту міокарда - лікування в стаціонарі, постстаціонарном період

Вартість препарату: 570 рублів за тюбик 25 грамів.

Реліф

b r /

ТОП 10 кращих мазей від геморою при грудному вигодовуванні: способи лікування і огляд препаратів
Мазь Реліф — це антігеморройний препарат, з вираженим зупиняють кров і протинабрякову ефектами, який обумовлений фенілефрином. Також медикамент містить мінеральні та рослинні олії, бджолиний віск, вазелін і інші компоненти, які пом’якшують шкіру заднього проходу, прискорюють загоєння анальних надривів і зменшують свербіння.

ГАРНІ НОВИНИ:

Показання: надриви анального кільця, свербіж заднього проходу, зовнішній і ректальний геморой.

Протипоказання: алергія на препарат і його компоненти, схильність до тромбозів, зниження кількості гранулоцитів в крові.

Побічні ефекти: дуже рідко — свербіж, печіння, почервоніння і набряк в області заднього проходу.

Спосіб застосування дози: засіб наносять на зовнішні вузли і шкіру навколо заднього проходу або вводять за допомогою аплікатора у пряму кишку 4 рази на добу після гігієнічного туалету протягом семи днів.

Вартість препарату: 490 рублів за тюбик 28 грамів.

Реліф Адванс

Мазь Реліф Адванс — це ще один представник антігеморройной серії препаратів Реліф. Даний медикамент складається з місцевого анестетика бензокаїну і мінерального масла. Завдяки такому складу препарат моментально знімає біль і свербіж в задньому проході, а також загоює анальні надриви і покращує кровообіг в судинах прямої кишки.

Показання: надриви анального кільця, свербіж заднього проходу, зовнішній і ректальний геморой, відновлення після операцій на прямій кишці, знеболення під час ендоскопічних ректальних досліджень.

Протипоказання: алергія на препарат і його компоненти, схильність до тромбозів, зниження кількості гранулоцитів в крові.

Побічні ефекти: дуже рідкосвербіж, печіння, почервоніння і набряк в області заднього проходу, дерматит, кропив’янка.

Спосіб застосування та дози: мазь наносять на зовнішні вузли і шкіру навколо заднього проходу або вводять за допомогою ковпачка в пряму кишку 1-4 рази на добу після гігієнічного туалету протягом семи днів. Кратність застосування залежить від вираженості симптоматики захворювання.

Вартість препарату: 519 рублів за тюбик 28 грамів.

Гепатромбин Г

ТОП 10 кращих мазей від геморою при грудному вигодовуванні: способи лікування і огляд препаратів
Мазь Гепатромбін Г є багатокомпонентним антігеморройним препаратом, який містить гепарин, преднізолон і Лауромакрогол.

гепарин — це прямий антикоагулянт, який розріджує кров, зменшує запалення, покращує мікроциркуляцію, знімає набряк тканин і прискорює загоєння ушкоджень.

преднізолон належить до глюкокортикостероїдам. Ця речовина має виражену протизапальну, протисвербіжну та протинабрякову діями.

Лауромакрогол усуває біль в задньому проході і склеює стінки гемороїдальних вузлів, внаслідок чого вони зменшуються в розмірах.

Показання: надриви анального кільця, свербіж і екзема заднього проходу, зовнішній і ректальний геморой, аноректальний тромбоз.

Протипоказання: алергія на препарат і його компоненти, порушення згортання крові, перші 12 тижнів гестації, ураження шкірних покривів заднього проходу вірусної, ба ктеріальной і грибкової природи, специфічні інфекції аноректальної області, новоутворення будь-якої локалізації.

Побічні ефекти: дуже рідко — свербіж, печіння, почервоніння і набряк в області заднього проходу, дерматит, кропив’янка.

спосіб застосування та дози: мазь наносять на зовнішні вузли і шкіру навколо заднього проходу або вводять за допомогою аплікатора в ректальний канал 2-4 рази на добу протягом семи днів. Кратність застосування залежить від вираженості симптоматики захворювання.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Під час лактації препарат можна застосовувати більш семи днів.

Вартість препарату: 179 рублів за тюбик 20 грамів.

Левомеколь

Мазь Левомеколь складається левоміцетину і метилурацилу. Препарат має антибактеріальну, протизапальну і загоює діями.

Показання: надриви анального кільця і ​​гнійні ускладнення геморою.

Протипоказання: алергія на препарат і його компоненти.

Побічні ефекти: прояви алергії на препарат у вигляді свербежу, печіння, почервоніння і набряку в області заднього проходу, дерматиту, кропив’янки.

Спосіб застосування і дози: мазь наносять на зовнішні вузли і шкіру навколо заднього проходу або вводять в пряму кишку за допомогою ватного вкладиша двічі на добу після гігієнічного туалету протягом 5-7 днів.

Вартість препарату: 119 рублів за тюбик 40 грамів.

Мазь Флемінга

ТОП 10 кращих мазей від геморою при грудному вигодовуванні: способи лікування і огляд препаратів
Мазь Флемінга — це ефективний гомеопатичний препарат, призначений для лікування геморою, який складається з екстрактів таких рослин, як календула, гамамелис, кінський каштан, а також окису цинку і ментолу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Норми годівлі новонароджених на штучному, грудному, змішаному вигодовуванні. Таблиця по вазі, місяцях

Препарат сприяє нормалізації кровообігу в області заднього проходу, відновлює тонус вен, усуває запалення, болючість і свербіння, а також прискорює загоєння надривів і має антибактеріальний ефект.

Показання: надриви анального кільця і ​​зовнішній неускладнений геморой.

Протипоказання : індивідуальна непереносимість компонентів мазі.

Побічні ефекти: прояви індивідуальної непереносимості препарату і його компонентів.

Спосіб застосування та дози: мазь наносять на зовнішні вузли і шкіру навколо заднього проходу або вводять пальцем в пряму кишку тр іжди на добу. Після купірування гострої симптоматики препарат застосовуються один раз в день. Курс лікування — один тиждень.

Вартість препарату: 279 рублів за баночку 25 грамів.

Мазь з маслом обліпихи

ТОП 10 кращих мазей від геморою при грудному вигодовуванні: способи лікування і огляд препаратів
Мазь з маслом обліпихи володіє масою лікувальних ефектів, які незамінні при геморої. Медикамент відмінно загоює анальні тріщини, знімає запалення, усуває свербіння і знищує патогенні мікроорганізми.

Показання: надриви анального кільця, геморой, проктит.

Протипоказання: підвищена чутливість до компонентів мазі.

Побічні ефекти: прояви індивідуальної непереносимості препарату і його компонентів.

Спосіб застосування та дози: мазь наносять на зовнішні вузли і шкіру навколо заднього проходу або вводять тампон, просочений препаратом, в пряму кишку 2 3 рази на день.

Мазь з екстрактом календ ли

Гомеопатична мазь з календулою володіє відмінним протизапальну, пом’якшувальну, загоює і антибактеріальним ефектами.

Показання: тріщини заднього проходу, геморой.

Протипоказання: підвищена чутливість до складових мазі.

Побічні ефекти: алергія на інгредієнти препарату.

Спосіб застосування та дози: мазь наносять на зовнішні вузли і шкіру навколо заднього проходу або вводять тампон, просочений препаратом, в пряму кишку 1-2 рази на день протягом 7-14 днів.

Вартість препарату: 72 рубля з тюбик 30 грамів

Мазь Вишневського

ТОП 10 кращих мазей від геморою при грудному вигодовуванні: способи лікування і огляд препаратів
Лінімент бальзамічний за Вишневським є антибактеріальний препарат з вираженим протизапальну, протимікробну, болезаспокійливу і загоює ефектами. Даний медикамент складається з березового дьогтю, ксероформа і касторки. Перераховані компоненти і обумовлюють лікувальні властивості мазі.

Показання: надриви анального кільця, парапроктит, виразки заднього проходу.

Протипоказання: алергія на компоненти мазі.

Побічні ефекти : прояви індивідуальної непереносимості мазі і її компонентів.

Спосіб застосування та дози: лінімент наносять на зовнішні вузли і шкіру навколо заднього проходу по пов’язку або вводять тампон, просочений препаратом, в пряму кишку двічі на день.

Вартість препарату: 37 рубля за тюбик 30 грамів

чи можна застосовувати сам слушні мазі при геморої під час лактації?

Незважаючи на те, що мазі, приготовані за рецептами народної медицини, складаються виключно з натуральних компонентів, перед їх застосуванням потрібно обов’язково проконсультуватися з лікарем. Це допоможе уникнути негативного впливу саморобного ліки на організм дитини, адже деякі інгредієнти все-таки можуть проникати в грудне молоко.

Також потрібно розуміти, що застосування саморобних мазей потрібно комбінувати з основним лікуванням геморою, оскільки з ефективності буде недостатньо , щоб впоратися із захворюванням.

Найбільш безпечними інгредієнтами для приготування саморобних антігеморройних мазей при грудному вигодовуванні є мед, свиняче сало, прополіс, муміє, масло обліпихи, Кекст Ракта календули і ромашки.

Як уникнути геморою годує матусі?

Профілактику післяпологового геморою потрібно починати ще до пологів. Знизити ризик даного захворювання допоможуть наступні поради:

 • стежте за своїм харчуванням. Збалансоване харчування з достатньою кількістю продуктів, які містять рослинну клітковину, допоможуть уникнути запорів і, відповідно, геморою.
 • вживайте достатню кількість рідини — не менше шести склянок в день, якщо немає протипоказань.
 • ведіть активний спосіб життя. Під час вагітності рекомендується займатися плаванням, гімнастикою Кегеля і проводити піші прогулянки на свіжому повітрі.
 • дотримуйтесь гігієну заднього проходу. Туалетний папір необхідно замінити підмиванням заднього проходу водою кімнатної температури без мила. Також не можна довго сидіти на унітазі.
 • під час тривалого сидіння робіть рухові розминки.

І головне — при перших ознаках геморою відразу ж звертайтеся до фахівця — лікаря-проктолога і ні в якому разі НЕ практикуйте самолікування, адже ви відповідаєте не тільки за своє здоров’я, але і за здоров’я вашої дитини.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Схожі статті

Лікування геморою дьогтем в домашніх умовах

Serega

Як уникнути геморою: поради по профілактиці захворювання і способу життя

Pasha

Симптоми парапроктита і методи лікування захворювання

Maxim

Правила та практичні поради щодо лікування геморою голодуванням: 4 методу альтернативної медицини

Sasha

Як полегшити прояв свербіння в задньому проході при геморої? 2 основних способи

Alfonso

Свічки Нео — Анузол при геморої: інструкція із застосування

Andrey

2 способи застосування вазелінового масла для позбавлення від запору

Pasha

Чому виникає геморой у молодих дівчат? 3 основні причини хвороби

Maria

Гомеопатичні свічки і мазь Гамамелис від геморою: 6 лікувальних властивостей, інструкція застосування та відгуки

Alex

Суть лікування геморою лазером: техніка лазерного видалення гемороїдальних вузлів, підготовка, реабілітація та відновлення, ускладнення, вартість

Alex

Чому виникає анальна тріщина у дитини і як її лікувати?

Scooby

Що таке гострий геморой і чим можна допомогти людини при захворюванні?

Lamaxima

Залишити коментар