Геморой

Чому з’являються і якими бувають виділення при геморої? 5 видів виділень

Чому з'являються і якими бувають виділення при геморої? 5 видів виділень
Слизові виділення представляють собою виділення з заднього проходу прозорою, безбарвною, тягучою рідини. У випадках, коли захворювання супроводжується кровотечею або гнійними ускладненнями ця рідина може змінювати свій характер на слизисто-кров’янистий, слизисто-гнійний і т. Д. Відповідно, домішки крові в слизу надає їй червонуватий, бурий або вишневий відтінки, а гній — жовтий або зеленуватий .

Слизові виділення на початкових стадіях геморою виділяються тільки під час дефекації. Але з прогресуванням геморою відбувається ослаблення м’язів заднього проходу, тому слиз постійно підтікає з ректального каналу, що призводить до подразнення шкіри анальної зони, появи виразок і ерозій. Це все проявляється сильним свербінням, болем і палінням, які приносять чимало страждань хворим.

Кров’янисті виділення характерні для ректального кровотечі, яке виникає з пошкоджень як внутрішніх, так і зовнішніх геморойних шишок твердим калом. При геморої гемороїдальні кровотечі завжди пов’язане з актом дефекації, на відміну від інших захворювань, наприклад, раку товстої кишки.
Кров при кровотечі із заднього проходу може мати різний відтінок — червоний, вишневий і навіть коричневий. Але для геморою не характерно кров’янистий стілець або наявність згустків крові в калі.
При гемороїдальному кровотечі кров завжди визначається на поверхні калових мас у вигляді смужок. Також пацієнт можуть помічати краплі крові на унітазі або туалетному папері. Масивні кровотечі у хворих на геморой спостерігається рідко, в основному при запущених стадіях хвороби.

Поява домішки гній в калі у хворих на геморой практично завжди є ознакою розвитком інфекційних ускладнень захворювання, таких як нагноєння тромбірованного вузла, парапроктит і проктит. Гнійні виділення завжди неприємно пахнуть і можуть мати білий, жовтий, бурий або зеленуватий забарвлення, в залежності від виду збудника.
Крім симптомів гемороїдальної хвороби у хворих з гнійними ускладненнями з’являються ознаки інтоксикації, наростає біль в тканинах аноректальної області, яка віддає в поперек, низ живота, куприк і т. д.
Маслянисті виділення у хворих на геморой є маслянисту густу масу коричневого кольору з помаранчевим відтінком. Подібні виділення можуть з’являтися в калі і виділятися поза дефекацією, залишаючи плями на унітазі, нижній білизні, одязі і навіть поверхні стільця при тривалому сидінні.

ВАЖЛИВІ НОВИНИ:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Особливості дієти при геморої з кровотечею: 6 важливих рекомендацій і рецепти

Причини виділень із заднього проходу у хворих гемороєм

Тепер розберемо, які причини провокують появу ректальних виділень при геморої.

Чому з'являються і якими бувають виділення при геморої? 5 видів виділень

причини виділення слизу

Як ми вже говорили слизових виділення це найпоширеніший вид виділень при геморої.

Слиз — це секрет келихоподібних залізистих клітин слизової оболоч ки травного тракту, основне призначення якої полегшення пасажу калових мас.

Про патології говорять тоді, коли збільшується кількість кишкової слизу, яка виділяється під час випорожнення кишечника або поза актом дефекації. Крім того, ознакою розвитку патології вважається змінені характеру і кольору слизу, а також поява неприємного запаху.

Хворих гемороєм, крім виділення слизу з ректального каналу, турбують і інші симптоми, такі як:

 • дискомфорт в задньому проході.
 • відчуття неповного випорожнення прямої кишки під час дефекації.
 • чати запори.
 • свербіж і печіння в анальному отворі.
 • випадання геморойних шишок під час дефекації.
 • виділення крові під час спорожнення кишечника і т. д.

Крім геморою, виділення сл ізістого характеру можуть провокуватися такими захворюваннями:

 • харчове отруєння.
 • хвороба Крона.
 • неспецифічний виразковий коліт.
 • хронічний парапроктит .
 • новоутворення товстої кишки доброякісного і злоякісного характеру.
 • екзема заднього проходу.
 • запалення прямої кишки.
 • вірусні ураження заднього проходу.
 • інфекції заднього проходу, викликані специфічними збудниками (гонорея, туберкульоз, сифіліс).
 • спастичний коліт та інші.

З огляду на широкий Діап зон захворювань, які супроводжуються слизовими виділеннями із заднього проходу, не потрібно ігнорувати цей симптом або займатися самолікуванням. Визначити точний діагноз зможе тільки фахівець — лікар-проктолог на підставі ретельного обстеження організму.

Чому з'являються і якими бувають виділення при геморої? 5 видів виділень

Причини виділення крові

Кров’янисті виділення у хворих також є одним з поширених симптомів геморою, який починає турбувати хворих в основному з другої стадії хвороби.

Кровотеча при геморої може виникати з таких причин:

ГАРНІ НОВИНИ:

 • травмування геморойних вузлів під час дефекації твердими каловими масами.
 • різке підвищення тиску в судинах заднього проходу при сильному напруженні під час запору, піднятті важких предметів, інтенсивному кашлі.
 • роздратування геморойних шишок рідким стільцем при проносі.
 • пошкодження геморойних вузлів тісним нижньою білизною або одягом, а також при тривалому сидінні на твердому стелі.
 • неправильна постановка клізми.
 • поява анальних тріщин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Чому немає пологів на 43 тижні вагітності

Якщо кров’янисті виділення пов’язані з гемороєм, то у хворих будуть спостерігатися й інші симптоми даного захворювання. Але цей симптом може бути присутнім і при інших захворюваннях, тому поява крові в калі вимагає належної уваги і ретельної диференціальної діагностики.

Кров’янисті виділення мають місце при таких хворобах, як:

 • рак товстої кишки.
 • поліпоз товстого кишечника.
 • хвороба Крона.
 • дивертикулез товстої кишки.

Важливими діагностичними ознаками, які не характерні для геморою, є — кров’янисті стілець з домішкою гною, згустки крові, поява шматочків пухлини в калі, зміна форми радикалів х мас (стрічкоподібні, карандашевідниє), інтоксикація організму, безпричинна втрата ваги.

Чому з'являються і якими бувають виділення при геморої? 5 видів виділень

Причини виділення гною

Гнійні виділення при геморої зустрічаються рідко і завжди свідчать про інфікування тканин аноректальної області.

Найчастіше даний симптом з’являється при тромбування геморойні шишки і парапроктите.

при аноректальний тромбоз хворих турбує сильний біль в задньому проході, яка посилюється після дефекації, ходьби і сидіння на стільці. При огляді тканини анальної області набряклі, геморойні вузли щільні темно-червоного кольору з синім відтінком і гнійними нашаруваннями.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Парапроктит супроводжується виділенням гною із заднього проходу, болем в анальному отворі і прилеглих тканинах, підвищенням температури, загальною слабкістю.
Інфікування тканин заднього проходу — це потенційний ризик для життя пацієнта, оскільки інфекція може проникнути в кров, викликавши сепсис. Тому важливо своєчасно звернутися до лікаря-проктолога при появі гнійних виділень із заднього проходу.

Виділення після операції з видалення геморою

В період відновлення після видалення геморою фахівці допускають появу серозних виділень із заднього проходу.

Кров’янисті виділення в післяопераційному періоді свідчать про розвитку ускладнення, яке виникає найчастіше при дефекації, особливо при запорах. Причина післяопераційного кровотечі — неякісно накладений шов на операційну рану під час операції.
З огляду на ризик кровотечі після операції на геморой, важливим компонентом реабілітації пацієнтів є профілактика і лікування запорів.
Друге по частоті післяопераційне ускладнення, яке супроводжується виділеннями з заднього проходу гнійного характеру — нагноєння післяопераційної рани. Причина даного ускладнення криється в проникненні хвороботворних мікроорганізмів з порожнини прямої кишки в операційну рану. Також інфекція може бути занесена під час оперативного втручання при недотриманні правил протиепідемічного режиму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Чому свистить у вухах і як від цього позбутися?

Лікування виділень при геморої

Позбутися від виділень різного характеру при геморої можна шляхом усунення їх причини, тобто гемороїдальних вузлів.
Лікування геморою залежить від стадії, тяжкості симптомів і наявності ускладнення.
На початкових стадіях геморою пацієнтам призначають комплексну проівогеморроідальную терапію, яка складається з дієти, підвищення рухової активності, прийому п Репарати-венотоников і застосування місцевих ліків.

Прийом препаратів з венотонізуючою і ангіопротекторні властивостями дозволяє нормалізувати кровообіг в малому тазу, зміцнити стінки судин, знизити ризик кровотеч і зменшити запалення в тканинах заднього проходу.

Особливо популярними препаратами-венотониками сьогодні є Детралекс, Венарус Флебодіа 600, Троксевазин і Ескузан.

Препарати локальної дії — мазі і свічки застосовуються в основному для купірування симптомів геморою, зменшення вираженості запалення і боротьби з ускладненнями.

Чому з'являються і якими бувають виділення при геморої? 5 видів виділень
Серед препаратів місцевого дію фахівця віддають перевагу багатокомпонентним мазей і свічками з широким спектром протигемороїдальний дії, а саме: Прокто-Гливенол, Проктозан, Реліф Адванс, Проктоседил, Ультрапрокт, Гепатромбин Г, Нігепан, Гепазолон і іншим.

При кров’яних виділеннях особливо ефективні свічки Натальсід і Реліф, а також ректальні супозиторії з адреналіном. також широко застосовуються гомеопатичні ліки, наприклад: свічки з маслом обліпихи, Простопин, Прополіс ДН і мазь Флемінга.

При гнійних ускладненнях геморою показано застосування антибактеріальних препаратів, таких як мазь Вишневського, Левомеколь, свічки Бетіол і інші.

При запущених формах геморою консервативна терапія практично безсила, тому пацієнтам в залежності від тяжкості геморою виконують малоінвазивні або радикальні оперативні втручання.

в результаті хотілося б підкреслити, що виділення з заднього п Оход при геморої досить часте явище. Але це зовсім не означає, що можна на них не звертати увагу. Адже виділення з прямої кишки будь-якого характеру також можуть проявом інших захворювань травного тракту більш небезпечних, ніж геморой.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Схожі статті

4 основні причини появи крові з заднього проходу при вагітності

Undershmidtther

Чому з’являється свербіж при анальної тріщині і як від нього позбутися?

Tanya

Симптоми і лікування внутрішнього геморою

Maxim

Запор: причина чи наслідок геморою? Як боротися з проблемою стільця при патології?

Alex

ТОП 10 кращих мазей від геморою при грудному вигодовуванні: способи лікування і огляд препаратів

Tanya

Чи можуть виникати болі в спині і попереку при геморої?

Alex

Чому кровит геморой під час вагітності, що робити?

Murcia

Код геморою за Міжнародною класифікацією хвороб ( МКБ — 10 )

Andrey

Що робити, якщо загострився геморой? Перша допомога в домашніх умовах

Andrey

Що таке хвороба Крона, які причини появи патології і її симптоми?

Maxim

Як лікувати дивертикулез кишечника?

Marina

Причини появи геморою

Coolio

Залишити коментар