Геморой

5 типових ознак розвитку дисбактеріозу і поради для ефективної терапії

5 типових ознак розвитку дисбактеріозу і поради для ефективної терапії
Кишечник заселяють сотні бактерій. Частина з них благотворно впливають на процеси травлення, зміцнюють імунітет і навіть попереджають розвиток злоякісних клітин. Інші, особливо стрептококи і протея, навпаки, сприяють дисфункциям шлунково-кишкового тракту. Коли число корисних мікроорганізмів перевищує кількість хвороботворних, проблем немає. При порушенні цього балансу розвивається дисбактеріоз.

В числі найбільш поширених симптомів: метеоризм, пронос, блювота, нудота і неприємний запах з рота. У таких ситуаціях важлива своєчасна консультація гастроентеролога. В іншому випадку можливий розвиток:

 1. гастриту, що супроводжується колючими болями в області верхнього відділу очеревини, і підвищенням температури тіла до 38 ° C.
 2. панкреатиту, що провокує активність травних ферментів задовго до їх проникнення в дванадцятипалу кишку. В результаті підшлункова залоза починає переварювати більшість судин, сприяючи розриву аорти.
 3. дуоденітів і коліту. Тут в зоні ризику найчастіше виявляються гладкі люди, які зловживають шкідливими звичками.

Поштовхом до розвитку дисбактеріозу може стати зміна клімату, а в 45% випадків — регулярні стреси. Серед інших причин: безконтрольний прийом антибіотиків, харчування на швидку руку, а також зниження імунітету в період сезонних захворювань.

Лікарська класифікація

Буває, клінічні прояви недуги різняться з результатами лабораторних досліджень. Тому навіть при поганих аналізах пацієнти можуть відчувати себе прекрасно. За типом збудника дисбактеріоз кишечника буває стафілококовим, протейний, кандідомікозного, клострідіозним і змішаним. Якщо говорити виключно про ступінь прояву недуги, розрізняють:

ВАЖЛИВІ НОВИНИ:

 • слабовиражений дисбактеріоз, при якому зростання нормальних бактерій трохи знижений.
 • помірно виражений, коли колонії патогенних бактерій займають 50% чашки Петрі .
 • виражений дисбактеріоз з помітним зростанням кишкової палички.
 • різко виражене порушення мікрофлори — в цьому випадку практично вся поверхня живильного середовища засіяна стафілококами і протеями.
 • здорову мікрофлору з врівноваженим кількістю корисних і шкідливих мікрооргані мов.

Кишкова паличка може проявлятися не тільки в органах травлення, але і в горлі, сечовому міхурі і навіть в піхву. В останньому випадку відновлення нормальної мікрофлори вкрай важливо на етапі планування дитини. Інакше підвищується ймовірність викиднів і передчасних пологів.
Близько 48% населення планети страждають бактериозом ротової порожнини. При такому недугу відбувається зміна звичного складу мікробів. Певна кількість бактерій заселяє шкіру. Які з них позитивні, а які негативні, визначити неможливо. Але дерматологи часто діагностують захворювання зовнішніх покривів, зокрема екзему і псоріаз, викликані мікроорганізмами. Їх атаки здатні придушити тільки здорові покриви без рубців і шрамів.

Симптоми кишкової патології

У всіх пацієнтів бактеріоз проявляється по-різному, що пояснюється індивідуальним складом мікрофлори дорослих і дітей. Список найбільш поширених симптомів очолюють:

 • затримка стільця.
 • підвищене газоутворення і здуття шлунка.
 • наростаючі болі в нижній частині живота, викликані спазмом гладких м’язів .
 • втрата ваги внаслідок порушення всмоктування поживних речовин.
 • бродіння в шлунку в період прийому їжі, що зазвичай спостерігається у дітей грудного віку, а у дорослих пацієнтів частіше діагностують непрохідність кишечника, яка може викликати поліорганну недостатність і передчасну смерть.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Геморой у чоловіків: головні причини, 9 перших ознак, загальні симптоми, методи лікування та профілактики

До іншим сі птом дисбактеріозу медики відносять відрижку зі смердючим присмаком і неприємний запах з рота навіть в умовах регулярного використання ополіскувачів.

При вагітності

5 типових ознак розвитку дисбактеріозу і поради для ефективної терапії
Найчастіше у майбутніх матусь спостерігається дисбактеріоз піхви. У цьому випадку порушується баланс між лактобактеріями і патогенними мікроорганізмами. Якщо жінка не дотримується дієт і дозволяє собі спиртне на ранніх термінах, можливий дисбактеріоз кишечника. Серед інших причин погіршення здоров’я:

 • іонізуюче випромінювання.
 • хронічні вірусні інфекції.
 • регулярні стреси.
 • проживання в промислових регіонах.
 • загострення виразкового коліту і панкреатиту.

Порушення мікрофлори піхви супроводжується рясними виділеннями, свербінням і набряком статевих губ. В результаті підвищується ймовірність гіпертонусу матки, що, в свою чергу, може стати причиною невиношування плоду.

З огляду на, що вагітним протипоказані багато медикаментів, лікування грунтується в основному на правильному харчуванні. Крім кисломолочних продуктів, корисно вживати пробіотики з живими бактеріями в складі. При дисбактеріозі піхви не обійтися без біфідобактерій. Їх головне призначення — придушувати умовно-патогенні мікроорганізми, не порушуючи розвитку плода.
Зупинити запальні процеси допоможуть антибактеріальні засоби. Що стосується профілактики недуги, про неї потрібно подбати ще на етапі планування вагітності. Наприклад, майбутнім матусям протипоказані сильнодіючі антибіотики, які стримують розвиток «позитивних» бактерій.

У дітей

5 типових ознак розвитку дисбактеріозу і поради для ефективної терапії
Головними ознаками дисбактеріозу у малюків є різі в животі, підвищене газоутворення, рідке випорожнення і поганий апетит . У лікуванні недуги добре допомагають пробіотики і пребіотики. Основними показаннями до використання подібних препаратів є тривале лікування антибіотиками і недавно перенесені кишкові інфекції.

Якщо малюк добре спить і не відмовляється від годувань за розкладом, досить підкоригувати раціон. Дітям дошкільного віку слід вживати знежирені сирки, йогурти і соки. Серед інших не менш корисних продуктів: овочі, фрукти, горіхи і злаки. Мінімальна перерва між прийомами їжі не повинен бути менше трьох годин.

ГАРНІ НОВИНИ:

Дисбактеріоз проявляється у 67% новонароджених дітей. Причинами цієї недуги найчастіше стає пізніше грудне вигодовування, неякісні суміші і різка зміна раціону. У дітей шкільного віку він розвивається на тлі захоплення фастфудом і жорсткими дієтами. У період з 10 до 14 років вкрай важливо вживати продукти, збагачені клітковиною. Вони допоможуть зберегти баланс корисної і умовно-патогенної флори.

Хронічна форма

Бісбактеріоз не може бути хронічним. Це, скоріше, симптом попутного захворювання, що протікає в малопомітною формі. На першій стадії порушення мікрофлори погано піддається діагностиці. Тим більше що пацієнти не відчувають різей в шлунку, блювотних позивів, нудоти і інших симптомів недуги. Це можливо вже на другій стадії дисбактеріозу, коли частішають випадки метеоризму, а в роті з’являється присмак металу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Масаж від колік у новонароджених. Як робити, відео, вправи на фітбол. Поради лікарів

В комплексі ці симптоми призводять до втрати апетиту, що особливо небезпечно для маловагих дітей грудного віку. Ознаками гострої стадії дисбактеріозу є різке підвищення температури тіла до 39 ° C, затримка стільця, загальна слабкість і нездоровий сон. В даному випадку несвоєчасне лікування може стати причиною сильного схуднення і психоемоційної нестабільності.

Діагностика в клініці

Вивчити стан мікрофлори пацієнта допоможуть наступні методи:

 1. посів калу, необхідний для виявлення умовно-патогенної флори.
 2. Копрологическое дослідження допомагає визначити активність ферментів і рівень всмоктуваності корисних речовин кишечником.
 3. Газово-рідинна хроматографія, що передбачає детальний аналіз вмісту кишечника. Достовірність цього методу складає 95%, а це в 3 рази вище, ніж в попередніх випадках.
 4. Дослідження зіскрібка за допомогою ендоскопа.
 5. D-ксілозний тест для ретельної діагностики флори в тонкій кишці, зокрема для виявлення жовчних солей.

за допомогою спеціального обладнання фахівці можуть менше ніж за добу визначити рівень токсинів, а також небезпечні зміни в жовчному міхурі або стравоході. Краще зрозуміти етимологію недуги лікарям допомагають результати біохімії крові і ультразвукового дослідження черевної порожнини.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Призначення лікування

При відсутності болів і серйозних ускладнень допоможуть препарати, що активізують корисну флору кишечника. Якщо дисбактеріоз переріс у важку форму, знадобляться антибактеріальні засоби, спазмолітики, а також імуномодулятори. Препарати може здійснюватись тільки за приписом лікаря. Самолікування може призвести до прискореним різями в шлунку, порушенням функцій нервової, серцево-судинної та сечовидільної систем.

Медикаменти

5 типових ознак розвитку дисбактеріозу і поради для ефективної терапії
З переліку препаратів в таблетках більш затребуваними вважаються сорбенти, зокрема активоване вугілля і «Пепідол», що пригнічують руйнівні процеси в кишечнику. На другій стадії недуги можна скористатися «Біфікол» або «Ентерол». В основі цих ліків лежать корисні бактерії, які беруть участь в становленні сприятливої ​​флори. З пребіотиків, ефективних на будь-якій стадії дисбактеріозу, допоможуть «Хілак форте» і «Нормазе».

Велику групу медикаментозних засобів представляють пробіотики «Біфіформ» і «Лінекс». З ферментів — «Мезим форте» і «Дигестал». Вони сприяють кращому перетравленню їжі і всмоктуванню корисних речовин кишечником. Для відновлення моторики знадобиться «Трімедат» або «Іммудон». А якщо потрібно придушити напад кишкової коліки, то «Ессенціале».
Пацієнтам старше 50 років і вагітним жінкам корисніше вживати препарати в формі супозиторіїв. Вони не руйнують корисні мікроорганізми, які вже є в кишечнику. Дітям грудного віку більше підійдуть пробіотики з біфідо-і лактобактеріями в складі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Які чинники збільшують ризик розвитку атеросклерозу

Дієтичне харчування

Зазвичай раціон складають виходячи із симптомів недуги. Наприклад, якщо пацієнта мучить кишкова колька і підвищене газоутворення, потрібно зменшити кількість вуглеводів. Маються на увазі цільнозернові крупи, рис, солодощі і паста. Сирі овочі краще замінити вареними, а кавопродуктів — трав’яними чаями.

При проносі добре допомагають компоти з черемхи і горобини. Одним із симптомів дисбактеріозу є запор. В цьому випадку дієта грунтується на вживанні продуктів, багатих на клітковину: cирая морква, баклажани, гарбуз і кольорова капуста. При поганій прохідності кишечника корисно 2-3 рази на день випивати по 40 мл відвару ревеню.

Добова норма води — 1,5 л. Список заборонених продуктів слід доповнити смаженими яйцями, консервами, копченостями, свинячим жиром, майонезом і грибами.

Рецепти народної медицини

Більше 80% лікувальних трав надають терпкий і антибактеріальну дію. Знищуючи шкідливі мікроби, недорогі кошти в відварах і настоянки сприяють безболісному відновленню флори. Особливо корисні чаї з стебел малини, чорниці і барбарису. З патогенними мікроорганізмами добре справляються мед і чайний гриб. Ефективний двотижневий курс лікування забезпечують збори трав. Ось один з таких рецептів:

 • змішайте по столовій ложці квіток черемхи і кори дуба.
 • залийте суміш 200 мл окропу.
 • поставте складу на водяну баню.
 • через 20 хвилин процідіть і пийте охолодженим по 1 ст. л. 5-6 раз в день перед їжею.

Від запорів добре допомагають настої з засушених листків м’яти і чорниці. А якщо потрібно позбутися від печії, змішайте квітки ромашки і малини. Для більшого ефекту в цю суміш можна додати плоди черемхи. Інгредієнти потрібно залити 400 мл окропу і тримати на водяній лазні не менше 25 хвилин. Охолоджений відвар корисно пити дрібними ковтками за 10 хвилин до їди.

Профілактика рецидивів

Якщо вчасно не усунути причину недуги, можуть з’явитися ускладнення. Йдеться про істотної втрати ваги, гіповітаміноз і залізодефіцитної анемії. Щоб уникнути цих випадків краще виключити хаотичний прийом антибіотиків, підкоригувати раціон, вилікувати зуби, панкреатит і супутні захворювання шлунково-кишкового тракту.

Приблизна вартість лікування дисбактеріозу в приватних клініках столиці становить 15-20 тисяч рублів. У цю суму входить первинний і повторний огляд пацієнта, дослідження калу на дисбактеріоз, призначення лікування, а при необхідності інтерпретація дослідження, проведеного в іншій клініці.

Для тижневого курсу лікування за допомогою таблеток, порошків або супозиторіїв знадобиться від 120 до 540 рублів. Лікування народними засобами дешевше в 3 рази.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Схожі статті

Найефективніші свічки з гепарином від геморою: склад, 6 лікувальних властивостей, інструкція застосування і ціни

Serega

Гомеопатичні свічки і мазь Гамамелис від геморою: 6 лікувальних властивостей, інструкція застосування та відгуки

Alex

Що можна, а що не можна не можна їсти при геморої? 7 принципів харчування, 8 корисних і 25 заборонених продуктів

Lamaxima

Особливості терапії геморою у 2 триместрі вагітності

Elena

Геморой у чоловіків: головні причини, 9 перших ознак, загальні симптоми, методи лікування та профілактики

Alex

Як позбутися від геморою за допомогою методу Hal rar? 12 переваг операції

Pasha

Чому виникає і як лікувати геморой у новонароджених? 8 можливих причин і способи лікування

Bobby

Причини і симптоматика постгеморагічної анемії?

Alex

Ефективність і особливості ультразвукового лікування геморою: 3 ефективних методу

Lamaxima

Основні принципи дієти після процедури колоноскопії кишечника

Sasha

Чи дозволені при геморої кави, чай, какао? Правила вживання гарячих напоїв при захворюванні

Alex

Як робити масаж при наявності гемороїдальних вузлів: підготовка і техніка виконання

Scooby

Залишити коментар