Геморой

Як вилікувати гемороїдальні вузли і чи можна це зробити в домашніх умовах?

Як вилікувати гемороїдальні вузли і чи можна це зробити в домашніх умовах?

Загальні принципи терапії

Сучасна проктология не може назавжди вилікувати геморой якимось одним препаратом або методикою лікування, оскільки це системне захворювання, що зачіпає роботу багатьох внутрішніх органів і систем, пов’язаних між собою і вимагають не тільки індивідуального підходу, а й комплексного впливу на проблему.

Лікувати геморой під силу лише лікаря-проктолога, самолікування — безрезультатно і просто небезпечно.

Комплексне лікування патології підпорядковане певним принципам терапії:

 • кардинальна зміна способу життя на користь здорового: без шкідливих звичок, з постійним рухом, уважним ставленням до свого здоров’я.
 • повноцінна збалансована дієта.
 • лікарська терапія.
 • ЛФК, спеціальні вправи по індивідуально підібраній методиці.
 • рання діагностика і використання малоінвазивних технік.
 • за показаннями — радикальна геморроїдектомія.
 • в якості фону може бути використана народна медицина за погодженням з лікарем.

Але навіть при правильному підході до терапії илечіть геморой швидко проблематично. Симптоми геморою можна купірувати протягом тижня, але поліпшити стан венозних каверн за такий короткий термін просто неможливо: лікування потребує часу. У кращому випадку мова піде про тижні, але частіше на корекцію гемороїдальної хвороби йдуть місяці.

ВАЖЛИВІ НОВИНИ:

Згодом вже пролікований геморой потребують постійної дієти, регулярної дозованого фізичного навантаження і профілактичних курсів спеціальних препаратів, тонізуючих вени.

Системні препарати

При лікуванні геморою завжди використовують дві основні групи медикаментів, включених в комплекс протигемороїдальний заходів. Йдеться про венотоников і ангіопротектор. Суть дії препаратів — нормалізація венозного кровотоку, баланс кровонаповнення каверн і кровооттока з них з обов’язковим підвищенням судинного тонусу, зміцненням стінок вен варикозних утворень і артерій.

При цьому венотоникі своєю основною функцією вважають тонизирование судинного русла, звуження просвіту судин, а Ангіопротектори — відновлення або реставрацію пошкоджених ділянок системи регіонарного кровообігу (мікроциркуляції), корекцію структури судинної стінки.

Серед венотоников, які діють на джерело проблеми — розслаблену стінку вен, захищають капіляри від згубного впливу зовнішнього середовища, покращують мікроциркуляцію гемороїдальних вузлів, є 4 групи найбільш ефективних препаратів:

 • похідні флавоноїдів діосміна і гесперидину з яскраво вираженими протизапальними властивостями (Детралекс і інші).
 • створені на основі рутина — синтетичного аналога флавоноїдів (Троксевазин і інші).
 • група пентоксифиллина, що поліпшує мікроциркуляцію (Вазоніт).
 • на основі рослинних екстрактів (Венопротект, наприклад).

Ці препарати одночасно вирішують дві проблеми: на місцевому рівні — гемороїдальна хвороба , на системному — варикоз.

Вилікувати геморой швидко венотоников допомагають ангіопр Тектор, які впливають на артерії, обезболівая їх, купируя запалення на всіх стадіях його розвитку, розширюючи просвіт капілярів і нормалізує харчування, кіслородоснабженіе ураженої області.

Мета препаратів — зниження навантаження на судини будь-якої локалізації, відновлення еластичності, міцності , усунення деформації, балансування системи згортання крові. За походженням Ангіопротектори можна розділити на: рослинні, напівсинтетичні і синтетичні. Прикладом можуть служити Тівомакс, Актовегін і простий Аспірин.

Справедливості заради, треба відзначити, що чіткої межі між венотониками і Ангіопротектори не існує. Найчастіше препарати можна віднести і до тієї, і до іншої групи, тим більше що призначаються вони для лікування гемороїдальних патології завжди в комбінації.

Найбільш ефективними засобами, за допомогою яких можна лікувати геморой, вважаються:

Як вилікувати гемороїдальні вузли і чи можна це зробити в домашніх умовах?

 • Детралекс — лікарський засіб на основі діосміну і гесперидину, найдієвіший таблетизированні препарат, що володіє властивостями ангіопротектор і венотоников. Мета призначення — поліпшення загального кровотоку з акцентом на пошкоджену аноректальную область, купірування проявів запалення, блокування синтезу простагландинів. Призначається навіть вагітним.
 • Венарус — повний вітчизняний аналог Детралекса за складом і фармакологічній дії.
 • Флебодіа 600 — флеботонікі з властивостями ангіопротектор на основі діосміну, добре знімає набряклість тканин періанальній зони, балансує мікроциркуляцію в варикозних кавернах, зменшує запалення.
 • Троксевазин — класичний представник ангиопротекторов з властивостями флеботонікі на основі троксерутину, препарат лікує геморой швидко (діє з першого дня призначення), здатний зменшувати судинну проникність, реставрувати структуру судинної стінки, купірувати пастозність і запалення.
 • Ескузан — рослинний венотоник на основі комбінації екстракту кінського каштана і вітаміну В1. Виявляє здатність знімати запалення, набряклість, підвищувати тонус судин, виводить вільні радикали, балансуючи окислювально-відновні процеси, омолоджуючи клітку.
 • Пайлекс — багатокомпонентний рослинний венотоник на основі муміє і флавоноїдів з проносним ефектом, найбільш результативним на стадії формування гемороїдальних вузлів, мінімізує застій в венах, покращує мікроциркуляцію прямої кишки, знімає запалення, набряклість тканин аноректальної зони, реставрує пошкоджені капіляри.
 • Вазокет — похідне діосміна з венотонізуючою і ангіопротекторні властивості, покращує мікроциркуляцію, знімає застійні явища, балансує проникність судинної стінки.
 • Гинкор Форт — на основі гінкго білоба і троксерутину захищає судини від негативного впливу зовнішнього середовища, поліпшує венозний кровотік, демонструючи властивості і венотоников, і ангіопротектор.
 • Антістакс — рослинний флеботонікі з листя винограду, зменшує розміри гемороїдальних шишок, усуває набряклість, захищає судини від негативних воздействи й.
 • Хемороідін — БАД з інулін (пребиотик цикорію) без побічних ефектів, за допомогою препарату можна одночасно вилікувати геморой, що кровоточить, зняти біль і запалення, зменшити розміри шишок, відрегулювати спорожнення кишечника.
 • Троксерутин — похідне рутина, володіє Р-вітамінною активністю, показаний при гемороїдальних вузлах будь-якої локалізації, має протизапальну, протівопастозним, стимулюючим тонус судин властивістю, реставрує еластичність вен і артерій варикозної каверни.
 • Аскорутин — дейс яття аналогічно троксерутин, але коштує недорого, а за рахунок аскорбінової кислоти демонструє високі антиоксидантні властивості (якщо випускається на сорбите — препарат вибору для діабетиків).
 • Венорутон — напівсинтетичне похідне вітаміну Р проявляє протизапальні властивості, усуває набряклість тканин, судоми, больовий синдром, мінімізує кровоточивість, покращує стан судинної стінки, попереджає мікротромбози.
 • Венопротект — комбінований препарат на основі екстракту кінського каштана і комплек са вітамінів, хороший спазмолітик, балансує мікроциркуляцію аноректальної зони, реставрує еластичність капілярів, усуває набряклість гемороїдальних шишок, розсмоктує гематоми.
 • Нормавен — лікарський засіб на основі комплексу вітамінів і біологічно активних речовин, антиоксидант, омолоджує систему кровотоку.
 • Цикло 3 форте — приклад комбінації в препараті вітамінів, рослинних екстрактів і альфа-адреномиметика, що дає можливість при лікуванні геморою не тільки знизити проникність судинної стін і, а й відкоригувати роботу лімфатичних судин.
 • Вазоніт — препарат з групи пентоксифиллина, здатний коригувати мікроциркуляцію навколоректальній зони.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Чи можна їсти квашену капусту при гіпертонії?

Читайте також: повний список таблеток від геморою.

Свічки і мазі

Як можна вилікувати тільки формується або довгостроково існуючий геморой виключно зовнішніми засобами, не знає ні один проктолог.

ГАРНІ НОВИНИ:

Препарати локального застосування — мазі, свічки, креми або гелі можуть бути використані тільки в складі комплексної терапії. Локалізація визначає вибір медикаментів: при зовнішніх гемороїдальних шишках — це лініменти, при внутрішніх — перевага віддається ректальним свічок.

Препарати місцевої дії можуть бути болезаспокійливими, протисвербіжні, протівотромботіческімі, кровоспинними, антімкробнимі, що регенерують або комбінованої дії в залежності від компонентів, що входять до їх складу. Але, по суті, ліки здатні лікувати тільки окремі симптоми геморою, не виключаючи причину, що викликала його. Особливо зручні зовнішні засоби для лікування гемороїдальних патології в домашніх умовах. Їх дія контактна і тому — швидке. Вони можуть:

 • миттєво знімати біль.
 • купірувати свербіж, печіння.
 • прибирати запалення.
 • стимулювати регенерацію тканин аноректальної області.
 • попереджати утворення тромбів.

Гемороїдальні вузли зовнішньої локалізації коригуються наступними мазями, гелями, лінімент:

Як вилікувати гемороїдальні вузли і чи можна це зробити в домашніх умовах?

 • Реліф — одна з найбільш ефективних і популярних мазей на основі масла акулячої печінки проти гемороїдальної хвороби, основною властивістю якої є зупинка кровотечі з вузлів: спазмує судини, знімає запалення, запускає процес саморегенерації. Особливість препарату — можливість попереджати формування вузлів на самій ранній стадії гемороїдальної хвороби.
 • Реліф Адванс — другий представник лінійки Реліф, який володіє не тільки протизапальну, ранозагоювальну, кровоспинну ефектом, але за рахунок бензокаїну ще й знеболює.
 • Реліф Ультра — препарат відрізняється від своїх побратимів гормональної добавкою, яка багаторазово підсилює протизапальний і антиексудативний ефект.
 • Прокто-Гливенол — володіє комплексною дією на геморой, переважає болезаспокійливий ефект, але активна речовина підвищує тонус вен, ліквідує застій аноректальної зони, знімає запалення.
 • Проктоседил — мазь, яка часто використовується для лікування геморою в домашніх умовах, оскільки багатокомпонентна і володіє: антизапальною, підсушують , антибольовим, антізудним, антіотечним, антимікробну дію.
 • Троксевазин — гемостатический гель-венопротектор, який підвищує тонус судин, захищає їх від негативних факторів, зміцнює стінки судин, покращує мік роціркуляцію, нормалізує венозний кровотік.
 • Гепатромбин Г — препарат для лікування геморою, який позбавляє від тромбоутворення у венах прямої кишки, знімає запалення. Особливість — наявність гормональної добавки, що підсилює протизапальну і антиексудативну властивість.
 • Проктозан — представник медикаментів середньої цінової категорії з в’язким, підсушують, протизапальну, анестезуючу, відновлює дію.
 • Ауробін — ефективна мазь при лікуванні геморою: усуває запалення, свербіж, біль, демонструє властивості антисептика і регенерант.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Містить у годуючої матері. Ознаки, фото, як визначити, лікування в домашніх умовах

Читайте також: повний список всіх мазей від геморою.

Внутрішній геморой коригується наступними ректальнимисвічками:

Як вилікувати гемороїдальні вузли і чи можна це зробити в домашніх умовах?

 • Ультрапрокт відноситься до лікарських зовнішніх засобів з протизапальною і знеболюючою дією. Гормональна добавка існує в двох формах відразу, що дозволяє їй одночасно знімати набряклість та свербіж.
 • Свічки лінійки Реліф на основі масла акулячої печінки (останнім часом все частіше замінюється маслом какао) — мають гемостатичними властивостями, болезаспокійливими, протизапальними . Залежно від складу компонентів (аналогічний мазей) виявляють по максимуму ті чи інші властивості.
 • Проктоседил М — поєднує хімічні і натуральні складові, тому коштує недорого, але ефективний. Особливість — попереджає розвиток вторинного інфікування. Препарат здатний зупиняти кровотечу, купірувати біль і запалення, регенерувати тканини і балансувати роботу кишечника.
 • Натальсід — недорогий природний гемостатик на основі екстракту бурих водоростей, усуває кровотеча з гемороїдальних вузлів, здатний нормалізувати перистальтику кишечника.
 • Нігепан — недорогий препарат, проявляє протизапальні, болезаспокійливі, антитромботичні, загоюють властивості.
 • Постерізан — дорогий імуномодулятор місцевої дії. Особливість препарату — виключно природні активні компоненти, які контролюють імунні клітини в зоні геморойного запалення.
 • Бетіол — недорогий, але ефективний спазмолітик, приклад поєднання анестетиків і антисептиків з протизапальними компонентами.
 • Олестезін — поєднує дію хімічних речовин і натуральних компонентів, недорогий, але ефективний препарат, здійснює профілактику вторинної інфекції, тому застосовується при подкравлівающіх кавернозних вузлах.
 • Свічки з олією обліпихи мають в осно ве масло обліпихи, що визначає їх відмінну протизапальну активність, крім того, масло обліпихи має протипухлинну, бактерицидну, гемостатичну дію.

Також для лікування внутрішніх шишок можуть застосовуватися і мазі, які вводять в ректальний канал за допомогою спеціальних насадок або ватного тампона.

Читайте також: повний список всіх свічок від геморою.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Безболісне видалення геморою

Перша і друга стадія гемороїдальної хвороби лікуються консервативними методами, але починаючи з третьої ( іноді на пізній другій стадії) показано хірургічне втручання.

В сучасній проктології віддають перевагу малоінвазивним методикам, практично безболісним і малотравматичним, з мінімальними ускладненнями і короткою реабілітацією. Використовують:

 • латексне лігування гемороїдальних вузлів — терапія тільки внутрішнього геморою.
 • склерозування за допомогою спеціальних препаратів, стимулюючих склеювання, запустевание живлять судин.
 • фото- або лазерна коагуляція геморроидального освіти (особливо рекомендують лікарі цю методику при частих кровотечах).
 • дезартерізація вузла з успіхом без рецидиву — близько 90%, але найдорожчий спосіб терапії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як позбутися від судом в ногах у домашніх умовах?

Суть всіх методик — порушення харчування варикозної каверни з її подальшим відмиранням і виведенням назовні природним шляхом. Малоінвазивні методики є найбільш підходящим варіантом швидкого лікування геморойних шишок.

Як позбутися від геморою назавжди хірургічними методами

Єдиним радикальним методом лікування геморою є геморроїдектомія — висічення гемороїдальних вузлів з частиною слизової ректум і подальшої її пластикою. Проктологи підкреслюють, що консервативна терапія знімає гостроту процесу, продовжує ремісію, але тільки операція позбавляє повністю від хвороби.

Як вилікувати гемороїдальні вузли і чи можна це зробити в домашніх умовах?
Незважаючи на безліч недоліків класичної геморроідектоміі (хворобливість, загальний наркоз, травматичність, тривала ремісія) вона єдина дозволяє позбутися від гемороїдальних хвороби, і дає рецидиви всього в 5% випадків.

Розрізняють:

 • закритий варіант (рану вшивають кетгутом).
 • відкритий (використовується коагуляційний ніж, рана залишається неушітих).
 • подслизистую геморроідектомію (максимально щадна операція, з короткочасної реабілітацією).
 • метод Лонго або циркулярний висічення слизової рект м над зубчастої лінією.

Все три способи активно використовуються хірургами досі, але єдиним абсолютним показанням до радикального хірургічного втручання є запущений геморой третьої або четвертої стадії. На 4 стадії іноді доводиться використовувати малоінвазивної техніку для підготовки до класичної операції.

Читайте також: як лікувати геморой шишки без операції?

Особливості харчування при геморої для швидкого одужання

Дієта — основа ефективності та тривалості досягнутого результату, профілактика можливих рецидивів. Принципи прості:

 • постійне включення в раціон продуктів, багатих на клітковину, для балансування роботи системи травлення, профілактики запорів.
 • оптимальний питний режим, розрахований з урахуванням ваги пацієнта.
 • виключення з режиму харчування продуктів, що дратують кишечник, викликають газоутворення.
 • перехід на п’яти-шестиразове харчування.
 • вживання цукру і солодощів по мінімуму.
 • приготування на пару, в печі, духовці, відварювання, запікання.

Повністю виключається спиртне.
Дозволений продук и Заборонені продукти Овочі: картопля, буряк, морква, кабачок, томати, огурциКапуста, редька, соління, спецііФрукти: кавун, диня, цитрусові, банани. яблокіВіноградКрупи: гречка, ячмінь, вівсянка, кукурузаБобовиеХлеб білий, черствийЧерний хліб, здобна випічка, нежирне м’ясо, риба, птіцаЖірное м’ясо, риба, птіцаКісломолочние продукти: кефір, йогурт, сир, ряжанка, сметана не вище 10% Твердий сир, шоколад, какао

Допоміжне лікування народними засобами

Специфічність зони ураження, інтимна забарвлення захворювання іноді змушують пацієнтів почати лікування в домашніх умовах. Відразу треба підкреслити безперспективність такого шляху вирішення проблеми. Вилікувати гемороїдальних хвороба назавжди самостійно не можна, тим більше — народними засобами, які можуть служити тільки фоном. Крім того, трави і екстракти рослин мають безліч побічних ефектів. При захворюванні допоможуть рецепти, узгоджені з лікарем:

 • протизапальні і кровоспинні трави: почечуй, кропива, деревій.
 • природні венотоникі: кінський каштан, шипшина.
 • протизапальні і болезаспокійливі: календула, шавлія або ромашка.

Вони використовуються у вигляді:

 • саморобних супозиторіїв з бульб сирої картоплі, буряка, моркви, льоду, суміші прополісу і меду з салом, вершковим маслом, вивернутого навиворіт листа алое, чистотілу, відвару полину, кропу.
 • домашніх мазей з рас тітельних масел, продуктів бджільництва.
 • компресів і примочок, просочених розчинами лікувальних трав, маслом обліпихи.
 • сидячих ванночок з розчинів мінералів, солі, витяжок рослин, антисептиків з різною температурою води, іноді — димових на березових бруньках.
 • мікроклізм — у вигляді спринцювань соку овочів, відварів і настоїв лікувальних трав, квітів, масел.

Ефективні в лікуванні геморою активний, здоровий спосіб життя, дозовані фізичні навантаження, які можна практикувати в період ремісії, відмова від анального ого сексу.

Гімнастика для зміцнення м’язів тазової області приносить результат тільки на ранніх стадіях розвитку патології . З появою кровотеч , больового синдрому , гіпертермії — будь-яка фізична навантаження виключається .

Хороший результат для лікування гемороїдальних хвороби дає плавання , легка ходьба , медитирование .

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Схожі статті

Застосування фізіопроцедур при лікуванні геморою в лікарні і домашніх умовах

Scooby

Як протікає і чим лікувати геморой при вагітності? 3 основні методи лікування і 2 важливі рекомендації

Pasha

Що таке геморой: 5 симптомів, 12 причин, ознаки, 3 методу лікування

Scooby

Коли необхідна операція при хворобі Крона? Підготовка та реабілітація

Bobby

Чи можуть виникати болі в спині і попереку при геморої?

Alex

Чи можна курити при геморої?

Megusta

Як швидко позбутися від геморою?

Murcia

Що таке колоноскопія?

Scooby

Чому виникає хвороба Крона у дитини, як її розпізнати і чи можна вилікувати?

Sasha

Чи ефективно лікування геморою медом в домашніх умовах?

Marina

Видалення гемороїдальних вузлів лазером: підготовка і проведення операції

Maria

Видалення гемороїдальних вузлів: огляд найкращих методів оперативного лікування геморою, відео

Serega

Залишити коментар