Препарати

Список препаратів, які поліпшують кровообіг головного мозку

Список препаратів, які поліпшують кровообіг головного мозку

Коли потрібно стимулювати кровообіг

Збереження нормального кровопостачання головного мозку, його відновлення — найважливіше завдання сучасної медицини. Ясність розуму — гарантія якості життя людини в будь-якому віці. Лікарям добре відомі, так звані, перехідні періоди, коли від коригування мозкового кровотоку залежить адекватність дій і добре самопочуття, як молодих, так і літніх пацієнтів.

Дитинство

У малюків порушене мозковий кровообіг — наслідок родових травм. Найчастіше таку ситуацію провокує різкий перепад тиску під час кесаревого розтину. Порушення кровотоку можливо і з інших причин, які пов’язані з кисневим голодуванням плоду під час внутрішньоутробного розвитку. При цьому ступінь гіпоксії корелює кровообіг в головному мозку. Діагностика постнатальної енцефалопатії має на увазі період відновлення протягом перших трьох років життя дитини.

Якщо мозковий кровообіг не відновлюється (частково або повністю), а зберігається порушеним протягом усього життя, виникає ДЦП, епілепсія, енцефалопатії, утворюються судинні кісти . Кожне з цих станів вимагає індивідуального підходу і особливої ​​терапії.

Шкільний вік

У здорового дитини, яка дорослішає, що не має проблем з мозковим кровообігом, поступово зростає навантаження на кровотік: змінюється гормональний фон, додається навчальне навантаження, додаткову освіту (гуртки, секції, школи), та й саме фізичний розвиток малюка (зростання скелета, внутрішніх органів) вимагає додаткових зусиль від системи кровообігу.

Список препаратів, які поліпшують кровообіг головного мозку
Іноді нашаровуються переживання, пов’язані з неуспеваемостью, що не здатністю освоїти весь пропонований до запам’ятовування матеріал. Все це призводить до збоїв в струмі крові в мозку дитини, який потребує медикаментозної підтримки. До цього слід додати ситуацію, пов’язану з підготовкою та здачею іспитів, що створює перевантаження мозкового кровотоку аж до передінсультному стані і інсульту.

Якщо ж дитина вже страждає розладом кровотоку головного мозку, то з віком проблема харчування і кіслородоснабженія тільки збільшується — необхідні ліки для поліпшення мозкового кровообігу. Підбір препаратів — прерогатива лікаря, відбувається індивідуально.

ВАЖЛИВІ НОВИНИ:

Все медикаменти, що поліпшують безпосередньо обмінні процеси в мозкових клітинах (ноотропи), працюють тільки в патологічно змінених тканинах, що не мають жодного впливу на здорові клітини. Ноотропи завжди комбінуються з ліками, які лікують першопричину мозкових порушень або їх наслідки.

Дорослі

У дорослої людини порушення мозкового кровообігу може бути пов’язано з безліччю причин: пристрасть до міцного кави у великих кількостях, куріння, зловживання алкогольними напоями, наркотиками, енергетиками, тонізуючими напоями. Викликає недолік харчування і кіслородоснабженія мозку надмірне фізичне навантаження, розумовий або емоційне перенапруження.

Крім того, порушення мозкового кровотоку провокують захворювання: атеросклероз артерій, що живлять мозок, остеохондроз шийного відділу хребта, пухлини шиї і голови, ендартеріїт, гострий тромбоз мозкових судин через травми, оперативних втручань, зміна в’язкості крові на тлі спадкової схильності або прийому певних ліків.

Проблеми, які призводять до розвитком не залишковості мозкового кровотоку різні, але є загальні симптоми, які змушують дорослої людини звернутися до лікаря:

 • порушення координації рухів.
 • погіршення пам’яті.
 • втрата тактильної чутливості.
 • парези або паралічі.
 • епілепсія.

Лікування патологічної ситуації комплексне з використанням натрапив, спазмолітиків, гиполипидемических, противотромботическое засобів.

В літньому віці

З плином часу змінюється структура судинної стінки, виникають мікротравми ендотелію, кро вь стає в’язкою. Порушується звичний обмін речовин. Все це призводить до розвитку атеросклерозу, підвищує ризик інсультів різного генезу. Люди похилого віку в більшій мірі страждають пухлинами головного мозку, запальними процесами, соматичними патологіями, що провокують порушення кровотоку.

Список препаратів, які поліпшують кровообіг головного мозку
Але основна роль в порушенні мозкового кровообігу в похилому і старечому віці належить зміни судинної прохідності на тлі спастичних реакцій або тромбозу. Іншими словами, основні препарати для поліпшення мозкового кровообігу у людей похилого віку — судинорозширювальні засоби і антиагреганти, антикоагулянти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Краплі від закладеності носа для вагітних. Список найкращих, ціни, відгуки

Класифікація

Препарати для лікування порушень мозкового кровообігу допомагають скорегувати симптоми атеросклерозу, інсульту, травм, остеохондрозу, гіпертонії, прибрати запаморочення, поліпшити пам’ять, зняти головний біль.

Використовувати ліки можна і для ліквідації наслідків патологічних станів. Розрізняють (досить умовно) кілька груп медикаментів, що поліпшують кровопостачання головного мозку:

 • судинорозширювальні або вазодилататори.
 • препарати, що розріджують кров.
 • ліки на основі нікотинової кислоти.
 • ноотропи.
 • зміцнюють стінку судин.
 • коректори мікроциркуляції.
 • гомеопатичні.

всі вони використовуються в складі комплексної терапії.

Сосудорасширяющие

Препарати, що розширюють просвіт судин — неоднорідна група, але все мають загальний недолік — неізбірате ьность дії. Іншими словами, ліки впливають на всі судини організму людини. При цьому не тільки поліпшується живлення мозку, а й падає тиск, наприклад, що погіршує мозковий кровотік.

Особливо чутлива така ситуація для літніх, оскільки судини уражені атеросклерозом, часто діагностується ортостатична гіпотонія, тобто створюються умови для розвитку інсульту.

В категорію судинорозширювальних препаратів вазодилататорів включені:

 • спазмолітики.
 • антагоністи кальцію.
 • альфа-адреноблокатори.
 • комбіновані кошти.

Спазмолітики

Для поліпшення мозкового ровообращенія використовують препарати різних фармакологічних форм (таблетки, уколи, краплі), які здатні розслабити гладку мускулатуру в стінках судин, зняти спазм і розширити просвіт.

Діють ліки м’яко і відносно безпечні. Мінусом є їх інертність до уражених атеросклерозом капілярах. Крім того, медикаменти перерозподіляють кровотік на користь областей з незміненими судинами, ніж обкрадають уражені органи і тканини. Такі лікарські засоби практично не використовуються у літніх пацієнтів, найбільш відома Но-шпа — 220 рублів.

Список препаратів, які поліпшують кровообіг головного мозку
Крім цього препарату використовують:
Назва препарату Вартість в рублях Дротаверін50Валемідін123Бускопан310Необутін209Новіган121Папаверін9Спазмалгон117Галідор545Темпалгін97Спазмонет75Доверін147Спазоверін120Новінет109
Читайте також : спазмолітики комбінованої дії

ГАРНІ НОВИНИ:

Антагоністи кальцію

Призначаються препарати групи антагоністів кальцію при ураженні судин головного мозку з високим артериальн им тиском. Суть дії ліків — поліпшення мозкового кровообігу за рахунок блокування транспорту іонів кальцію в ангио- і кардіоміоцити, що перешкоджає звуженню капілярів на тлі природного фізіологічного процесу, нормалізує мікроциркуляцію.

блокаторів кальцієвих каналів мозкові судини розширюються не на шкоду решті кровообігу . Найбільш популярний препарат Циннаризин (30 рублів).

Список препаратів, які поліпшують кровообіг головного мозку
В список медикаментів групи входять:
Назва препарату Вартість в рублях Амлодіпін39Кордафен64Норваск265Аріфон320Кордафлекс70Логімакс842Німотоп1500Пленділ700Ніфекард156Стугерон150Вінпоцетін50Кордіпін ретард71Корінфар54Ніфедіпін30Фенігідін24Фезам259Омарон126
Читайте також: антагоністи кальцію, огляд препаратів різних поколінь

Альфа-адреноблокатори

Таблетки для поліпшення мозкового кровообігу з групи альфа-адреноблокаторів володіють однією особливістю — лікарські тва здатні балансувати обмінні процеси на тлі поліпшення мозкового кровотоку і корекції в’язкості крові. Призначаються при гіпоксії мозку, судинному слабоумстві, порушення метаболізму в нейронах, атеросклерозі, високому АТ. Іншими словами — це препарати вибору для літніх пацієнтів. Найбільш відомий — Серміон (450 рублів).

Список препаратів, які поліпшують кровообіг головного мозку
Крім того, в категорію лікарських засобів включені:
Назва препарату Вартість в рублях Кардура510Доксазозін135Артезін177Сетегіс1 273Корнам253Омнік556Тулозін513Сонізін390Йохімбін455Пірроксан1 305
Читайте також: для чого ще призначають альфа адреноблокатори

Комбіновані судинорозширювальні препарати

Для поліпшення кровообігу головного мозку використовують препарати, які поєднують в собі дію на судини і обмін речовин всіх попередніх груп. Найбільш популярне лікарський засіб вітчизняного виробництва — Вазобрал (976 рублів).

Список препаратів, які поліпшують кровообіг головного мозку
Крім того, до групи включені:
Назва препарату Вартість в рублях Інстенон200Піканоіл3 858Пікамілон73Амілоносар84ПікогаМ70НУКЛЕО ЦМФ Форте1752Мексідол388ІБРАНСА (Палбоцікліб) 226 409Кавінтон250Ніцерголін350Келтікан1 255Мексіпрім983Тенотен646Цітофлавін2 984Нейротропін -мексібел3 020

Препарати, що впливають на в’язкість крові

До препаратів, які поліпшують кровопостачання головного мозку відносять ліки, що перешкоджають тромбоутворення, що заважають склеювання формених елементів крові, поліпшують тим самим мікроциркуляцію, проникність капілярів.

Такі медикаменти демонструють властивості ангиопротекторов, мінімізують ламкість судин, коректуючи обмінні процеси в стінці артерій. Одні ліки групи діють майже миттєво і використовуються для купірування екстрених ситуацій, інші призначаються довічно, впливають на процес згортання м’яко. Однак будь-які антикоагулянти або антиагреганти потребують регулярного лабораторному контролі показників згортання крові. Найбільш відомий — Аспірин Кардіо (125 рублів).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Препарати від тиску, які не впливають на потенцію чоловіків: список таблеток

Список препаратів, які поліпшують кровообіг головного мозку
Сюди ж можна включити:
Назва препарату Вартість в рублях Вазоніт379Доксі-Хем249Пентоксіфіллін34Трентал162Курантіл550Кардіомагніл105Тромбо-АСС49Стрептокіназу1 307Урокіназа14 490Тромбітал93Гепарін81Варфарін83Клексан561Діпірідамол291Фраксіпарін2 299

Препарати нікотинової кислоти

Препарати на основі нікотинової кислоти, що покращують мозковий кровообіг, можна виділити в окрему групу. Лікарські засоби нікотинової кислоти не впливають на магістральні артерії і вени, але розширюють просвіт капілярів, зміцнюючи стінки судин. Паралельно таблетки РР нормалізують холестериновий обмін, знижуючи ризик розвитку атеросклерозу.

Препарати групи виявляють слабкі властивості дезагрегантами з високим ризиком кровотеч, тому призначаються з великою обережністю, під контролем показників згортання крові. Найбільш популярна сама нікотинова кислота у вигляді вітаміну РР, В3 або ніацин (29 рублів).

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Список препаратів, які поліпшують кровообіг головного мозку
Крім того, в список включені:
Назва препарату Вартість в рублях Ендурацін18Аціпімокс (Ольбетам) 350Ніацінамід ( нікотинамід) 580Кіслота нікотинова Буфус або Віал68

Ноотропи

Ноотропи — це група препаратів, в якій найбільш інтенсивно створюються лікарські засоби нового покоління, які ефективно покращують мозковий кровообіг за рахунок реставрації кровотоку після гіпоксії в результаті інсультів, травм, уповільнених е нцефалопатій різного генезу. На сам кровотік ліки не впливають, але стимулюють метаболізм уражених тканин. Паралельно багато засобів проявляють седативний ефект. Найбільш затребуваний Церебролізин (996 рублів).

Список препаратів, які поліпшують кровообіг головного мозку
До цієї групи належать:
Назва препарату Вартість в рублях Пиридоксин (вітамін В6) 28Енцефабол859Фенібут43Пантогам353Пікамілон85Гліцін30Глютаміновая кіслота788Холіна альфосцерат161Пірацетам25
Читайте також: список кращих препаратів натрапив

Препарати, які зміцнюють стінку судин

До лікарських засобів, поліпшує мозковий кровообіг, відносяться флавоноїди — біологічно активні речовини з рослин, здатні контролювати судинний тонус, одномоментно зміцнюючи стінки артерій. Найбільш відомий препарат останнього покоління — Гінкоум (250 рублів).

Список препаратів, які поліпшують кровообіг головного мозку
В цю категорію, можна віднести статини — Розувастатин і метаболічні засоби — Мілдронат. Окрему підгрупу становлять вітаміни С, Е, групи В і полівітамінні комплекси — Вітрум, наприклад (399 рублів).
Назва препарату Вартість в рублях Танакан650Білобіл300Мемоплант550Гінкго білоба383

Засоби, що коректують мікроциркуляцію

Препарати, покращують мозковий кровообіг за рахунок корекції регіонального кровотоку, допомагають зняти безліч негативних симптомів, пов’язаних з блокуванням мікроциркуляції. Іншими словами, пріоритетне призначення таких лікарських засобів — лікування енцефалопатії різного генезу, купірування атаксії, вертиго, мігрені. Найефективнішим визнаний Бетасерк — 650 рублів.

Список препаратів, які поліпшують кровообіг головного мозку
Інші представники групи:
Назва препарату Вартість в рублях Бетавер250Вестібо280Тагіста100Бетагістін100

Ліки після інсульту

Препарати для поліпшення кровообігу головного мозку під час розвитку інсульту і в реабілітаційному постинсультном періоді грають найважливішу роль. За допомогою таких ліків вдається не тільки зберегти життя пацієнту, але і гарантувати якнайшвидше відновлення рухових, мовних функцій, пам’яті, звичної якості життя.

Якщо ГПМК розвинулося в результаті тромбоемболії, пріоритет віддається антітромботічеським препаратів на базі НМГ. Використовують Клексан або фраксипарин (Стрептокиназу або урокінази сьогодні практично не застосовують через високого ризику кровотечі).

В перші години призначається Аспірин, а при його непереносимості — Тиклопидин, Клопідогрель, Дипиридамол. Через 3-4 тижні підключають непрямі антикоагулянти: Варфарин, Синкумар. Щоб підтримати потрібний об’єм циркулюючої крові пацієнтові вводять Реополиглюкин. Постійно контролюється тиск, проводиться пульсометрія. при необхідності пульс і тиск коригуються, в період реабілітації підключають ноотропи для нормалізації мозкового кровотоку.

Геморагічний інсульт при розриві судини головного мозку передбачає іншу тактику ведення пацієнта — операція з відновленням загального об’єму циркулюючої крові і погодинним контролем артеріального тиску.

Препарати при шийному остеохондрозі

Порушення прохідності судин шиї через остеохондрозу — одна з найбільш частих причин розвитку енцефалопатій, ГПМК, гіпоксії мозку. Вирішують проблему судинорозширювальні препарати, які гарантують нормальну доставку кисню і покращують регіонарний кровотік. Використовують таблетки для поліпшення мозкового кровообігу, уколи.

Список препаратів, які поліпшують кровообіг головного мозку
Серед таблетизированні засобів ефективні ноотропи і Міотроп. Препарати розріджують кров, покращують мікроциркуляцію, стимулюють регенерацію тканин, підвищують нервову провідність, тонус судинних стінок. Відбувається відновлення ЦНС, діяльності мозку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Список препаратів спазмолітиків миотропного, нейротропного, комбінованої дії

Ноотропи повертають еластичність судин, не зачіпаючи міокард, найбільш популярні: Вінпоцетин, Фезам, Фенотропіл. Міотроп розслаблюють стінки судин, розширюють просвіт кровоносної русла, знижують тиск. Прикладом може служити Апрессин, Верапаміл.

Ін’єкційні засоби для поліпшення мозкового кровообігу при остеохондрозі дозволяють швидко зняти негативну симптоматику, попередити ризик розвитку інших захворювань. Використовують Еуфілін, Актовегін, Нікотинову кислоту.

Лікарські засоби для літніх людей

Препаратами вибору для пацієнтів старше 70 років при порушенні мозкового кровообігу є ноотропні ліки, які здатні стимулювати насичення клітин киснем, кров’ю, що збільшує засвоєння глюкози. Цукор же — відповідає за увагу, пам’ять, працездатність.

Ноотропи допомагають зберегти концентрацію уваги і пам’ять, але мінусом ліків є швидке звикання, необхідність постійно підвищувати дозу. Для профілактики можливих ускладнень від передозування натрапив одночасно рекомендують прийом вітамінів, метаболічних засобів (Гліцин, Пірацетам, Танакан).

Список препаратів нових поколінь

Медикаменти для нормалізації мозкового кровотоку нового покоління створюються в різних групах, але найефективніше в схемі комплексної терапії «працюють» такі кошти:
Назва препарату Вартість в рублях Церебролізін996Серміон450Інстенон200Церепро722Норваск265Кардура510Кардіомагніл105Тенотен646Бетасерк650

протипоказань я

Велика кількість препаратів різних фармакологічних груп для лікування порушень мозкового кровообігу, передбачає індивідуальні протипоказання для прийому кожного лікарського засобу. Але є і загальні, тобто, абсолютні обмежувальні рамки до прийому ліків:

 • індивідуальна непереносимість окремих компонентів.
 • гіпотонія.
 • стеноз клапанів серця.
 • гострі стани (кардіогенний шок, наприклад).
 • нестабільна стенокардія.
 • захворювання крові.
 • пухлини мозку.
 • функціональна недостатність печінки, нирок.
 • ХСН.
 • аритмії неясного генезу.
 • кардіоміопатія.
 • вагітність, лактація.
 • вік до 18.

Побічні ефекти

Частота побічних ефектів Коррели овалась даними ВООЗ. Сьогодні є реакції з боку практично всіх життєво важливих систем організму людини:

 • з боку серця і судин: аритмія, тахікардія, пастозність стоп, приплив крові до обличчя, падіння артеріального тиску, задишка, предобморок, васкуліт, ортостатіка, кардіалгії, ішемія аж до ГІМ.
 • з боку м’язів і опорно-рухового апарату: артралгії, судоми, міалгії, біль в спині, артроз, міастенія.
 • з боку нервової системи : цефалгії, вертиго, предобморок, хронічна втома, стомлюваність, нездужання, сонливість, парестезії, тремор, б ессонніца, перепади настрою, тривожність, депресія, дзвін у вухах, головний біль, атаксія, амнезія.
 • з боку системи травлення: біль у животі, диспепсія, нудота, метеоризм, запори, сухість слизових, спрага, гіперплазія ясен, гастрит, панкреатит, жовтяниця.
 • з боку системи крові: тромбоцитопенія, лейкопенія, тромбоцитопенічна пурпура.
 • з боку системи дихання — задишка, риніт, ринорея, носова кровотеча, кашель.
 • з боку зорового апарату: диплопія, порушення акомодації, кон’юнктивіт, втрата строт зору.
 • з боку сечостатевої системи: дизурія, часте і хворобливе сечовипускання, ніктурія, поліурія, гінекомастія, порушення потенції.
 • з боку шкіри: дерматит, свербіж шкіри, кропив’янка, багатоформна еритема, ангіоневротичний набряк, алопеція, ксеродерма, гіпергідроз, гіперпігментація.
 • з боку обміну речовин: коливання ваги, гіперглікемія.

Рідко — озноб, летючі болі, паросмія (перекручене нюх ).

Література

 1. Китаєва Е.А., Суетина Т.А., Китаєв М.Р., Саляхово Л.Я. , Вафин А.Ю. Медико-економічна ефективність створення «Школи інсульту» (на прикладі центральної районної лікарні Рибно-Слобідського району Республіки Татарстан) // Російське підприємництво. — 2016.
 2. В. Рязанцев. Ефективність застосування препарату Танакан при лікуванні сенсоневральної приглухуватості і вестибулярної дисфункції .// В сб .: Танакан: досвід застосування в медичній практиці в країнах СНД. -М. -2001.
 3. Павликова Е.П., міра І.А. Клінічне значення інтерлейкіну-6 та фактора некрозу пухлини при ішемічній хворобі серця. Кардіологія 2003.
 4. Biasucci L.M., Liuzzo G., Sperti G., Maseri A. Inflamation and acute coronary syndromes. Herz 2000.
 5. Pe’ter Bonoczk, Bala’zs Gulya’s, Vera A’da’m-Vizi and et. Tibor Zelles, A’da’m Vas // Brain Research Bulletin. — 2000.
Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Схожі статті

Огляд таблеток від підвищеного тиску: кращі препарати для лікування гіпертонії з мінімальними побічними ефектами

Bobby

Список серцевих препаратів: показання, протипоказання, побічні ефекти

Alex

Фібрати: список препаратів, механізм дії, відміну від статинів

Tanya

Неглікозидні кардиотоники: механізм дії, класифікація, список препаратів

Maria

Огляд ефективних препаратів для лікування стенокардії

Marina

Препарати нікотинової кислоти для зниження холестерину і лікування атеросклерозу

Serega

Що таке метаболічний засіб: огляд препаратів групи

Murcia

Препарати для зниження холестерину ( гіполіпідемічні засоби ): статини і інші лікарські засоби в таблетках

Undershmidtther

Секвестранти жовчних кислот для зниження холестерину

Scooby

Список статинів останнього покоління, огляд препаратів, відмінності від ранніх поколінь, користь і шкода

Serega

Огляд сучасних препаратів для лікування атеросклерозу

Elena

Що таке ноотропи: список кращих препаратів старого і нового покоління для дорослих і дітей

Alfonso

Залишити коментар