Голова

Скільки живуть з пухлиною і раком головного мозку?

Скільки живуть з пухлиною і раком головного мозку?
Пухлина головного мозку — це злоякісне або доброякісне новоутворення, здатне до озлокачествлению, що формується під впливом різних негативних факторів.

Тривалість людського життя при пухлини мозку визначається ступенем і стадією розвитку патології. Визначити стадію розвитку, локалізацію можна за допомогою томографічного комп’ютерного дослідження.

Стадії захворювання

Для постановки точного діагнозу, визначення доброякісності освіти проводять біопсію. Зміна стадій, найчастіше, відбувається дуже швидко, кожен окремий випадок вимагає індивідуального підходу.

Пухлина головного мозку 1 стадія

На початкових стадіях частіше утворюються доброякісні нарости. Розвиток патогенних клітин відбувається дуже повільно. Якщо не пропустити перші симптоми, вчасно видалити освіту, прогноз на тривалість життя сприятливий. Тільки при позитивній відповіді імунної системи на хірургічне втручання, після видалення доброякісної пухлини головного мозку пацієнт може прожити довге життя. Широке новоутворення не завжди вдається видалити повністю, тому можливий рецидив.

Часто в процесі розвитку пухлинного тіла порушується гормональний фон. Головною небезпекою онкологічних захворювань 1 стадії є слабо виражена симптоматична картина. З доброякісною пухлиною головного мозку без оперативного втручання чоловік в середньому живе 3-5 років, поки наріст не стане злоякісним.

2 стадія

На цьому етапі патологічні клітини мало відрізняються від здорових. Розподіл відбувається дуже повільно. При розростанні карциногенного тіла інфільтрат потрапляє в сусідні тканини гіпоталамуса. З роками хвороба проявляється агресивніше. Після видалення пухлини головного мозку 2 стадії, пацієнт може прожити більше 5 років, за умови відсутності рецидивів.

ВАЖЛИВІ НОВИНИ:

Симптоми 2 стадії розвитку карциноми проявляються сильніше, ніж на 1. Чи пов’язані, в основному, з розладом роботи шлунково-кишкового тракту. При стисненні очних нервів спостерігається погіршення зору, судомні скорочення м’язів. Спостерігається різке зростання індексу маси тіла. Органи внутрішньої секреції погано працюють, може розвинутися цукровий діабет.

3 стадія

Рак мозку 3 ступеня характеризується швидким формуванням патологічних клітин. Злоякісні утворення пускають метастази в сусідні тканини, карциноми розносяться струмом плазми до інших органів. На цій стадії дуже часто пухлина головного мозку є неоперабельний.

Навіть після операції людина може прожити лише 1-2 роки. Лікування включає комплекс заходів, спрямованих частіше на поліпшення якості життя. На цьому етапі пацієнти забувають слова, погано контролюють руху, приймаючи горизонтальне положення.

4 стадія

Для пухлини головного мозку 4 ступеня характерно швидке поширення патогенних клітин в довколишні тканини, утворення множинних метастаз . Відбувається формування нових судин. Перспективи на вдале лікування 4 стадії раку немає. Навіть маючи можливість провести операцію, зупинити розвиток патогенних клітин можна.

Людина з 4 стадією пухлини навіть після операції може прожити близько 1 року. Взагалі на цьому етапі оперативне втручання не обговорюється. Призначають операції тільки при ОГМ в скроневій частці, з подальшими курсами хіміотерапії. При розростанні утворень відбувається порушення функціональності систем органів. ЦНС перестає подавати імпульси тілу. Полегшити страждання хворого можна тільки за допомогою сильних знеболюючих препаратів.

Тривалість життя

Якщо узагальнити інформацію, то можна сказати:

 1. Скільки живуть з доброякісною пухлиною. Поставити прогноз тривалості життя при доброякісної пухлини складніше. Однак при її ранньому виявленні, адекватному лікуванні та реабілітації прогноз, як правило, сприятливий і це в подальшому не впливає на тривалість і якість життя пацієнта.
 2. Скільки живуть із злоякісною пухлиною. Найчастіше тривалість життя з раковими утвореннями становить близько року, а решта пацієнтів після операції вмирають через кілька місяців і тільки приблизно 15% живуть близько трьох років.

Якщо ракове новоутворення виявлено на ранній стадії і відразу почалося лікування, то проведена операція і необхідні курси терапії здатні продовжити життя пацієнта навіть у окремих випадках до 10 років, але зазвичай людина може прожити близько п’яти років, погіршити якість життя можуть з’явилися неврологічні симптоми.

Особливість азлічних пухлин (доброякісних і ракових) полягає в тому, що вони здатні рости, вражаючи при цьому здорові тканини, а часом і цілі системи органів — це теж впливає на прогноз життя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Лакунарний ішемічний інсульт головного мозку - характерні симптоми, наслідки та прогноз

Починаючи з третьої стадії, раковий вузол мозку ніяк не піддається лікуванню, воно спрямоване скоріше на полегшення симптомів. Клітини раку дуже швидко проникають у здорові тканини, вражаючи їх, часто виникають важкі рецидиви.

Нерідко для лікування використовується метод радіохірургії, який сприяє загибелі ракових клітин, не зачіпаючи при цьому здорові тканини. Даний спосіб дає можливість зменшити пухлину і знизити її тиск на мозок. Проводиться 1-3 сеансу.

Гліобластома головного мозку — найнебезпечніша пухлина, яка швидко забирає життя хворого.

Якщо при розвитку раку спостерігаються множинні метастази у віддалених органах, хірургічне втручання не проводиться, тривалість життя, як правило, становить кілька місяців.

На останній стадії раку використовуються знеболюючі і стероїдні препарати, які здатні забезпечити хворому відносно нормальний рівень життя. Однак, чим далі прогресує пухлина, тим більше хворий хоче спати, сон триває довше ніж раніше. Згодом процес посилюється, хворого все складніше розбудити. В останні дні життя пацієнт знаходиться практично в несвідомому стані, не розуміючи того, що відбувається.

Діагностика

Перший етап діагностики захворювання — консультація невролога. Лікар досліджує рухову функцію очей, слух, сухожильні рефлекси, рівень чутливості шкірних покривів і нюх, координацію рухів, тонус м’язів, рівновагу. При наявному підозрі на присутність новоутворення призначають проведення інструментальних діагностичних заходів.

ГАРНІ НОВИНИ:

Магнітно-резонансна томографія

Магнітно-резонансна томографія — найбільш достовірний метод виявлення мозкових пухлин. Вид новоутворення на знімку представлений у формі тривимірного зображення і в найтоншому розрізі. На початковому етапі розвитку хвороби освіту на знімку виглядає у формі набряку. Діагностичного заходу під силу виявити навіть дрібне новоутворення, а також освіту, місце якого — біля кістки або мозкового стовбура.

Комп’ютерна томографія

Комп’ютерна томографія — менш інформативний метод. За допомогою КТ можна визначити точне місце локалізації новоутворення, а також супутні симптоми, наприклад, гематому і набряклість. Комп’ютерна томографія — одне з основних досліджень, необхідних для виявлення мозкової пухлини

Позитронно-емісійна томографія (ПЕТ)

В мозкову область доставляють радіоактивний мічений цукор, що дозволяє визначити стан і активність мозку : поглинання патологічними клітинами глюкози відбувається швидше, ніж звичайними. За допомогою ПЕТ виявляють ракові клітини на будь-якому етапі розвитку патології.

Лабораторна діагностика

Одним з найбільш результативних діагностичних заходів, що проводяться в лабораторії, є аналіз крові на онкомаркери. Існують специфічні онкомаркери, за наявністю яких можна точно визначитися з типом новоутворення.

Також проводять біопсію — забір біологічного матеріалу з новоутворення, який після піддають мікроскопічному дослідженню. Це дозволяє визначити злоякісність або доброякісність патології. Також дослідження дає відповіді про тип новоутворення і його будову.

Особливості лікування

Андрій Левашов, науковий співробітник відділення хіміотерапії гемабластозов з групою нейроонкології Російського онкологічного наукового центру ім. Н.Н.Блохина: «Безумовно, лікування потрібно проводити і у пацієнтів з доброякісними пухлинами, так як наслідки доброякісних пухлин також можуть носити фатальний характер.

Навіть якщо пухлина доброякісна і повільно зростає, але тисне на структури мозку , які регулюють життєво важливі функції організму, вона небезпечна для життя. Більш того, при відсутності належного лікування доброякісні новоутворення можуть змінювати свою природу і купувати злоякісні риси ».

Особливості лікування при підтвердженні діагнозу

Добре, якщо пухлина виявлена ​​на першій або другій стадії захворювання . У цей період є можливість вилікувати хворого. При виборі терапії фахівці враховують те, наскільки швидко росте пухлина, тип новоутворення, кількість, місце розташування.

Операція застосовується на ранніх стадіях успішно, якщо пухлина має чіткі межі, невеликі розміри, розташовується в доступних місцях, відсутні метастази . На 3-4 стадії раку мозку хірургічне втручання проводиться рідко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Коронавірус гине в мікрохвильовці: скільки часу необхідно обробляти продукти

Променева терапія

на злоякісні клітини проводиться вплив іонізуючим випромінюванням. Якщо пухлина має невеликі розміри, випромінювання проводиться направлено. При метастазуючому, великому новоутворенні променева терапія проводиться для всього головного мозку.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Хіміотерапія

Даний вид терапії часто проводиться в комплексі з променевою терапією. Являє собою прийом спеціальних протипухлинних препаратів, які вбивають ракові клітини і зупиняють ріст пухлини. Хіміотерапія не може використовуватися точково, тільки на ракові клітини, тому викликає отруєння всього організму, що провокує випадання волосся, блювоту, сильну слабкість у пацієнта.

Після успішного проходження всіх процедур у хворого може наступити стійкий період ремісії, який триває близько 5 років і більше. Період лікування не обмежується операцією, хіміотерапією. Для поліпшення якості життя людини необхідний прийом додаткових медикаментів:

 • Протиблювотні препарати.
 • Сечогінні — для зняття набряку головного мозку.
 • Знеболюючі (анальгетики, нестероїдні протизапальні препарати).
 • Транквілізатори.

На пізніх стадіях захворювання хворим виписуються наркотичні речовини, щоб усунути нестерпні головні болі.

Основний метод лікування при діагностуванні доброякісної пухлини — операція. Її проведення можливе тільки в тому випадку, якщо є чіткі межі між пухлиною і мозковими оболонками. Якщо пухлина вже проросла в оболонки мозку, планове оперативне втручання неможливе.

В разі якщо пухлина блокує струм спинномозкової рідини або заважає руху крові по судинах, до проведення операції під контролем МРТ може проводитися шунтування — установка системи гнучких трубок, які частково заповнять дефіцит ліквороносних шляхів.

Видалення новоутворення може проводитися декількома способами:

 • скальпелем (краніотомія). Проводиться трепанація черепа і видалення пухлини, але при цьому методі зростає шанс пошкодження прилеглих тканин мозку, що в подальшому може відбитися на рефлекторних функціях пацієнта.
 • лазером. За допомогою високої температури він випаровує зайві клітини не впливаючи на прилеглі.
 • ультразвуком. Звук високої частоти дробить пухлина на дрібні частини і шляхом всмоктування під негативним тиском виводить їх з порожнини черепа. Цей метод використовується тільки при підтвердженої доброякісності новоутворення.
 • радіоножем. Випаровує тканини пухлини, не допускаючи тканинного кровотечі, і одночасно опромінює прилеглі ділянки мозку гамма-променями.

Після операції з видалення пухлини, особливо в разі часткового видалення, потрібно активна медикаментозна підтримка хворого. Призначаються снодійні, знеболюючі та заспокійливі препарати. Зменшити післяопераційний набряк мозку дозволяє прийом гормональних засобів.

Після видалення доброякісної пухлини пацієнтові не призначається хіміотерапія, оскільки вона не метастазує в інші органи.

Ознаки раку головного мозку у дітей

Це явище досить поширене. Прояв ракових утворень у малюків виражено розбіжністю черепного шва, викликаного набуханием, напругою джерельця. Цей факт поряд із загальним збільшенням розміру голови можна вважати визначальною ознакою наявності у дитини раку мозку.

Симптоми можуть виражатися таким чином:

 • Регулярні головні болі, найбільш інтенсивні в ранкові години . У зовсім маленьких можна визначити за ступенем тривожності — дитина буде голосно кричати, тримати руки біля голови, постійно терти руками область особи.
 • Відсутність апетиту. планомірна втрата ваги.
 • Загальна слабкість, сонливість, байдужість до оточення.
 • Часта нудота, позиви блювоти. Зазвичай супроводжує цього інтенсивні болі в області живота. Відмітною ознакою ракових пухлин слід вважати блювоту саме в ранковий час. Частота їх на ранньому етапі розвитку хвороби проявляється не частіше одного-двох разів за сім днів, потім кількість поступово збільшується. Якщо не вжити термінових заходів, може стати щоденним.
 • Порушується координація рухів, дитина стає незручним.
 • Може проявитися у вигляді судом. частих непритомності без видимих ​​причин, різних галюцинацій (зорових, слухових).
 • Частковий легкий параліч половини тіла (гемігіпестезія).

Самий радикальний варіант при лікуванні — хірургічне втручання . Щоб послабити тиск всередині черепа, проводять трепанацію. Дуже часто обходяться застосуванням променевої терапії — опромінюють спочатку здорові тканини навколо пухлини, щоб уникнути поширення хвороби, потім вже обробляється безпосередньо осередкове місце.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Список препаратів, які поліпшують кровообіг головного мозку

Лікарські препарати не застосовуються — вони просто не можуть досягти ракових клітин, заважає гематоенцефалічний бар’єр.

Будьте уважні до свого дитині — своєчасна допомога може врятувати йому життя. Будьте ласкаві до нього — просте погладжування по голівці малюка може тимчасово полегшити його стан.

Борис Холодов: «Відповідно до сучасних уявлень, пухлинні хвороби не мають якоїсь однієї чіткої і зрозумілої причини. Вони, як ми говоримо, мультифакторіальні за походженням. Тобто виникають в результаті сукупності цілої «купи» різноманітних факторів.

Тим більше, що з кожним роком результати лікування цієї важкої патології поліпшуються. Це означає, що не треба займатися «копанням» в минулому і порожнім самобичуванням, це трата сил. А сили потрібні, коли треба рухатися вперед, до подолання недуги.

Профілактика і прогноз

Почувши від лікарів такий страшний діагноз, як рак головного мозку, багато впадають в заціпеніння і подумки починають прощатися з цим світом. Це абсолютно невірний настрій. Лікарі вже давно розповідають історії про чудесні зцілення людей у ​​важкому стані, які вірили в краще.

Щоб не зіткнутися з цим страшним захворюванням лікарі рекомендують постаратися дотримуватися простих правил:

 • потрібно виключити з раціону перероблені м’ясні продукти (ковбаси, копченості, окости) і чіпси.
 • слід проводити менше часу за розмовами по мобільному телефону, використовувати для цих цілей навушники або гучний зв’язок.
 • варто уникати взаємодії з радіоактивними випромінюваннями, вінілхло ідамі та іншими токсичними речовинами.
 • не бажано вживати замінник цукру аспартам.
 • слід регулярно проходити профілактичну діагностику у вигляді МРТ.
 • можна курити тютюн, сигарети і сигари .
 • потрібно частіше проводити час на свіжому повітрі, на прогулянках і за містом. Кисень насичує і відновлює клітини головного мозку.
 • можна вживати енергетичні напої і велика кількість кофеїну.
 • треба намагатися менше переживати і уникати нервових ситуацій.
 • потрібно перестати вживати смажену їжу.
 • не варто приймати вітамінні добавки (БАДи).
 • слід вживати здорову їжу, що містить вітаміни (овочі, фрукти). Антиканцерогенними властивостями володіють апельсини, мандарини, лимони, болгарський перець, червонокачанна капуста, морква, бобові, зелені листові овочі (шпинат і салат), брокколі, буряк, і зелений чай. А цибулю, часник, цільнозернові злаки і коричневий рис зміцнять імунітет. Макарони слід вибирати з борошна грубого помелу, хліб цільнозерновий.
 • при будь-яких несприятливих симптомах потрібно звертатися до лікаря.
 • варто вести здоровий спосіб життя, займатися спортом (необов’язково професійно, досить робити зарядку або гуляти по 30 хвилин в день). Регулярна фізична активність зміцнить серцево-судинну систему і тим самим поліпшить кровопостачання мозку.
 • слід дотримуватися режиму сну, а значить висипатися ночами, так як гормон мелатонін, який зміцнює імунітет, виробляється тільки в цей час доби. Знижений імунітет — це «зелений сигнал» для раку.
 • ні в якому разі не можна вживати алкоголь, а тим більше зловживати ним. Позбавлення від цієї згубної звички знизить ризики хвороби на 30%.
 • із засмагою також варто бути обережніше.

Дотримуючись цих правил, людина не дає раку приводів для виникнення. Хвороба майже напевно не виникне у людей, які ведуть здоровий спосіб життя і стежать за собою. Пухлина головного мозку — це важке захворювання важко піддається лікуванню і, якщо в разі першої стадії раку мозку є шанси назавжди забути про цю недугу, то починаючи з другої пацієнт змушений все життя боротися із захворюванням, дотримуватися лікування і рекомендацій лікарі або відвойовувати у хвороби дорогоцінний час (третя і четверта стадії). Але завжди варто пам’ятати, що у всьому є винятки і чудове одужання — зовсім не рідкість серед онкохворих.

Джерела: vsepromozg.ru, rakmozg.ru, nevralgia.ru

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Схожі статті

Список препаратів спазмолітиків миотропного, нейротропного, комбінованої дії

Marina

За останні 30 причин, чому шумить у вухах і голові: що робити?

Murcia

Огляд недорогих, але ефективних таблеток від головного болю

Lamaxima

Таблетки для розрідження крові: огляд препаратів з аспірином і без нього, ліки старого і нового покоління

Andrey

Список аналептиков: показання до застосування препаратів, протипоказання, побічні дії

Pasha

Чи можна вживати алкоголь після інсульту і чим це загрожує хворому?

Maria

Список антидепресантів: назви препаратів без рецептів, показання, протипоказання, побічні дії

Scooby

Алгоритм надання першої допомоги при інсульті до приїзду швидкої

Elena

За останні 30 причин головного болю в ділянці потилиці: що може бути і що робити?

Elena

Особливості харчування після інсульту — зразкове меню, список дозволених і заборонених продуктів

Serega

Нейропротектори: що це таке, механізм дії і список препаратів

Megusta

Комплекс ЛФК після інсульту — специфіка вправ, техніки виконання

Coolio

Залишити коментар