Кров

Чому йде кров з носа у дітей

Чому йде кров з носа у дітей
Організм дитини має свої анатомічні особливості. У зв’язку з цим батькам доводиться стикатися з багатьма проблемами. Одна з них — кров з носа у дітей. Причини цього стану можуть бути патологічними або фізіологічними. У статті розглянемо, чому так відбувається і що робити мамі і татові в ситуації, що склалася.
Зміст

 1. Симптоми і супутні ознаки
 2. В якій ситуації потрібно терміново їхати в лікарню
 3. причини
 4. Локальні
 5. Системні причини кровотечі
 6. Зовнішні провокуючі фактори
 7. Діагностика
 8. Невідкладна допомога в домашніх умовах
 9. Які ще причини можуть викликати цей симптом
 10. Коли без допомоги лікарів не обійтися
 11. Що робити, якщо кров запікається, і дитина розколупувати скоринки
 12. профилакти ка
 13. Лікування
 14. Відео

Симптоми і супутні ознаки

епістаксис може носити різний характер, від значного виділення крові до декількох крапель. При цьому у сина або дочки можуть спостерігатися і такі ознаки:

 • блідість дерми.
 • кров зі згустками.
 • переднепритомний або непритомний стан.
 • слабкість, апатія, дратівливість.
 • головний біль або запаморочення.
 • холодний піт.
 • скоринки в носі, сухий кашель, блювота.
 • паніка, страх.

в цей момент важливо надати дитині не тільки фізичну допомогу у вигляді зупинення кровотечі, але і дати моральну підтримку, заспокоїти, запевнити, що не варто сильно хвилюватися.

В якій ситуації потрібно з Рочной їхати в лікарню

Небезпечним вважається епістаксис, причинами якого стали різні захворювання. Починаються вони, як правило, різко і без будь-яких попередніх факторів. Якщо кров з носа спровокована хворобами судин, вона може виділятися і з інших слизових оболонок. На тілі можуть з’являтися гематоми навіть при незначних ударах. Ще одна причина розглянутого стану — підвищення артеріального тиску у дитини. Найчастіше воно піднімається саме в нічний час.

Чому йде кров з носа у дітей
Червона кров фонтаном з’являється внаслідок таких причин:

ВАЖЛИВІ НОВИНИ:

 • пошкодження великої судини.
 • при онкологічних захворюваннях в носовій порожнині або глотці.
 • травми голови, наприклад, падіння з висоти або сильного удару.

Якщо дитина отримала травму, слід обов’язкового звернути увагу на колір крові. Якщо вона червона і піниста, це часто свідчить про пошкодження органів дихання. Причина коричневої крові — травми шлунка, стравоходу і інших органів. Якщо вона йде другий і третій день, їхати в лікарню потрібно негайно.

Причини

епістаксис або носова кровотеча розвивається у дітей і дорослих під впливом багатьох провокуючих чинників. Їх можна умовно поділити на такі групи:

 • Зовнішні — розвиваються під впливом зовнішніх провокуючих чинників.
 • Системні — проблема викликана хворобами інших органів і систем.
 • Локальні — поразка безпосередньо носової порожнини.

Розглянемо причини цього стану докладніше по групах.

Чому йде кров з носа у дітей
Нижче ви знайдете більш докладний опис. Нагадаємо, інформація надана з ознайомчою метою і не може бути використана для самостійної постановки діагнозу.

Локальні

Як вже було сказано, локальні причини криються в ураженні самого носа. При цьому кров у дитини може йти внаслідок таких провокуючих чинників:

 • Травми, падіння на підлогу. Тут маються на увазі удари і механічні пошкодження цій галузі. До них відносять падіння, удари, опіки, порізи, подряпини, ураження хімічними речовинами.
 • Нерідко діти люблять поколупатися в носі або засунути в нього сторонній предмет. Такі дії можуть спровокувати епістаксис.
 • Алергічний риніт або ГРВІ. Капіляри лопаються при сякання і через сухість слизової оболонки.
 • Вірусні хвороби, наприклад, при вітрянці, грипі, кору.
 • Онкологічні освіти, які носять як доброякісний, так і злоякісний характер .
 • Перенесення оперативних втручань в цій області. При цьому кров може з’являтися і через деякий час після проведення лікувальних маніпуляцій.

Тобто, локальні причини — це будь-які пошкодження, що стосуються безпосередньо порожнини носа.

Системні причини кровотечі

Під системними провокуючими факторами епістаксис лікарі мають на увазі різні захворювання, які не стосуються носа. Давайте розглянемо найпоширеніші причини:

 • Кровотеча часто починається вночі у дітей при хронічному підвищеному тиску. при горизонтальному положенні тіла навантаження на судини збільшується, що і може викликати проблему.
 • Авітаміноз. Спровокувати розглядається стан може дефіцит деяких мікроелементів і вітамінів, наприклад, С, К або Р. Їх недолік викликає ламкість капілярів, що і стає причиною появи крові з носа.
 • Підвищений внутрішньочерепний тиск. Як і при гіпертонії, напади частіше трапляються в нічний час. Небезпека даного симптому полягає в ризику крововиливу в мозок.
 • Спровокувати це стан може підвищена температура тіла. Нерідко гуморальна перебудова організму спостерігається у підлітка в період статевого дозрівання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Гострий отит середнього вуха у дітей і дорослих

Можливо, вам буде цікаво: Якщо у батьків 2 і 3 група крові, яка буде у дітей
Поширені причини даного стану — хвороби крові , серед яких слід назвати тромбоцитопенія, порушення згортання, лейкози, анемію та інше.

Чому йде кров з носа у дітей
Крім цього, епістаксис можуть викликати такі чинники:

 • Патології судин, що розвиваються на тлі різних станів.
 • Вроджені або набуті сердеч Перші пороки, серцева недостатність.
 • Хвороби нирок, печінки, шлунка.
 • Внутрішні кровотечі з органів (легені, бронхи, шлунок).

Системні захворювання зазвичай супроводжуються і іншими симптомами.

Батькам слід уважно ставитися до здоров’я свого малюка. При виявленні будь-яких тривожних ознак потрібно звертатися за медичною допомогою.

Зовнішні провокуючі фактори

Чому трапляється кровотеча, якщо немає ніяких захворювань? Зовнішні причини цього стану у дітей полягають у впливі на організм таких станів:

ГАРНІ НОВИНИ:

 • Недостатня вологість повітря в приміщенні. Це провокує сухість і підвищення ламкості капілярів.
 • епістаксис у дитини часто розвивається з таких причин, як різка зміна атмосферного тиску. Це трапляється під час перельотів при зльоті або посадці літака.
 • Зміна клімату також часто служить провокуючим фактором даного стану. Найчастіше це відбувається при далеких поїздках в країни з іншим кліматом, наприклад, з півночі на південь і, навпаки.
 • Застосування гормональних ліків у вигляді назальних спреїв при нежиті.
 • Кров з носа може з’явитися у дітей під час курсу прийому медикаментів, що відносяться до нестероїдних протизапальних засобів (Нурофен, Ібупрофен, Парацетамол і інші).

Приступ у дитини нерідко розвивається через сильні фізичних навантажень або моральних потрясінь . Вкрай рідко кровотеча в дитячому віці провокують «недитячі» причини. Серед них слід назвати прийом алкоголю, наркотиків та інших речовин, що ведуть до стрімкого розширення судин в організмі.

Чому йде кров з носа у дітей
З вищенаведеного списку видно, що кров з носа може бути викликана у дитини як банальною сухістю слизової оболонки, так і небезпечними хворобами, аж до онкології. У зв’язку з цим при появі цієї ознаки малюка слід обов’язково показати лікарю.

Діагностика

Найбільш часто кров з носа з’являється у дітей 3-6 років внаслідок пошкодження слизової оболонки пальцем або стороннім предметом . Якщо вона пішла раптово, потрібно показати малюка травматолога. При цьому фахівець виконує наступні діагностичні заходи:

 • Огляд за допомогою риноскопії.
 • Рентгенографія черепа.
 • Додаткове обстеження з використанням комп’ютерної томографії або магнітно-резонансної томографії.

Якщо кровотеча має убогий характер і розвивається періодично, батькам слід показати своє чадо педіатра. Доктор зобов’язаний оглянути маленького пацієнта, виміряти температуру тіла, показники артеріального тиску, оцінити стан слизових оболонок та інші параметри. При виявленні тих чи інших відхилень дитина повинна бути спрямований на додаткові аналізи. Може знадобитися консультація судинного хірурга, кардіолога, невролога та інших фахівців вузького профілю.

Іноді аналізи не показують будь-яких відхилень. При цьому лікар повинен врахувати такі причини епістаксис, як недостатня вологість приміщення, перепади атмосферного тиску або зміну клімату.

Чому йде кров з носа у дітей
Більш детальна діагностика має на увазі наступні процедури.
Можливі причини Методи діагностики Хвороби носа (гайморит , риніт, синусит і інше) Консультація отоларинголога, огляд за допомогою риноскопії Підвищений артеріальний тиск Аналіз сечі, УЗД нирок, добовий моніторинг артеріального тиску Висока внутрішньочерепний тиск МРТ головного мозку, обстеження в окуліста, консультація у невропатолога Дефіцит вітамінів Аналіз крові на вміст вітамінів Алергічна реакція Алергічні проби, консультація імунолога або алерголога Хвороби серця і судин ЕКГ, огляд у кардіолога, судинного хірурга Хвороби щитовидної залози і інші гормональні порушення Аналіз крові на гормони, огляд у ендокринолога Погана згортання крові Коагулограма, консультація гематолога Хвороби печінки Ультразвукове дослідження органу, аналіз на білірубін Онкологія Огляд у гематолога, онколога, пункція кісткового мозку, цитохимические дослідження Емоційні потрясіння (псіхосоматі ка) Огляд у невролога, психолога Можливо, вам буде цікаво: Яка може бути група крові у дитини, якщо у батьків 3 та 3
Іноді кровотеча спостерігається з однієї ніздрі (правої або лівої), що найчастіше свідчить про травму, наприклад, якщо малюк вдарився, впав і розбив ніс або розколупав його пальцем. У такій ситуації досить прикласти прохолодний компрес. Якщо епістаксис спостерігається постійно, відвідування лікаря повинно бути обов’язковим.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як правильно здавати кров на холестерин? Підготовка до здачі аналізу

Невідкладна допомога в домашніх умовах

Діти 2-7 років дуже рухливі. У зв’язку з цим вони часто отримують різні травми. Це найпоширеніші причини крові з носа у малюків такого віку. Звичайно, якщо проблема спостерігається вранці або уві сні, ні про яку травмі мова йти не може і крихту потрібно терміново показати фахівцеві. Найчастіше це трапляється у дітей 5-10 років. Нерідко на тлі високого артеріального тиску або гормональних перебудов.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Якщо ж кров біжить через удар або механічного пошкодження слизової оболонки, батьки можуть вдатися до таких дій:

 1. Дитину потрібно постаратися заспокоїти. Справа в тому, що порушена емоційний стан може тільки погіршити ситуацію і посилити кровотечу.
 2. Маленький пацієнт повинен сидіти на твердій поверхні зі злегка закинутою назад головою. При цьому не можна сильно закидати голову. Стікає по задній стінці глотки кров може перекрити дихальні шляхи, що особливо небезпечно для новонародженого, немовляти або однорічної дитини.
 3. На область перенісся можна покласти носовичок, змочений в холодній воді. При цьому важливо уникати контакту компресу з гайморовими пазухами і очима.
 4. Якщо під рукою немає хусточки і води, можна злегка затиснути носові пазухи дитини двома пальцями і потримати їх 1-2 хвилини. Це допоможе прискорити процес утворення тромбів в порожнинах капілярах.
 5. Після зупинки кровотечі хлопчикові чи дівчинці не можна відразу вставати. Дитині потрібен спокій. Краще полежати протягом години.

При розвитку епістаксис внаслідок пересушеного повітря в приміщенні потрібно постаратися максимально зволожити кімнату, що допоможе зупинити кров і запобігти повторні напади. Для цього використовують зволожувачі або мокрі рушники. Вологу білизну просто потрібно розвісити по квартирі. Можна поставити в кімнаті малюка таз з водою.

Чому йде кров з носа у дітей
Якщо в ніс потрапив сторонній предмет, не можна намагатися самостійно витягувати його. Так можна ще більше травмувати слизову оболонку. Діти 3-4 років пізнають світ і своє тіло найрізноманітнішими способами і потрапляння стороннього предмета в дихальні шляхи — це досить поширена проблема. Якщо дихання не утруднене і з носа тече не сильно, дитини слід самостійно доставити в лікарню або викликати швидку допомогу.

Які ще причини можуть викликати цей симптом

У дівчинки або хлопчика епістаксис нерідко виникає при чищенні носа. Такий симптом часто спостерігається у дітей старшого віку (8, 9, 10, 11, 12 років) і у немовляти. Навіть у дорослої людини іноді лопаються капіляри при неакуратному сморкании. На різних форумах можна зустріти відгуки про те, що мама, наприклад, неправильно чистила або промила дитині ніс і на цьому тлі з’явилося кровотеча.

В таких випадках необхідно докласти прохолодний компрес і забезпечити малюкові повний спокій. Якщо ранка довго кровоточить і ніс опух, слід негайно звернутися до лікаря. Навіть на тлі незначних пошкоджень у малюка можуть розвинутися серйозні проблеми.

Коли без допомоги лікарів не обійтися

Якщо епістаксис носить нешкідливий характер і розвивається при неакуратному сякання або внаслідок пересушеного повітря, можна впоратися з проблемою самостійно. Але іноді без медичної допомоги не обійтися. Це стосується таких ситуацій:

 • Кров йде кожен день.
 • Сильно болить голова і область гайморових пазух.
 • У дитини з’являється відчуття розпирання в області чола .
 • Приступ трапляється спонтанно, несподівано вранці або в нічний час, не зупиняється цілий день.
 • Ніс довго кровит і опух після травми.
 • Батьки зіткнулися з такою проблемою у свого чада на тлі сильного емоційного потрясіння.
 • Кров потекла після фізичного навантаження.
 • Даний симптом спостерігається протягом двох і більше днів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Вправи для зростання тіла в висоту для підлітків, дітей. як виконувати

Можливо, вам буде цікаво : Еозинофіли підвищені у дитини: про що це говорить
З особливою обережністю слід ставитися до таких ознак у маленьких дітей, наприклад, у однорічного або дворічного малюка.

Чому йде кров з носа у дітей
Він не в змозі описати свої симптоми, тому допомога фахівця тут буде дуже доречним.

Що робити, якщо кров запікається, і дитина раск овирівает скоринки

Скоринки в носі — це досить поширене явище серед дітей. Нерідко їх пошкодження провокує кров з носа. Вони можуть з’являтися разом з соплями або виникати на тлі пересушеного в приміщенні повітря. Після епістаксис запеклася кров не дає малюкові спокою, і він намагається позбутися від цих кірочок, що тільки погіршує ситуацію. Що робити батькам:

 • Подбати про достатньої вологості повітря в кімнаті.
 • Використовувати зволожуючі краплі, призначені лікарем.
 • Для пом’якшення кірочок можна взяти будь-яке натуральне масло на ватці і мазати їм носові ходи.
 • Дітям до року скоринки слід прибирати скрученої в джгутик ваткою.
 • Найчастіше гуляти з дитиною на свіжому повітрі.
 • Пояснити дитині про небезпеку здирання кірочок.
 • Своєчасно і правильно лікувати нежить. Під час перебігу застуди використовувати судинозвужувальні краплі не більше 5-7 днів. Перед їх застосуванням обов’язково порадитися з лікарем.

Ці поради допоможуть впоратися з проблемою без шкоди для здоров’я вашого чада.

Профілактика

Розібравшись , чому буває кров з носа у дітей, давайте з’ясуємо, як запобігти цьому стану. Профілактичні заходи носять наступний характер:

 • Дотримання вологості повітря в приміщенні. Цей критерій дуже важливий, тому що від нього безпосередньо залежить стан слизової оболонки носа малюка. Крім цього, необхідно двічі на день провітрювати кімнату.
 • Не можна ставити ліжечко сина або дочки біля опалювальних приладів. У холодну пору року обов’язково використовувати зволожувач повітря.
 • Не можна допускати травм і падінь. Якщо малюк навіть трохи забив ніс, варто уважно поставитися до цього.
 • Лікарі рекомендують проводити загартовування. Це позитивно впливає на здоров’я судин і імунітет в цілому.
 • При наявності алергії у дитини виключіть його контакт з алергенами, так як це може сильно погіршити ситуацію.
 • Забезпечте своєму чаду правильне харчування. У раціоні має бути багато злаків, овочів, фруктів, зелені. Дітям до 8 місяців досить грудного молока. Обмежити потрібно вживання солодощів, гострих, кислих, жирних, солоних страв.

Якщо малюк захворів, не поспішайте годувати його ліками.

Чому йде кров з носа у дітей
При задовільному самопочутті і невисокій температурі тіла можна дати малюкові час самостійно впоратися з застудою. У цей період потрібно рясно поїти карапуза, зволожувати повітря в приміщенні і забезпечити його здоровим харчуванням.

Лікування

Терапія епістаксис залежить від причини, що спровокувала кров з носа. Подальші дії виконуються після діагностики і консультації з лікарем. Спеціаліст випише ліки, грунтуючись на стані малюка. При слабкості судин часто використовується Аскорутин, Дицинон і інші препарати. Крім медикаментів, доктор може призначити зволоження повітря, дієту і інші лікувальні заходи. Батьки повинні пам’ятати, здоров’я їх дітей знаходиться в їхніх руках. Бережіть своїх карапузів і будьте щасливі.

Відео

А ось що говорить про невідкладну допомогу при носовій кровотечі доктор Комаровський.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Схожі статті

Чи може бути у дітей 4 група крові, якщо у батьків 2 і 2

Axel

Яка може бути група крові у дитини, якщо у батьків 3 та 3

Scooby

Яка група крові буде у дітей, якщо у батьків 3 негативна і 3 позитивна

Maxim

Яка група крові буде у дитини, якщо у батьків 4 і 4

Serega

Лімфоцити підвищені у дитини: про що це говорить

Sasha

Мезаденит у дітей: що це таке і як лікувати

Scooby

Якщо у батьків 2 і 3 група крові, яка буде у дітей

Serega

Яка група крові буде у дитини, якщо у батьків 2 група

Megusta

Еозинофіли підвищені у дитини: про що це говорить

Undershmidtther

Яка група крові буде у дітей, якщо у батьків 1 і 2 група крові

Tanya

Про що свідчить підвищений рівень моноцитів в крові дитини

Bobby

Яка група крові буде у дітей, якщо у батьків 2 позитивна і 2 негативна

Megusta

Залишити коментар