Хвороби

Симптоми, фото і лікування глистів у дитини

Симптоми, фото і лікування глистів у дитини
Чи могли ви припустити, що джерел зараження глистами набагато більше, ніж ви коли-небудь думали? Якщо ви хочете захистити свого малюка і себе від паразитів, ви просто зобов’язані прочитати цю статтю. Тут можна знайти всю необхідну інформацію про симптоми і лікування глистів в дитячому віці, а також побачити їх на фото.
Зміст

 1. Обережно паразити
 2. Види і фото глистів, які зустрічаються у дітей
 3. Класифікація
 4. Цікаві факти про гельмінти
 5. небезпечні вони насправді
 6. Як черви пристосовуються до організму
 7. шляхи інфікування
 8. Від зараженої людини до здорової
 9. Основні шляхи зараження
 10. Загальні ознаки гельмінтів у дітей
 11. Диспепсические розлади
 12. Синдром подразнення ного кишечника
 13. Алергічні реакції
 14. М’язові і суглобові болі
 15. Зниження або підвищення маси тіла
 16. Малокровие
 17. Нервові розлади
 18. Хронічна втома
 19. Порушення роботи дихальної системи
 20. Часті хвороби і зниження імунітету
 21. Скрегіт зубами уві сні
 22. Біль в області пупка
 23. Виявлення паразитів в калі
 24. Коли потрібно бігти до лікаря
 25. Діагностика захворювання
 26. Симптоми аскаридозу
 27. Ознаки трихінельозу
 28. Прояви ентеробіозу
 29. Ознаки інфікування ланцюгова м
 30. Прояви трихоцефалеза
 31. Клінічні симптоми описторхоза
 32. Клініка ехінококозу
 33. Небезпека і можливі ускладнення при глистовихінвазіях у дітей
 34. Зниження імунного захисту організму
 35. Алергічні реакції
 36. Механічні пошкодження внутрішніх органів
 37. Травми організму
 38. Отруєння організму токсинами
 39. Загальні ускладнення
 40. Лікування глистів у дітей за допомогою медикаментів
 41. Ворміл
 42. Пірантел
 43. Мебендазол
 44. Альбендазол
 45. Вермокс
 46. Інші препарати
 47. Що робити при підозрі на інфікування
 48. Лікування народними засобами
 49. Папайя
 50. Гарбузові насіння
 51. Часник і цибуля
 52. Морквяний сік
 53. Кокосове масло
 54. Гвоздика і куркума
 55. Бузок індійська
 56. Як запобігти зараженню: методи профілактики
 57. Відео

Обережно паразити

Дізнавшись про зараження свого дитини глистовими инвазиями, мами і тата впадають в паніку. Не може бути, адже дитина живе в чистоті, не контактує з вуличними тваринами, їсть якісну їжу, навчений правилам гігієни. Проте інфікування сталося. Чому ж так відбувається?

Справа в тому, що заразитися паразитами можна не тільки від кішок, собак, неякісної води і немитих овочів. Від цього захворювання застрахуватися повністю просто неможливо. Навіть при дотриманні всіх правил профілактики багато малюків все ж заражаються цими непроханими гостями.

Симптоми, фото і лікування глистів у дитини
глистових інвазій називають групи захворювань, що характеризуються проникненням в організм людини гельмінтів (хробаків). Жити і паразитувати такі особини здатні практично у всіх органах, але є місця, в яких вони зустрічаються найбільш часто. До них відносять кишечник, печінку, легені. Рідше паразитарні форми життя діагностуються в лімфатичних судинах, жовчних протоках, мозку, очах і навіть м’язових тканинах.

Види і фото глистів, які зустрічаються у дітей

Які бувають глисти у дітей? У природі існує величезна кількість черв’яків, здатних паразитувати в людському організмі. У дитячому віці найбільш часто діагностують близько 20 різновидів таких гельмінтів.

Типи:

 • Круглі черви. До цієї групи відносять гостриків, аскарид. Ці види непрошених гостей у дітей зустрічаються частіше. До більш рідкісним паразитам відносять анкілостом, токсокар, тріхіннелл.
 • Стрічкові черви. У малюків діагностуються ехінококи, широкий лентец, карликовий ціп’як. Рідше зустрічаються альвеокок, бичачий і свинячий ціп’як.
 • Сосальщики. До них відносять сибірську двуустки, печінкових сисун.
 • Найпростіші організми. До цієї групи входять токсоплазми і лямблії.

Нижче ви можете подивитися, як виглядають глисти на фото.

Аскарида людська

Симптоми, фото і лікування глистів у дитини
Остриці на фото

Симптоми, фото і лікування глистів у дитини
Трихинелла на фото

ВАЖЛИВІ НОВИНИ:

Симптоми, фото і лікування глистів у дитини
Бичачий ціп’як

Симптоми, фото і лікування глистів у дитини
Свинячий ціп’як

Симптоми, фото і лікування глистів у дитини
Огірковий ціп’як

Симптоми, фото і лікування глистів у дитини
Лямбліоз

Симптоми, фото і лікування глистів у дитини
Самостійно діагностувати захворювання в домашніх умовах не можна. Для цього необхідно здати лабораторні аналізи.

Класифікація

Крім видів, всі паразити поділяються на такі групи:

 • Факультативні — паразитують у людини тільки на першій стадії життєвого циклу, залежать від людського організму в повному обсязі.
 • Облігатні — ростуть і живляться за рахунок людини протягом усього життя.
 • Мікроорганізми або випадкові паразити — живуть як на тілі одного господаря, так і декількох.

Типи зараження можна розділити на самозараження або інфікування від іншого носія. За даними статистики, непрохані гості частіше діагностуються у пацієнтів від трьох до дванадцяти років.

Як вже говорилося, живуть гельмінти практично у всіх органах. Глисти живуть в організмі у вигляді личинок, яєць або дорослих особин. Черви надають різну дію. Як правило, це проявляється в пошкодженні внутрішніх органів, алергічних проявах, токсичних ураженнях. При їх загибелі відбувається інтоксикація продуктами розпаду.

Цікаві факти про гельмінти

Людський організм влаштований таким чином, що застрахувати його від проникнення непроханих гостей не можна. Навіть найякісніша їжа і належна гігієна не може гарантовано уберегти дитину від глистів. У венозної крові можуть мешкати і спаровуватися шистосоми, м’язові тканини уражаються трихинеллами, в жовчні протоки потрапляють сибірські і печінкові сосальщики, жирова клітковина може містити гвінейського хробака.

Симптоми, фото і лікування глистів у дитини
В європейській місцевості найбільш часто зустрічаються такі паразити, як волосоголовець, гострики, аскариди, а також широкий лентец, бичачий ціп’як та інші. Живуть вони в тонкому і товстому відділі кишечника. Незважаючи на те що гельмінти здатні проникати в усі тканини і органи людини, найбільш привабливою для них і комфортною залишається все ж травна система.

небезпечні вони насправді

Багато хто звик вважати , що такі глисти, як гострики і аскариди не здатні принести людині сильного шкоди. Це далеко не так. Небезпечним ускладненням аскарид є непрохідність кишечника. Відбувається це через утворення клубка з черв’яків. Єдиний метод лікування такого стану — це хірургічне втручання.

Власоглав може спровокувати запалення апендикса. При цьому хвороба нерідко сприймається лікарями за хронічнийапендицит, що сильно ускладнює лікування.

Як черви пристосовуються до організму

Глисти переважно мешкають в шлунково-кишковому тракті. Кріпляться вони до стінки шлунка і кишечника за допомогою спеціальних утворень навколо рота. Вони надані у вигляді зубців, присосок, щілин. Це дозволяє їм затримуватися в організмі і вести свою життєдіяльність. Наведемо як приклад виживання широкого Лентца.

Симптоми, фото і лікування глистів у дитини
Кріпиться цей паразит до стінки кишечника за допомогою спеціальних щілин в області ротового отвору. Спочатку головка непрошеного гостя складає всього 1 мм, але на протязі свого життєвого циклу черв’як здатний виростати довжиною більше 10 метрів. Варто відзначити, що веде він себе в організмі по-різному. У деяких людей виникають грубі порушення і явні ознаки інтоксикації. У інших пацієнтів хвороба протікає приховано протягом декількох років.

Шляхи інфікування

Отже, прийшов час відповісти на питання, як же все-таки потрапляють гельмінти в організм? Існує безліч способів зараження. До речі, інфікування від тварин — це не найпоширеніший шлях потрапляння глистів в організм, як багато хто помилково вважає. Давайте розбиратися.

Від зараженої людини до здорової

Навіть сама ретельна гігієна і відмова дітей від спілкування з тваринами не зможуть повністю вберегти людину від гельмінтів. Звичайно, твердження про те, що профілактика сильно знижує ризик інфікування (приблизно на 50-60%), є незаперечним.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Раціон 10 - місячної дитини на кожен день, тиждень на штучному, грудному вигодовуванні. Меню

Інфікування від людини до людини — це найбільш поширений шлях передачі глистів. Крім того, деякі види черв’яків передаються виключно цим способом, а не від тварин, як це вважають багато батьків.

Симптоми, фото і лікування глистів у дитини
До групи ризику входять діти дошкільного та раннього шкільного віку. В силу свого віку такі малюки мають ще недостатньо сформований імунітет, тому погано протистоять різним інфекціям. Підвищує ризик зараження часте перебування малюків у громадських місцях (дитячі садки, школи, секції, вуличні майданчики, парки, басейни).

Основні шляхи зараження

В побуті гельмінти передаються декількома шляхами. До них відносять:

 • Від матері до дитини під час пологів. Такий спосіб зараження в медицині називають трансплацентарним. Під час проходження немовляти через родові шляхи жінки, новонароджений також заражається личинками.
 • Проникнення личинок глистів в організм через секрет комах (москіти, блохи, комарі). Найчастіше цей вид інфікування зустрічається в жарких країнах. Такий шлях називають трансмісивним.
 • Деякі вчені вважають, що личинки гостриків можуть переміщатися від однієї людини до іншої через слину, хоча це трапляється вкрай рідко.
 • Побутовий шлях. Вважається, що захворіти глистами можна через посуд, рушники, постільна білизна, рукостискання. Діти дуже часто інфікуються через іграшки.
 • Повітряно-крапельний шлях. Найпоширеніший шлях потрапляння черв’яків в організм — немиті овочі, ягоди, фрукти, а також брудні руки.
 • Погано оброблена їжа. Риба і м’ясо, які не пройшли достатню термічну обробку нерідко стають причиною глистових інвазій.
 • перкутанная шлях. Тут мається на увазі проникнення паразитарних форм життя через шкірні покриви і слизові оболонки. Нерідко відбувається це при контакті з зараженим грунтом або при купанні у водоймах.

Зараження дітей і дорослих часто походить від тварин.

Симптоми, фото і лікування глистів у дитини
Звичайно, види глистів у собак і людей відрізняються, але є гельмінти, які живуть і у людей, і у тварин. Наприклад, до них відноситься огірковий ціп’як, ехінококи.

Ретельна гігієна не дає повної гарантії запобігання зараження глистами, але сильно знижує ризик інфікування.

Загальні ознаки гельмінтів у дітей

Відразу відзначимо, що ті чи інші ознаки глистів безпосередньо залежать від виду паразитів і ділянки, в якому вони розташовуються. Наприклад, аскариди, ціп’яки, гострики живуть в шлунку і кишечнику, але іноді аскариди і деякі інші види черв’яків мігрують з цих органів в легені або печінку. Тут вони проходять етап розвитку протягом 14 діб, після чого знову з потоком крові проникають в органи травлення.

Остриці провокують анальний свербіж, у дівчаток непрохані гості здатні проникати і в статеві органи. На цьому тлі розвиваються вульвовагініти. Печінковий сисун і котяча двуустка нерідко вражає підшлункову залозу. У м’язах і кістках виявляються ехінококи. Нападоподібний сухий кашель провокують глисти, що розмножуються в органах дихання. Розглянемо найбільш поширені симптоми гельмінтозу у дітей.

Диспепсические розлади

Паразитарні форми життя, що мешкають в кишечнику і шлунку, провокують такі ознаки у дітей, як здуття, запори або, навпаки, діарею. Запори виникають через закупорку просвіту кишечника дорослими особинами. При цьому стілець у дитини може бути відсутнім більше трьох діб.
Можливо, вам буде цікаво: Остриці у дітей: симптоми і лікування
Поноси виникають через вироблення деякими глистами речовини, яке розріджує кал, що тягне за собою дефекації з великою кількістю рідини. Метеоризм в тонкому кишечнику також викликається продуктами життєдіяльності деяких черв’яків. При цьому здуття зберігається протягом тривалого періоду, якщо своєчасно не почати лікування.

Синдром роздратованого кишечника

СРК проявляється у дітей у вигляді спазмів у ділянці шлунка і кишечника, порушення травлення, запорів , проносу і інших розладів. При цьому органічні причини відсутні.

Симптоми, фото і лікування глистів у дитини
Дитина постійно скаржиться на дискомфорт, хворобливі відчуття, знижується апетит.

ГАРНІ НОВИНИ:

Алергічні реакції

Алергія у дітей, інфікованих глистами, проявляється у вигляді шкірних висипань, закладеності носа, сухого кашлю. Часто у малюків виникає кропив’янка, вугри, папіломи, діатез. Нерідко у маленьких пацієнтів відзначається ламкість нігтів і волосся. Відбувається це через вироблення паразитами токсичних речовин, що провокують розвиток алергії.

М’язові і суглобові болі

Якщо проникнення чужорідних мікроорганізмів відбулося в кісткові або м’язові тканини, дитина може скаржитися на болі в цій області навіть в стані спокою. Дискомфорт може також посилюватися після фізичних навантажень. Пов’язаний такий симптомом з тим, що глисти руйнують кісткові і м’язові тканини, отруюючи організм продуктами розпаду.

Зниження або підвищення маси тіла

В основному після зараження гельмінтами відбувається різке схуднення. Це відбувається через поглинання паразитами поживних речовин, що надходять з їжею. Важливу роль при цьому відіграє зниження апетиту через потрапляння токсинів в кров’яне русло.

Іноді трапляється так, що малюк починає різко одужувати. Батькам в такій ситуації складно навіть припустити, що причиною появи такого симптому можуть стати глисти, але тим не менше це так. Пояснюється набір ваги захисною реакцією організму на отруєння продуктами життєдіяльності непрошених гостей.

Малокровие

Черви присмоктуються до стінок шлунка і кишечника, поглинаючи не тільки поживні речовини, але і кров. Це тягне за собою такий симптом, як анемія (недокрів’я). Якщо батьки помічають, що їх чадо погано їсть, шкіра набула блідий відтінок, слід здати аналіз крові. Це допоможе виявити анемію.

Нервові розлади

Практика показує, що глисти здатні викликати у людини стійкий емоційний дискомфорт. Проявляється це в плаксивості, дратівливості, порушення сну. Рідше на тлі паразитарних інфекцій розвиваються депресії.

Симптоми, фото і лікування глистів у дитини
Частим ознакою зараження вважається також порушення сну. Деякі види гельмінтів викликають сильний анальний свербіж, що не дає дитині нормально спати. Якщо малюк чухає задній прохід, а потім гризе нігті або тягне пальці в рот, відбувається повторне інфікування. Саме з цієї причини вивести глистів у дітей буває так важко.

Хронічна втома

В процесі життєдіяльності паразитів у багатьох дітей виникає синдром хронічної втоми. Відомо, що паразити харчуються тканинами людини і поживними речовинами, які надходять в організм з їжею. Через нестачу тих чи інших компонентів дитина відчуває дефіцит в них, що веде до слабкості, апатії, зниження успішності.

Порушення роботи дихальної системи

Поселяясь в легких, глисти провокують серйозні порушення в роботі органів дихання. При цьому спостерігаються такі симптоми, як порушення дихання, підвищення температури тіла, кашель, хрипи. Важким ускладненням паразитарних інфекцій вважається бронхіальна астма.

Часті хвороби і зниження імунітету

Ще одна ознака глистів у дитини — зниження імунного захисту. При цьому малюк може постійно хворіти на простудні захворювання, у нього відзначаються проблеми з травленням (дисбактеріоз, запор, пронос, метеоризм), на шкірі виникають алергічні висипання, з’являється герпес, діатез, вугри.

Симптоми, фото і лікування глистів у дитини
Різноманіття симптоматики , викликаної глистами, значно ускладнює діагностику. Тому батькам рекомендується не нехтувати плановими профілактичними оглядами, в які обов’язково входять аналізи на виявлення гостриків та аскарид.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Роль барабанної перетинки, пошкодження, симптоми і лікування

Скрегіт зубами уві сні

Бруксизм або скрегіт зубами під час сну не завжди свідчить про інфікуванні, але все ж є поширеним симптомів глистових інвазій. Якщо у вашого карапуза з’явилася така звичка, рекомендується показати його фахівцеві і здати всі необхідні аналізи.

Біль в області пупка

Практика показує, що малюки при зараженні хробаками скаржаться на больові відчуття саме в області пупка. Звичайно, такі відчуття не завжди свідчать саме про гельмінти. Вони можуть виникати при отруєнні, серйозних патологіях травної системи, онкології, а й паразитів при цьому виключати не слід.

Виявлення паразитів в калі

Часто мами помічають в калі свого малюка живих або мертвих гостриків. Це повинно бути негайним приводом до лікування, так як тривалі глистяні інвазії в організмі у дитини провокують серйозні ускладнення.

Коли потрібно бігти до лікаря

Виявивши глистів в калі, батьки розуміють, що відбулося інфікування і поспішають до лікаря. Але що робити, якщо ознаки що такі явні, як своєчасно запідозрити хворобу у свого чада? Давайте розглянемо симптоми, при появі яких слід записати малюка до інфекціоніста:

 • нудота, підвищене слиновиділення.
 • зниження апетиту або, навпаки, його сильне підвищення.
 • розлад шлунку.
 • переймоподібні болі в області пупка або іншої частини живота.
 • блідість шкірних покривів.
 • швидка стомлюваність.
 • часті простудні захворювання.
 • алергічні прояви на тілі.
 • зниження гемоглобіну.
 • дисбактеріоз.
 • свербіж в попі.
 • підвищена РОЕ при аналізі крові.
 • діатез, екзема, псоріаз.

Не завжди ці симптоми свідчать про наявність глистів в організмі.

Симптоми, фото і лікування глистів у дитини
Незважаючи на це, батьки повинні з повною відповідальністю поставитися до здоров’ю свого карапуза і своєчасно показати його лікаря.

Діагностика захворювання

Досвідчений інфекціоніст зможе запідозрити глисти у дитини за скаргами пацієнта і його зовнішнім виглядом. Незважаючи на це підтверджуються паразити в організмі тільки за допомогою лабораторного дослідження. Для постановки діагнозу використовують такі методи:

ЦІКАВІ НОВИНИ:

 • Дослідження калу на яйця глист. Звичайно потрібно здавати аналіз кілька разів з інтервалом в 2 тижні. Пов’язано це з тим, що в калі паразитів можна виявити тільки за їх личинкам.
 • Аналіз калу на дисбактеріоз. Якщо в організмі пацієнта є глисти, концентрація корисних речовин зазвичай знижена.
 • Визначити паразитів допомагає також зішкріб.

Для виявлення дорослих особин у внутрішніх органах дитини використовуються такі інструментальні діагностичні методики, як рентген, ультразвукове дослідження, комп’ютерна томографія і деякі інші. З профілактичною метою обстежити малюка рекомендується 1-2 рази на рік.

Симптоми аскаридозу

При попаданні личинок цих глистів в організм їм необхідно пройти шлях по крові (міграційна стадія розвитку), після чого вони поселяються в різних внутрішніх органах (пізня стадія розвитку). Під час першої стадії прояви гельмінтів полягає в сухому кашлі, висипаннях на тілі, іноді відзначається закладеність носа, рідше підвищення температури. Сила симптомів, як правило, залежить від кількості личинок, які проникли в організм. Часто трапляється так, що міграційна стадія протікає приховано.

Симптоми, фото і лікування глистів у дитини
Якщо ж кількість яєць значне, ознаки отруєння можуть бути наступними:

 • температура тіла 38-38.5 ° C.
 • в результаті утворення інфільтратів (ділянок запалення) в легенях може з’явитися кашель з домішкою мокротиння і гною.
 • поява дерматитів.
 • збільшення в розмірах лімфатичних вузлів.
 • нудота, слабкість, рідше блювота.
 • головний біль.
 • порушення апетиту.
 • зниження якості сну.

Після проникнення глистів в тка ні і формування дорослих особин у дитини виникають такі ознаки:

 • метеоризм.
 • підвищене слиновиділення.
 • нудота, іноді блювота.
 • зниження маси тіла.
 • больові відчуття в області живота (частіше область пупка).
 • хронічна втома.
 • сильне свербіння в області анального отвору, почервоніння сфінктера .
 • захворювання ротової порожнини (стоматити, гінгівіти).
 • збільшення зіниць, боязнь світла.

Нерідко у дітей на тлі глистових інвазій виникають серйозні нервові розлади. Сильно порушується якість сну, малюк скаржиться на кошмари, прокидається уві сні, плаче. Днем діти проявляють примхливість, плаксивість, небажання спілкуватися з однолітками.

Симптоми аскаридозу дуже схожі з простудними і алергічними захворюваннями. Щоб виключити паразитарні інфекції при виявленні таких ознак у свою дитину слід відразу здати кал на аналіз.

Ознаки трихінельозу

Трихінельоз — це захворювання, що характеризується ураженням організму глистами з групи нематодозів. Інкубаційний період після поразки триває від 5 до 45 діб. Чим коротший цей період, тим важче зазвичай протікає гельмінтоз.

Симптоми, фото і лікування глистів у дитини
Симптоми стертого перебігу:

 • субфебрильна температура.
 • слабкі м’язові болі.
 • еозинофілія.
 • набряки обличчя.

При легкому перебігу хвороби клінічна картина включає такі ознаки:

 • м’язові болі помірного характеру.
 • температура до 38-39 ° С.
 • еозинофілія.
 • пастозність особи.

Як правило, після зараження симптоми яскраво виражені перші 10 днів, після цього температура, м’язові болі, еозинофілія відзначаються в л егкой формі.

Симптоми среднетяжелой форми:

 • підвищення температури до 40 ° С.
 • болю в м’язах.
 • висипання на тілі.
 • набряки обличчя.
 • болю в області живота.
 • болю в суглобах.
 • скутість і дискомфорт в горлі.

Важка форма цього виду глистів має наступні ознаки:

 • температура тіла до 41 ° С.
 • набряки по всьому тілу.
 • сильні м’язові болі.
 • блювота, нудота.
 • болю в області живота.
 • пустульозні або геморагічні шкірні висипання.
 • збільшення печінки і селезінки.

Важкий перебіг трихінельозу супроводжується тахікардією, падінням артеріального тиску. В особливо важких випадках виникає блювота з домішкою крові, міокардит, менінгоенцефаліт.

Симптоми, фото і лікування глистів у дитини
При злоякісному перебігу у дітей виникають такі симптоми:

 • сильні болі в області живота.
 • рідкий стілець, блювота з домішкою крові.
 • білок в сечі.
 • ШОЕ досягає 60 мм / год.
 • важка інтоксикація організму.
 • помутніння свідомості.
 • ураження міокарда і центральної нервової системи.

Ускладнення при цьому мають важкий характер. Сюди відносять виразки шлунка, внутрішні кровотечі, перитоніт, тимчасове зниження розумового розвитку, втрата маси тіла.

Прояви ентеробіозу

Ентеробіоз або гострики — це досить поширене захворювання серед дітей від 3 до 12 років. Сила проявів симптомів при цьому заздрості від кількості гельмінтів в організмі, віку пацієнта та його індивідуальних особливостей.

К симптомів ентеробіозу відносять:

 • Сверблячка в області анального отвору. Виражений ця ознака сильніше, як правило, у вечірні та нічні години. Обумовлений даний симптом пересуванням самок паразитів в область прямої кишки, де вони відкладають яйця. Триває кілька діб, після чого припиняється. Повторюється він в наступній стадії циклу через кілька тижнів.
 • Через постійне свербіння дитина розчісує область заднього проходу, що тягне за собою мокнучий дерматит, утворення тріщин.
 • Порушення сну. Малюк крутиться, у нього може з’явитися бруксизм, нічне нетримання сечі, кошмари.
 • Болі в області живота. У більшості випадків больові відчуття носять минущий характер, середню інтенсивність. Іноді трапляється так, що ця ознака настільки сильний, що доводиться диференціювати стан з серйозними хірургічними захворюваннями.
 • Запалення апендикса. Відбувається це через проникнення глистів в червоподібний відросток.
 • Порушення роботи травної системи. При цьому відзначається зниження апетиту, розлад шлунку (проноси або діарея), нудота, здуття. Рідше зустрічається блювота.
 • Зниження маси тіла. Поганий апетит і поглинання глистами поживних речовин веде до зниження ваги. В особливо важких ситуаціях діагностується затримка росту і розвитку.
 • Алергічні прояви. У дітей з гельмінтозом у вигляді гостриків виникають атопические дерматити, екзема, діатез та інші проблеми.
 • Часті простудні захворювання. Постійні застуди пояснюються зниженням імунологічної захисту внаслідок життєдіяльності глистів в організмі.
 • З боку нервово-психічного стану виникає плаксивість, дратівливість, головні болі, апатія. У дітей більш старшого віку можуть виникати депресивні стани.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Ознаки ранньої вагітності перші до місячних, симптоми на 1 тижні

Можливо, вам буде цікаво: Засоби від вошей і гнид для дітей
У дівчаток ентеробіоз провокує вульвіти і вульвовагіниті.

Симптоми, фото і лікування глистів у дитини
Нерідко глисти цього типу стають міцною хвороб сечовивідної системи (цистити, уретрити).

Ознаки інфікування цепнем

При попаданні бичачого або свинячого ціп’яка в організм у пацієнта можуть виникати такі прояви :

 • Хворобливі відчуття в ділянці живота. Болі можуть носити різний характер. У більшості випадків вони проявляються у вигляді спазмів, проходять самостійно.
 • Підвищене слиновиділення. Іноді у дітей спостерігається також пітливість.
 • Нічний бруксизм. Скрегіт зубами розвивається на тлі поганого сну і напруги нервової системи.
 • Головні болі, нудота, дратівливість.
 • Стрімка втрата ваги і зниження апетиту.

При виявленні одного або декількох симптомів слід негайно звертатися до лікарні. Тривале знаходження ціп’яка в організмі часто провокує важкі ускладнення і навіть смерть.

Прояви трихоцефалеза

Нерідко інфікування гельмінтами у вигляді власоглава у дітей протікає приховано протягом тривалого часу. Визначити захворювання можна за такими симптомами:

 • нічний бруксизм.
 • зниження апетиту і маси тіла.
 • посилення слиновиділення.
 • болю в області пупка або інших частин живота.
 • порушення стільця (частіше виникає діарея, рідше запор).
 • алергічні прояви на шкірі.
 • випадання прямої кишки.
 • недокрів’я.

Як правило, потрапляння глистів в організм відбувається після однорічного віку.

Симптоми, фото і лікування глистів у дитини
Щоб своєчасно запідозрити хворобу у своєї дитини батьки повинні уважно стежити за його апп етітом і набором ваги. У важких випадках волосоголовець провокує затримку росту і серйозні нервові розлади.

Клінічні симптоми описторхоза

Двуустка сибірська (котяча) або опісторхоз має гостру або хронічну стадію перебігу. Гостра триває від декількох тижнів до декількох місяців. Хронічний перебіг може тривати не один рік. Найчастіше хронічний тип захворювання протікає латентно. Під час гострої стадії симптоми мають такий характер:

 • Стійке підвищення температури тіла. Вона може триматися до 14 діб з відміткою 38 ° C, у важких випадках 39 ° C.
 • Ознаки алергії. У дітей глисти цього типу викликають кропив’янку, діатез, свербіж шкіри.
 • Іноді з’являється діарея в союзі з блювотою. Такі симптоми присутні не завжди, тому не можна орієнтуватися тільки на них.
 • М’язові болі, ломота в суглобах. Виникає цей характерний для гельмінтозу ознака через отруєння організму продуктами життєдіяльності паразитів.
 • Болі в ділянці живота. Больові відчуття можуть виникати в різних частинах живота.
 • Швидка втомлюваність, слабкість, апатія, зниження успішності.

При хронічному перебігу клінічна картина набуває такий характер:

 • Періодичні болі слабкої або помірного характеру. Найчастіше це тупі і розпирають відчуття, які локалізуються в області шлунка і правого підребер’я, рідше в спині і лівому боці.
 • Головні болі, іноді дитина скаржиться на запаморочення, нудоту.
 • Збільшення в розмірах печінки та підшлункової залози. Виявляється цей симптом лікарем при пальпації або за допомогою проведення ультразвукового дослідження.
 • Рідкий стілець або, навпаки, запор. Глисти негативно впливають на травні процеси, тим самим провокуючи дисфункцію шлунково-кишкового тракту.
 • Малокровие. Гельмінти поглинають багато поживних речовин, на тлі чого у дітей, особливо раннього віку, розвивається анемія.
 • Температура при хронічній формі відсутній або підвищується незначно.
 • Нервово-психічні розлади. Дитина стає дратівливою, часто вередує, плаче, погано спить, порушується успішність на заняттях.

Страждає при глистах цього типу і сон. Уві сні нерідко відзначається скрегіт зубами, занепокоєння, нічні кошмари.

Симптоми, фото і лікування глистів у дитини
При глистовихінвазіях явною ознакою паразитарної інфекції є збільшення еозинофілів в аналізі крові. При підозрі на хворобу слід обов’язково провести такий вид діагностики.

Клініка ехінококозу

Ехінококоз вважається підступним захворюванням. При цьому глисти в організмі тривалий час можуть ніяк не виявляти себе. Прихований період у дітей і дорослих триває зазвичай від декількох місяців до декількох років. Небезпека гельминтоза цього типу полягає в тому, що, коли симптоми вже яскраво виражені і пацієнт звертається до лікаря, циста сягає вже великим, що вимагає оперативного втручання.

Ознаки хвороби:

 • швидка стомлюваність дитини.
 • болю в голові.
 • висип на шкірі алергічного характеру.
 • незначне підвищення температури.
 • болю в правому підребер’ї.
 • зниження маси тіла малюка.
 • зміна характеру стільця.
 • метеоризм.

При розриві цисти клінічна картина в ключает сильний біль в області живота, слабкість, блювоту, відсутність апетиту, поганий сон, дратівливість, блідість.

Симптоми, фото і лікування глистів у дитини
При появі таких ознак дитини слід негайно доправити до клініки. Ехінококоз на цій стадії вимагає термінового хірургічного втручання.

Небезпека і можливі ускладнення при глистовихінвазіях у дітей

Паразитарні інфекції несуть масу проблем для людського організму. Особливо небезпечно це для дітей раннього віку, так як вони мають недостатньо сформований імунітет. Давайте з’ясуємо, які ж проблеми створюють глисти:

 • Черви поселяються у внутрішніх органах, вражаючи переважно систему травлення. На цьому тлі розвивається порушення роботи шлунково-кишкового тракту, алергічні реакції у вигляді свербежу та кропив’янки.
 • Нерідко глисти вражають печінку, провокуючи тим самим її збільшення, запалення та інші патологічні зміни органу.
 • При поселенні черв’яків в жовчному міхурі та підшлунковій залозі виникає ризик холециститу і панкреатиту.
 • Гельмінти вражають багато внутрішніх органів, оселився в кишечнику, шлунку, печінки, мозку, очах. При важких ураженнях наслідки відзначаються у вигляді онкології.
 • При тривалому перебігу хвороби у дітей часто відзначається анемія, занепад сил. Іноді це тягне за собою відставання в рості і розвитку, а також серйозні нервово-психічні розлади.
 • Паразити в органах дихання викликають запалення легенів і бронхіальну астму.
 • Глисти, які вражають головний мозок , тягнуть за собою головні болі, запаморочення. У медичній практиці відомі випадки, коли на тлі гельмінтів у людини розвинулася злоякісна пухлина.

Давайте розглянемо можливі ускладнення більш докладно.

Зниження імунного захисту організму

Імунітет необхідний людині для боротьби з чужорідними об’єктами і вироблення антитіл, які здатні протистояти їм в майбутньому. При глистах ситуація йде трохи інакше.

Симптоми, фото і лікування глистів у дитини
Давайте розглянемо докладніше, що відбувається з імунною системою, коли в організм потрапляють гельмінти:

 • Паразити відмінно виживають у навколишньому середовищі і в організмі людини. Вони здатні розмножуватися навіть за умови відмінного імунітету. Потрапляючи у внутрішні органи, вони поглинають білі формені елементи крові, які необхідні для міцного імунної
  Оцінити статтю
  [Усього: Середній: ]

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Схожі статті

Симптоми і лікування блукаючого артриту

Maxim

Як лікувати синовіт колінного суглоба в домашніх умовах

Maria

Як правильно бинтувати ноги еластичним бинтом при варикозі?

Serega

Застосування креоліном від грибка нігтів

Coolio

Glatte від грибка нігтів — розлучення чи ні? Чи варто купувати?

Marina

Блукаючі біль у суглобах і м’язах

Alex

Медова корж від кашлю для дітей

Coolio

Чому народжуються діти з синдромом Дауна: причини

Alex

Вибираємо кращу мазь від подагри на ногах

Pasha

Симптоми і лікування вірусного артриту

Axel

Лікування новокаїн грибка нігтів

Elena

Поліартроз — що це таке і чи можна його вилікувати?

Marina

Залишити коментар