Хвороби

Коклюш у дітей: симптоми, лікування профілактика і фото

Коклюш у дітей: симптоми, лікування профілактика і фото
Кашлюк — це серйозне інфекційне захворювання, що передається людині від людини побутовим і повітряно-крапельним шляхом. Захворіти можуть дорослі і діти, причому у останніх хвороба протікає досить важко, часто супроводжується різними ускладненнями. У статті можна детально ознайомитися з симптомами, лікуванням, профілактикою коклюшу у дітей, а також побачити фото хвороби.
Зміст

 1. Збудник захворювання
 2. Інкубаційний період
 3. механізм розвитку
 4. Епідеміологія
 5. Шляхи передачі
 6. Стадії перебігу
 7. Загальні ознаки коклюшу у дітей
 8. Зовнішні прояви хвороби
 9. Особливості перебігу у дітей раннього віку
 10. Стерте протягом коклюшу у дітей після вакцинації
 11. Ступені тяжкості захворювання
 12. Ускладнення
 13. Наслідки коклюшу при вагітності сті
 14. Діагностика
 15. Як здавати кров
 16. Диференціальна діагностика
 17. Захворювання у дітей на фото
 18. Основні методи лікування
 19. Використання медикаментів
 20. Антигістамінні засоби
 21. Ліки від кашлю
 22. Антибактеріальні препарати
 23. Відхаркувальні препарати
 24. інгаляції
 25. Використання небулайзера
 26. Препарати для інгаляції
 27. Фізіотерапія
 28. Тактика лікування коклюшу у новонароджених
 29. народні методи терапії
 30. Профілактика і вакцинація
 31. В якому віці проводиться вакц нація
 32. Інші профілактичні заходи
 33. Відео

Збудник захворювання

Етіологія коклюшу полягає в ураженні організму певними хвороботворними агентами. Збудник кашлюку інфекції — патогенний бактеріальний мікроорганізм Bordetella. На сьогоднішній день вченим відомо три його типу. До них відносять:

 • Bordetella pertusis або коклюшная паличка — має розмір 0,2 * 1,2 мкм. За своєю природою бактерія нерухома, укладена в капсулу, має форму коккобактерии. Переважно цей мікроорганізм одиничний, але зустрічаються і парні бактерії. Виділяється в середовищі Борде-Жангу або картопляно-гліцериновому агарі. Єдиний носій — людина.
 • Bordetella parapertusis — коклюшеподобний хвороботворний агент, який є збудником паракашлюку. Розмір декілька більше, ніж у кашлюку палички. Найбільш придатними умовами розвитку вважається вологість і температура в межах 36 градусів Цельсія.
 • Bordetella bronchiseptica — провокує бронхопневмонию у тварин.

Кашлюк відноситься до вельми заразним захворюванням. Збудник підрозділяється на три підтипи. Перший — важко протікає інфекція. Другий — середня тяжкість перебігу. Третій — найбільш легке течії інфекційної патології. Важливу роль при цьому відіграє вік пацієнта, особливості його імунної системи і деякі інші фактори.

Інкубаційний період

Інкубаційний період називають прихований перебіг захворювання від моменту потрапляння збудника в організм і до появи перших симптомів у пацієнта. Як і багато інших патологій, Кашлюк має інкубаційний період. Тривалість його залежить від багатьох факторів. Наприклад, імунітету, супутніх хвороб у дитини і іншого. Зазвичай інкубація триває від трьох днів до 14 діб.

В зв’язку з тим, що даний період у дітей і дорослих протікає без видимих ​​симптомів, діагностувати коклюш вдається лише на катаральної стадії. Вона супроводжується появою кашлю, підвищенням температури тіла та іншими ознаками. На цій стадії хворий виступає в ролі джерела інфекції, від нього можуть легко заразитися оточуючі люди.

Механізм розвитку

Потрапляючи в організм, Bordetella вражає переважно дихальну і нервову систему людини. Проникнення кашлюку палички відбувається через слизові оболонки верхніх шляхів дихальної системи.

Кашель виникає через виділення специфічного ендотоксину, який подразнює дихальні шляхи. Через тривале спазму розвивається порушення прохідності легеневих альвеол. Далі у пацієнта виникають симптоми, які свідчать про порушення газового метаболізму. Це тягне за собою емфізему і гіпоксію.

ВАЖЛИВІ НОВИНИ:

Епідеміологія

Джерело поширення кашлюку — заражена людина. Найбільш заразним хворий вважається на початковому етапі патології. Найбільш часто хворіють діти від 1 до 6 років. Це не означає, що захворіти не можуть діти в 8, 9, 10, 11, 12 і 13 років. Кашлюк хворіють дорослі і діти різного віку.

Коклюш у дітей: симптоми, лікування профілактика і фото
Поширенню інфекції сприяють несприятливі санітарно-побутові умови. Спалахи інфекції спостерігаються в нашій країні кожні 2-3 роки. При цьому варто відзначити, що сезонність для цієї хвороби невластива.

Шляхи передачі

Коклюш серед дітей і дорослих досить швидко поширюється повітряно-крапельним шляхом. Захворювання вважається дуже заразним. Серед основних шляхів передачі слід зазначити такі:

 • один з основних симптомів захворювання — кашель. Збудники інфекції поширюються по повітрю з частинками слини і слизу. Медики стверджують, що для того щоб відбулося зараження відстань між здоровою людиною і хворим не повинно перевищувати 2,5 метра. Якщо ж відстань між людьми досить велике, заразитися не можна.
 • найбільша ймовірність зараження кашлюк існує при обіймах і поцілунках з хворою людиною. При такому тісному контакті слина інфікованого потрапляє до здорової людини, після чого хвороботворні бактерії проникають в дихальні шляхи і весь організм.
 • нерідко інфікування відбувається через столові прилади, наприклад, якщо мати і дитина їдять з однієї тарілки або люди п’ють з однієї чашки. Крім цього, ймовірність зараження кашлюк серед дітей існує, якщо малюк взяв в рот іграшку або інший предмет, на який тільки що чхнув хворий.

В навколишньому середовищу збудник швидко гине, тому через побутові предмети зараження вважається неможливим.

Стадії перебігу

Медики розрізняють кілька стадій перебігу коклюшу у дітей, кожна з яких супроводжується своїми особливостями і випливає в наступну.

Стадії захворювання :

 1. Інкубаційний період. Тут клінічні симптоми хвороби у дітей повністю відсутні, але хвороботворні мікроорганізми вже активно розмножуються. Іноді дитина може скаржитися на незначне зниження самопочуття, що найчастіше списується на звичайну втому.
 2. Катаральне перебіг. На цьому етапі виявляються симптоми у вигляді катаральних проявів. Часто хвороба плутають зі звичайною застудою, призначають постільний режим і лікування за допомогою парацетамолу. При кашлюку така терапія виявляється неефективною і через 14 днів коклюш переходить в пароксизмальную стадію.
 3. Пароксизмальная стадія. Тут самопочуття дитини різко погіршується. Напади задушливого кашлю виникають досить часто (кожні 30-40 хвилин). Навіть сильні антибіотики діють на коклюшний збудник з малою ефективністю. Полегшення зазвичай наступає тільки через 2-3 тижні.
 4. Період зворотного розвитку симптомів коклюшу. За умови правильного лікування у дитини спостерігається поліпшення загального стану. Кашель все ще зберігається, але напади трапляються рідше. Висип, що з’являється під час коклюшу на обличчі і шиї, поступово зникає. Після зниження гострих симптомів лікування часто проводиться в домашніх умовах.
 5. Стадія одужання. Коклюш негативно впливає на всі органи і системи. Період повного одужання у деяких дітей може тривати до шести місяців. У цей час зусилля батьків і лікарів повинні бути спрямовані на повне відновлення імунітету маленького пацієнта.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Ефективні лікарські препарати для лікування аденоїдів у дітей

Можливо, вам буде цікаво: Скарлатина у дітей: як боротися з хворобою
Після перенесення коклюшу у дітей і дорослих виробляється стійкий довічний імунітет. Тобто повторне інфікування стає неможливим. Такий же ефект вдається досягти шляхом вакцинації.

Загальні ознаки коклюшу у дітей

Після закінчення інкубаційного періоду симптоми кашлюку у дітей не викликають особливого занепокоєння з боку батьків, так як дуже нагадують звичайну застуду . У малюка з’являються виділення з носа, підвищується температура, розвивається слабкість, озноб, у дитини може боліти голова і м’язи.

Коклюш у дітей: симптоми, лікування профілактика і фото
Традиційне лікування при цьому виявляється малоефективним і через деякий час з’являються симптоми, типові саме для коклюшу . Виявляються вони так:

 • напади сухого задушливого кашлю, що посилюється в нічний час.
 • задишка, тахікардія.
 • утруднене дихання, свистячий вдих внаслідок спазму гортані (реприз).
 • виділення слизу, блювота.
 • напад кашлю супроводжується посинінням шкіри обличчя, почервонінням очей, часто лопаються судини на очах.
 • можлива зупинка дихання на 30-40 секунд.
 • малюк при кашлі задихається, висовує язик.

На тілі дитини з’являється дрібна висипка. Малюк стає неспокійним, втрачає апетит, вередує. Якщо говорити про те, скільки триває захворювання, можна сказати, що в середньому загальна тривалість хвороби становить близько 4-6 тижнів.

Зовнішні прояви хвороби

Напади задушливого кашлю у дітей при кашлюку ведуть до появи симптомів у вигляді зовнішніх змін. Тут слід назвати такі:

 • мокнучі виразки на мові.
 • крововиливу в області очей і на куточках рота.
 • набряк і почервоніння горла.
 • хрипи в легенях при аускультації.

Дитина стає млявим, погано спить, відмовляється від їжі. Немовлята плачуть, вередують, втрачають вагу. Завдання лікарів і батьків в цей період не допустити зневоднення організму і розвитку інших ускладнень.

Особливості перебігу у дітей раннього віку

У немовляти виявити коклюш на початкових етапах досить важко. Період інкубації у новонароджених може тривати близько трьох тижнів. Як і у більш дорослих дітей, коклюш у малюків до року починається з симптомів звичайної застуди, протікає в три основні стадії — катаральна, пароксизмальна і стадія одужання. Найбільш часто інфекційна патологія у дітей до року діагностується на пароксизмальної стадії, коли з’являються симптоми у вигляді нападів задушливого кашлю, високої температури тіла, кровотеч з носа, періодів зупинки дихання.

Такі симптоми ні в якому разі не можна залишати без уваги. Батьки повинні показати дитину фахівцеві для призначення відповідного лікування. При правильно підібраною терапії гостру стадію хвороби вдається подолати через 14 діб. Надалі напади кашлю повторюються рідше. Залишкові явища можуть спостерігатися протягом місяця.

Стерте протягом коклюшу у дітей після вакцинації

Прийнято вважати, що якщо дитина перехворіла на кашлюк або отримав щеплення від цього захворювання, то ризик повторного інфікування зведений до мінімуму. Якщо навіть він захворіє, перебіг інфекції матиме легку форму. При цьому симптоми захворювання схожі з типовим перебігом коклюшу, але переносяться набагато легше. Напади мають меншу тривалість, зустрічаються рідше. Нещеплені дитина має дуже велику ймовірність захворіти при контакті з хворим. Крім цього, зустрічаються такі атипові форми хвороби, як абортивна і безсимптомна.

Коклюш у дітей: симптоми, лікування профілактика і фото
Схожа клінічна картина спостерігається при паракоклюш. Хвороба протікає більш легко, ускладнення виникають вкрай рідко.

Ступені тяжкості захворювання

В залежності від тяжкості перебігу у дітей захворювання можна поділити на такі ступені:

 • легкий перебіг. При цьому загальне самопочуття пацієнта зберігається в межах норми, такі симптоми, як блювання, носові кровотечі, висока температура тіла відсутні. Напади кашлю виникають до 10 разів протягом доби.
 • середньотяжкий перебіг. В добу відзначається до 15 випадків задушливого кашлю, часто процес супроводжується блювотою. У проміжках між нападами самопочуття дитини задовільний.
 • важкий перебіг. У пацієнта виникає більше 20 нападів на день. Серед інших симптомів слід зазначити зупинку дихання, кровотечі з носа, млявість, порушення апетиту, підвищення температури тіла та інше.

Через 2-3 тижні стан дитини починає налагоджуватися, кашель зустрічається рідше, настає поступове одужання. Такий результат можливий лише за умови правильного лікування. Без належної терапії у пацієнтів часто розвиваються ускладнення, про які поговоримо нижче в статті.

Ускладнення

Як вже говорилося, при правильному лікуванні хвороби ускладнення виникають рідко. Важкі наслідки спостерігаються при важкому перебігу інфекційної патології або при її неправильної терапії. Умовно всі ускладнення можна поділити на кілька груп:

 • основні ускладнення. У цю групу відносять гіперплазію слизової оболонки гортані, виразки в роті, розрив барабанної перетинки, порушення функціонування голосових зв’язок, крововиливи в області очей, порушення роботи внутрішніх органів, серця, різні хвороби ЛОР-органів.
 • з боку дихальної системи діагностуються наслідки у вигляді формування епітеліальних-слизових пробок, хвороб бронхів, виникнення ателектазів, пневмотораксу, апное, тривалих нападів задушливого кашлю.
 • з боку центральної нервової системи у дітей отмечаетс я ацидоз, недостатнє постачання клітин головного мозку киснем, збої у функціонуванні симпатичної і парасимпатичної нервової системи, напади судом, втрата свідомості, мозкові крововиливи, парези.
 • з боку травної системи виникають такі симптоми, як гіповітаміноз, порушення стільця , нудота, блювота, зниження маси тіла дитини.

Крім цього, існують неспецифічні ускладнення коклюшу у дітей, які можуть виникнути в майбутньому. До них слід віднести розвиток вторинного імунодефіциту, часті простудні захворювання з тяжким перебігом, пневмонію, бронхіоліт і інші важкі прояви. В особливо важких ситуаціях страждає лімфатична система, плевра, спостерігаються хвороби внутрішнього вуха.

ГАРНІ НОВИНИ:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Канапе для дітей на День народження з м'яса і риби, овочів, фруктів, солодкі бутерброди. Кращі рецепти з фото, рекомендації по приготуванню

Найбільш важкі ускладнення коклюшу відзначаються при ускладненні хвороби на кір, краснуху, туберкульозом, дизентерією та іншими інфекційними патологіями.

Наслідки коклюшу при вагітності

Наслідки для дитини під час вагітності будуть залежати від того, на якому триместрі відбулося інфікування. Найбільш небезпечним коклюш вважається під час перших тижнів розвитку плоду, коли відбувається закладка органів. У цей період коклюшная паличка може викликати такі вади розвитку у дитини:

 • вроджені вади серця.
 • глухоту.
 • порушення функціонування центральної нервової системи.
 • пороки нирок і статевих органів.
 • захворювання системи травлення.

Можливо, вам буде цікаво: Як розпізнати ознаки менінгіту у дітей
На другому і третьому триместрі ризик ускладнень значно знижується, але тут існує інша загроза. Через напади кашлю можливий викидень.

Коклюш у дітей: симптоми, лікування профілактика і фото
Крім цього, розвивається такий симптом, як гіпоксія плода. При постановці діагнозу у вагітної з лабораторним підтвердженням кашлюку інфекції на ранніх термінах може бути прийнято рішення про штучне переривання вагітності.

Діагностика

При підозрі коклюшу пацієнтові призначають обов’язкову здачу аналізів. Підтвердити або спростувати діагноз допомагає аналіз крові. В умовах лабораторії можуть використовуватися такі методи визначення в організмі кашлюку інфекції:

 • серологічна реакція організму (імуноферментний аналіз, реакція аглютинації).
 • ПЛР аналіз.
 • аналіз ИНВИТРО.
 • експрес-метод — імунофлюоресценція.

Крім цього, дитині можуть призначити рентген легенів, іноді необхідно застосування бронхоскопії. У деяких випадках використовується алергічна шкірна проба. Вона може дати позитивну відповідь тільки в гострій фазі хвороби. При цьому реакція організму проявляється у вигляді виникнення папули діаметром більше одного сантиметра.

З боку загального аналізу крові відзначається високий рівень лімфоцитів, лейкоцитів, але швидкість осідання еритроцитів залишається в межах норми.

Як здавати кров

Забір біологічного матеріалу здійснюється в ранковий час на голодний шлунок з вени або з пальця. Направлення на аналіз дає лікуючий лікар. Напередодні перед здачею вечеря повинна бути легким. Лікарю слід повідомити, якщо малюк приймав будь-які ліки до цього.

Диференціальна діагностика

Для проведення диференціальної діагностики у дитини беруть мокроту на аналіз. Це допомагає відрізнити коклюш від бронхіальної астми, туберкульозу, пневмонії, бронхітів, грипу та деяких інших захворювань.

Захворювання у дітей на фото

На фото можна побачити, як виглядає дитина під час нападу кашлю.

Коклюш у дітей: симптоми, лікування профілактика і фото
на наступному фото видно лопнули капіляри на очах через сильного кашлю.

Коклюш у дітей: симптоми, лікування профілактика і фото
на цьому фото видно, що немовля під час нападу буквально задихається.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Коклюш у дітей: симптоми, лікування профілактика і фото
При виявленні подібних симптомів слід поспішити до лікаря.

Основні методи лікування

Питання про те, як пережити коклюш у дітей, актуальний для багатьох батьків. Лікування патології у дітей не має якогось специфічного характеру. Терапія направлена ​​на полегшення симптомів у хворого, виключення ускладнень. При тяжкому перебігу лікування проводиться в умовах клініки. Після закінчення гострої фази коклюшу терапія може тривати в домашніх умовах. Боротьба з хворобою проводиться з використанням медикаментозних препаратів, фізичних процедур та народних методів. Розглянемо кожен з видів терапії більш докладно.

Використання медикаментів

Медикаментозне лікування коклюшу у дітей направлено на полегшення стану хворого, зниження симптомів інфекційної патології. Вибором ліків повинен займатися виключно фахівець, грунтуючись на діагнозі, особливості самопочуття пацієнта і ступеня тяжкості хвороби.

Антигістамінні засоби

В зв’язку з тим, що під час коклюшу у дитини спостерігається такий симптом , як набряк легеневих тканин і спазм гортані, медики рекомендують використовувати для лікування антигістамінні препарати. Такі засоби здатні усунути набряк, полегшити кашель. У список протиалергічних ліків входять такі засоби, як Ларатадін, Цитрин, Зодак, Діазолін.

Ліки від кашлю

Для лікування коклюшу у дітей використовують від кашлю медикаменти у вигляді сиропів. Препарат повинен містити кодеїн. Як правило, це ліки від кашлю, що володіють центральним дією. Самостійно підбирати сиропи строго заборонено, так як можна сильно нашкодити дитині. Без рецепта лікаря можна використовувати лише настої трав, чаї з медом, а також деякі інші народні рецепти, про які поговоримо нижче в статті.

Антибактеріальні препарати

Коклюшна паличка відноситься до бактерій. Лікування хвороби повинне проводитися, відповідно, з використанням антибіотиків. Доктор підбирає ліки з ряду макролідів, азітромецінов, цефалоспоринів. Дозування медикаменту залежить від віку і ваги дитини. Курс лікування зазвичай становить 7 діб. Навіть якщо після закінчення кашель триває, це вважається нормальним явищем.

Відхаркувальні препарати

Для очищення дихальних шляхів від слизу і відновлення пошкоджених тканин дихальних органів лікар може призначити лікування у вигляді вживання відварів з трав. Відмінним ефектом при цьому володіє подорожник, багно, солодка і інші рослини. Використовувати відвари серед немовлят не рекомендується. Така терапія може викликати важку алергічну реакцію.

Інгаляції

Інгаляції допомагають відмінно впоратися з симптомами коклюшу у дітей. Багато фахівців вважають, що це найбільш безпечний метод лікування. Здійснювати таку процедуру дозволяється з раннього віку.

Коклюш у дітей: симптоми, лікування профілактика і фото
При цьому варто пам’ятати, що парові гарячі інгаляції — це метод, який залишився в минулому. На його зміну прийшло використання небулайзера. За допомогою цього приладу лікування інгаляцією можна проводити навіть серед немовлят.

Використання небулайзера

Небулайзер — це спеціальний апарат, який має здатність перетворювати ліки в дрібні частинки. У такому вигляді через насадки препарат потрапляє безпосередньо в легені, проникаючи в найвіддаленіші розгалуження бронхів. Звичайні парові інгаляції не дають такого ефекту. Крім цього, перевага використання небулайзера полягає в тому, що під час процедури виключені травми у вигляді опіків.
Можливо, вам буде цікаво: Як розпізнати ознаки менінгіту у дітей

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Симптоми і лікування отиту у дитини

Препарати для інгаляції

як ми вже з’ясували, основний симптом коклюшу у дітей — це задушливий кашель, який має нападоподібний характер. Лікування хвороби можна проводити за допомогою небулайзера, використовуючи при цьому такі групи препаратів:

 • антибіотики — Клацид, Азитроміцин, Сумамед, Цефтриаксон.
 • кортикостероїди (застосовуються рідко і тільки за призначенням лікаря).
 • протикашльові засоби — Синекод.
 • ліки для розширення просвіту бронхів і усунення спазма- Беродуал.
 • муколітики — Лазолван, Амбро-Гексал.

Добре зарекомендували себе інгаляції з мінеральними водами. Вони допомагають пом’якшити тканини дихальних шляхів, знизити набряк. Часто дітям під час лікування лікар призначає використання води «Боржомі», «Нарзан». Нерідко застосовується для інгаляції звичайний хлорид натрію.

Батьки повинні пам’ятати, що якими б знаннями в сфері лікування коклюшу вони не володіли, підбирати медикаменти повинен виключно лікар. Самолікування може бути вкрай небезпечним для здоров’я.

Фізіотерапія

Під час коклюшу через сильні нападів кашлю відбувається кисневе голодування тканин головного мозку і всього організму в цілому. Дитину можуть направити на лікування за допомогою фізіотерапії. Тут для полегшення симптомів використовують такі методи:

 • кислородотерапию.
 • використання ноотропних препаратів.
 • застосування гормональної терапії.

Під час лікування хворому надягають спеціальну маску, через яку в організм надходять лікарські засоби. Для грудних дітей може використовуватися спеціальна киснева палатка. Крім цього, хорошим ефектом володіє масаж грудної клітини і дихальна гімнастика. Часто ці процедури виконуються в умовах стаціонару під ретельним контролем лікаря і належним сестринським доглядом.

Тактика лікування коклюшу у новонароджених

Що робити, якщо захворів немовля перших місяців життя? При інфікуванні немовлят лікування, як правило, проводиться в умовах стаціонару. Важливо своєчасно розпізнати симптоми захворювання, так як новонароджені переносять його особливо важко. При цьому тактика терапії полягає в наступному:

 • використання кисневої маски.
 • видалення слизу, що скупчився з бронхів з метою запобігання блювоти і попадання блювотних мас в легені.
 • застосування гомеопатичних препаратів і транквілізаторів для пригнічення кашльового рефлексу.
 • запобігання таких симптомів, як ларингоспазм і бронхоспазм за допомогою бронходилататорів.
 • усунення блювотного рефлексу за допомогою протиблювотних медикаментів.
 • застосування гормональних засобів.
 • лікування антибіотиків і.
 • підтримку водно-сольового балансу організму.

Лікувати коклюш у дітей грудного віку необхідно під суворим контролем медичного персоналу. При несвоєчасному зверненні до лікарні немовля може загинути.

Народні методи терапії

Вилікувати коклюш у дитини за допомогою одних лише народних засобів навряд чи вдасться. Захворювання вважається досить серйозним, тому народна терапія може виступати тільки в ролі допоміжного лікування за призначенням лікаря.

Коклюш у дітей: симптоми, лікування профілактика і фото
Розглянемо кілька популярних рецептів:

 • очистити від лушпиння головку часнику, подрібнити його, залити склянкою окропу. Засіб томити на слабкому полум’я не менше півгодини. Після цього ліки процідити, давати дитині по чайній ложці до їди тричі на день. Це засіб не завдасть шкоди дитячому організму.
 • змішати в рівних пропорціях аніс, соснові нирки, солодку і спориш. Столову ложку отриманої суміші потрібно залити 250 мл окропу, залишити настоюватися на годину. Готовий напій процідити, давати малюкові по столовій ложці перед кожним прийомом їжі, але не більше чотирьох разів на день.
 • для приготування наступного ліки знадобиться велика головка цибулі. Його потрібно подрібнити, залити склянкою молока. Засіб слід томити на повільному полум’я не менше 40 хвилин. Після цього відвар проціджують, додають трохи меду. Ліки рекомендують давати дітям від трьох років 2-3 рази на день.
 • добре знизити симптоми у дітей при кашлі допомагає лікування за допомогою чорної редьки. Для цього овоч потрібно помити, очистити від шкірки, нарізати невеликими кубиками. Продукт посипають цукром і відправляють в духовку при температурі 150 градусів на 15-20 хвилин. Редька пустить сік, який і потрібно давати дитині по чайній ложці тричі протягом доби.

Будь-яке народний засіб може викликати алергічну реакцію. Перед використанням тих або інших ліків слід визначити, чи є алергія, проконсультуватися з лікарем.

Профілактика і вакцинація

Профілактика коклюшу у дітей полягає в процедурі штучної вироблення імунітету до інфекційної патології, тобто вакцинації. АКДС — це адсорбована коклюшно-дифтерійно-правцевим вакцина, яка включає мертві коклюшні бактерії. Щеплення допомагає виробити імунітет, що в майбутньому захищає дитину від зараження. Навіть якщо інфікування відбудеться, як вже говорилося раніше, паціентперенесет патологію набагато легше.

В якому віці проводиться вакцинація

Перша АКДС вводиться в три місяці. Після цього ще двічі з проміжком в 45 днів. Ревакцинація проводиться у віці 18 місяців, потім в 6 років і 14 років. Якщо з якоїсь причини вакцинація не була проведена, щеплення можна ставити і в 16, 17, 18 років. Після цього рекомендується повторювати вакцинацію один раз в 10 років. Багато батьків на форумах залишають масу негативних відгуків про вакцинацію. Незважаючи на це, відмовлятися від щеплення не можна, адже це єдиний надійний метод захиститися від цього страшного захворювання.

Інші профілактичні заходи

Крім вакцинації, попередити епідемію коклюшу допомагають такі профілактичні заходи:

 • своєчасне виявлення хворих.
 • якщо в школі чи дитячому садку виявлено інфікований, групу закривають на карантин.
 • пацієнти, які мали контакт із зараженими людьми, допускаються в колектив тільки при лабораторному підтвердженні відсутність про наслідком коклюшу.
 • госпіталізації в обов’язковому порядку підлягають діти до шести місяців, а також члени закритих ліцеїв, дитячих будинків.
 • дітям до року, а також пацієнтам з ослабленим імунітетом вводять протівококлюшний імуноглобулін.

Варто відзначити, що екстрена вакцинація дітей і дорослих в осередку інфікування не проводиться.

Відео

Відомий педіатр Євген Олегович Комаровський докладно розповідає про симптоми, лікування і профілактики кашлюку у дітей.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Схожі статті

Як лікувати артрит народними засобами в домашніх умовах?

Serega

Загострення подагри — що робити?

Alex

Що таке гонартроз колінного суглоба 1 ступеня та як його лікувати?

Maxim

Симптоми і лікування кандидозу нігтів

Dmitry

Коксартроз тазостегнового суглоба 3 ступеня — як лікувати без операції?

Bobby

Проведення операції і відновлення після артроскопії меніска колінного суглоба

Scooby

Відкачування рідини з колінного суглоба — як проходить процедура?

Alex

Масаж при ревматоїдному артриті

Marina

Повна інструкція із застосування Румікоза при грибку нігтів

Serega

Як застосовувати мазь Мікозолон при грибку?

Scooby

Укол в коліно при артрозі колінного суглоба — препарати, відгуки

Murcia

Лікувальна гімнастика при ревматоїдному артриті

Scooby

Залишити коментар