Діабет

Інсулін ГЛАРГИН: особливості та спосіб застосування

Інсулін ГЛАРГИН: особливості та спосіб застосування
Зміст:

 1. Показання і форма випуску
 2. Протипоказання
 3. Інструкція по застосуванню
 4. Побічні ефекти
 5. Перша допомога при передозуванні
 6. Лікарська взаємодія
 7. Прийом при вагітності і лактації
 8. Запобіжні заходи
 9. Аналоги

Показання і форма випуску

Головне діюча речовина препарату — синтетичний інсулін гЛАРГИН. Отримують його методом модифікації ДНК бактерій Escherichia coli (штам К12). Показанням до призначення служить інсулінозалежний цукровий діабет у дітей старше 6 років, підлітків та дорослих.

При правильному використанні препарат забезпечує:

 • нормалізацію обмінних процесів — вироблення глюкози і метаболізм вуглеводів.
 • стимуляцію інсулінових рецепторів, розташованих в м’язовій тканині і підшкірно-жирової клітковини.
 • поглинання цукру скелетної мускулатурою, м’язову тканину і підшкірно-жирової клітковиною.
 • активізацію синтезу відсутнього білка.
 • зменшення вироблення надмірної з Ахарія в печінці.

Форма випуску препарату — розчин. Гларгин реалізується в картриджах по 3 мл або у флаконах об’ємом по 10 мл.

Протипоказання

Препарат не рекомендується використовувати при індивідуальної непереносимості і гіперчутливості до компонентів препарату. Також він протипоказаний малюкам до 6 років через відсутність клінічних досліджень.

ВАЖЛИВІ НОВИНИ:

З особливою обережністю призначається в таких випадках:

 • похилий вік пацієнта, на тлі якого функції нирок поступово погіршуються .
 • патологічні порушення в роботі печінки.
 • ниркові порушення середнього або високого ступеня тяжкості.

Під час лікування потрібно постійно контролювати рівень глюкози в крові . Не менш важливо дотримуватися точність при ін’єкції гормону в підшкірно-жирову клітковину.

Інструкція по застосуванню

Дозування препарату підбирається індивідуально для кожного пацієнта. Розчин вводиться підшкірно 1 раз в день. Бажано робити це в один і той же час. Області для ін’єкцій — підшкірно-жирова тканина стегна, живота або плеча. При кожному введенні ліків слід міняти місце уколу.

При діабеті 1 типу інсулін ГЛАРГИН призначається в якості основного. При захворюванні 2 типу він застосовується в якості монотерапії або в комплексі з іншими гіпоглікемічними засобами.

Іноді пацієнтам показаний перехід з інсуліну середнього або тривалої дії на ГЛАРГИН. В цьому випадку доведеться змінити супутнє лікування або скорегувати добову дозу базового інсуліну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Особливості геморою 4 стадії ( ступеня ): причини, симптоми патології, чи можна вилікувати без операції, прогноз одужання

При переході з інсуліну НПХ на одноразові ін’єкції ГЛАРГИН потрібно знизити щоденну дозу базального інсуліну (на 1/3 в перші тижні терапії). Це допомагає скоротити ризик розвитку нічної гіпоглікемії. Зменшення дозування протягом зазначеного часу компенсується збільшенням кількості інсуліну короткого дії.

Побічні ефекти

ГЛАРГИН — системний препарат, який впливає на обмінні процеси і рівень цукру в крові. При слабкій імунній системі, некоректному застосуванні і деякі особливості організму лікарський засіб може викликати небажані ефекти.

Ліподистрофія — ускладнення, що супроводжується руйнуванням жирової оболонки в місцях ін’єкцій гормону. При цьому порушуються всмоктування і абсорбція препарату. Щоб не допустити таку реакцію, слід постійно чергувати області введення інсуліну.

Гіпоглікемія — патологічний стан, при якому різко знижується концентрація глюкози в крові (менше 3,3 ммоль / л). Розвивається в тих випадках, коли хворому вводиться надмірна доза інсуліну. Повторювані напади вражають центральну нервову систему. Людина скаржиться на помутніння і сплутаність свідомості, проблеми з концентрацією уваги. У складних випадках спостерігається повна втрата свідомості. При гіпоглікемії середньої вираженості тремтять руки, виникають постійне відчуття голоду, прискорене серцебиття і дратівливість. У деяких пацієнтів відзначається сильна пітливість.

ГАРНІ НОВИНИ:

Алергічні прояви. Це переважно місцеві реакції: болючі відчуття в місці уколів, кропив’янка, почервоніння і свербіж, різні висипання. При гіперчутливості до гормону розвиваються бронхоспазм, генералізовані шкірні реакції (уражається велика частина покриву тіла), артеріальна гіпертензія, ангіоневротичний набряк, стан шоку. Імунна відповідь виникає моментально.

Іноді застосування Інсуліну ГЛАРГИН може викликати побічні ефекти — липодистрофию, гіпоглікемію, алергічні реакції, загострення діабетичної ретинопатії.

Не виключені побічні ефекти з боку зорового апарату. при регуляції глюкози в крові тканини знаходяться під тиском і стають напруженими. Також змінюється переломлення в кришталику ока, що викликає зорові порушення. Згодом вони зникають без стороннього втручання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Інструкція по застосуванню лікарського препарату Рустор

Діабетична ретинопатія — судинне ускладнення цукрового діабету. Супроводжується ураженням сітківки ока. Через різкий перепад рівня цукру в крові перебіг захворювання може погіршитися. Виникає пролиферативная ретинопатія, яка характеризується крововиливом в склоподібне тіло і розростанням новоутворених судин, що закривають макулу. При відсутності лікування зростає ризик повної втрати зору.

Перша допомога при передозуванні

Падіння рівня цукру в крові виникає при введенні дуже великих доз ГЛАРГИН. Щоб допомогти хворому, дайте йому з’їсти продукт, що містить легкозасвоювані вуглеводи (наприклад, кондитерський виріб).

Також рекомендується ввести глюкакон внутрішньом’язово або в підшкірно-жирову тканину. Не менш ефективні внутрішньовенні ін’єкції розчину глюкози.

Фізичну активність необхідно знизити. Лікар повинен скорегувати схему прийому препарату і дієту.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Лікарська взаємодія

ГЛАРГИН несумісний з лікарськими розчинами. Категорично заборонено змішувати його з іншими препаратами або розводити.

Багато медикаментів впливають на метаболізм глюкози. У зв’язку з цим потрібно змінити дозу базального інсуліну. До числа таких засобів відносяться пентоксифілін, інгібітори МАО, пероральні гіпоглікемічні склади, саліцилати, інгібітори АПФ, флуоксетин, дизопірамід, пропоксифен, фібрати, сульфаніламідні препарати.

До засобів, які знижують гіпоглікемічний ефект інсуліну, відносяться соматотропин, діуретики , даназол, естрогени, адреналін, ізоніазид, інгібітори протеази, глюкокортикоїди, оланзапін, діазоксид, гормони щитовидної залози, глюкагон, сальбутамол, клозапін, тербуталін, гестагени.

Посилювати або послаблювати гіпоглікемічну е вплив інсуліну можуть солі літію, бета-адреноблокатори, алкоголь, клонідин.

Прийом при вагітності і лактації

Жінкам, які виношують дитину, призначається тільки після консультації з лікарем. Застосування препарату доцільно в тому випадку, якщо потенційна користь для вагітної перевищує ризик для плоду. Якщо майбутня мама страждає від гестаційного цукрового діабету, потрібно регулярно контролювати обмінні процеси.

У 2-му і 3-му триместрі вагітності потреба в гормоні підвищується. Після пологів — різко падає. Корекція доз препарату повинен виконати фахівець. Під час грудного вигодовування також потрібен підбір і контроль доз.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Сироп солодки для дітей. Інструкція по застосуванню

На будь-якому терміні вагітності важливо уважно ставитися до рівня глюкози в крові.

Запобіжні заходи

ГЛАРГИН, будучи препаратом тривалої дії, не використовується при діабетичних кетоацидозах.

при гіпоглікемії у пацієнта спостерігаються симптоми, які свідчать про різке зниження глюкози в крові ще до того, як це станеться. Однак у деяких пацієнтів вони можуть не виявитися зовсім або бути менш вираженими. До групи ризику потрапляють:

 • люди, які беруть інші лікарські препарати.
 • літні особи.
 • хворі з нормальним вмістом рівня цукру в крові.
 • пацієнти з тривалим перебігом цукрового діабету та нейропатией.
 • люди, які страждають порушеннями в роботі психіки.
 • люди з уповільненим, поступовим розвитком гіпоглікемії.

Якщо подібні стани виявити несвоєчасно, вони візьмуть важку форму. Хворому загрожує втрата свідомості, а в деяких випадках — навіть смертельний результат.

Аналоги

аспартам (НовоРапід Пенфилл). Імітує інсуліновий відповідь на надходження їжі в організм. Діє короткостроково і досить слабо. Це дозволяє легко контролювати рівень цукру в крові.

Хумалог (лізпро). По складу препарат дублює природний інсулін. Активні речовини швидко всмоктуються в кров. Якщо вводити Хумалог в однаковій дозуванні і в строго встановлений час, він буде всмоктуватися в 2 рази швидше. Через 2 години показники нормалізуються. Діє до 12 годин.

Глулізін (Апідра) — аналог інсуліну з найкоротшим періодом дії. За обмінної активності не відрізняється від роботи природного гормону, а за фармакологічними властивостями — від Хумалог.

Завдяки численним дослідженням і розробкам існує безліч ефективних препаратів проти діабету. Один з них — Інсулін ГЛАРГИН. Застосовується він як самостійний засіб при монотерапії. Іноді його активна речовина включають до складу інших лікарських засобів, наприклад, СолоСтар або Лантуса. Останній містить близько 80% інсуліну, СолоСтар — 70 % .

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Схожі статті

Цукровий діабет у підлітків: симптоми і лікування

Sasha

Солодощі при цукровому діабеті

Dmitry

Які потрібно здавати аналізи на цукровий діабет

Serega

Вимірювання цукру в крові глюкометром

Sasha

Як харчуватися при підвищеному цукрі в крові

Andrey

Інсулін Левемір: властивості і правила застосування

Dmitry

Чому при цукровому діабеті з’являється ацетон у сечі

Marina

Норма цукру в крові у новонароджених

Dmitry

Стероїдний цукровий діабет

Maxim

Причини підвищеного цукру в крові у чоловіків

Bobby

Дієта від Олени Малишевої при діабеті

Elena

Діабет і солодощі — чи є зв’язок?

Megusta

Залишити коментар