Діабет

Інсулін Актрапід: показання та правила застосування

Інсулін Актрапід: показання та правила застосування
Зміст:

  1. Фармакологічні властивості
  2. Показання і протипоказання
  3. Побічні ефекти і передозування
  4. Інструкція по застосуванню
  5. Особливі вказівки
  6. Гипо- і гіперглікемії при використанні препарату
  7. Взаємодія з іншими засобами
  8. Умови зберігання

Фармакологічні властивості

Актрапид — інсулін короткої дії, який реалізується у вигляді розчину для ін’єкцій. Препарат надає гіпоглікемічну дію, сприяючи зниженню рівня цукру в крові. Це відбувається за рахунок активної транспортування глюкози до клітин тканин і органів, її швидкого і повного засвоєння. Інсулін стимулює глікогенез і липогенез, прискорює вироблення білка і знижує швидкість синтезу цукру печінкою.

Препарат містить людський інсулін, який отримують шляхом генної модифікації. Додатково до складу входять гліцерин, речовини, що підтримують кислотно-лужний баланс, і хлорид цинку. Реалізується ліки в спеціальних картриджах по 3 мл, призначених для шприц-ручки.

Тривалість дії інсуліну Актрапід залежить від дозування, місця і способу введення ін’єкції. Так, при підшкірному уколі перший ефект спостерігається через півгодини, а максимальний результат відзначається через 2 години. Загальна тривалість дії інсуліну в крові становить 8 годин.

ВАЖЛИВІ НОВИНИ:

В аптеках можна знайти аналоги лікарського препарату: Ілетін ІІ Регуляр, Актрапид МС, Бетасінт нейтральний Е-40, Максірапід ВО-С та інші. Заміна інсуліну допустиме лише за призначенням лікаря після попередньої консультації з ним.

Показання і протипоказання

Інсулін Актрапід показаний людям з цукровим діабетом. При захворюванні 2 типу його застосування необхідно, якщо спостерігається резистентність до протидіабетичні ліків, призначених для перорального застосування. Можливе використання препарату під час вагітності.

Не рекомендується препарат при індивідуальній чутливості до активної речовини або інших компонентів. Протипоказаний прийом при гіпоглікемії.

Побічні ефекти і передозування

Побічні ефекти інсуліну Актрапід можуть проявлятися при підвищених фізичних навантаженнях, недотриманні рекомендованого дозування або порушення харчування. Діабетика турбують набряклість рук і ніг, зниження гостроти зору, підвищене потовиділення, тремор і блідість шкіри. Можливі дезорієнтація в просторі, підвищена нервозність і стомлюваність.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Елькар для дітей: інструкція із застосування

Нерідко діабетики скаржаться на головні болі і запаморочення, нудоту і сильне почуття голоду. У деяких випадках можливі втрата свідомості і розвиток інсулінової коми.

При підвищеній чутливості до препарату у пацієнтів виникають алергічні реакції. Стан проявляється блювотою, надмірним потовиділенням, запамороченням, прискореним серцебиттям і проблемами з диханням.

Можливий розвиток місцевої реакції в області ін’єкції: почервоніння, припухлість і свербіння. При регулярних уколах в одну ділянку може виникнути ліподистрофія.

Перевищення запропонованої дозування актрапід призводить до розвитку гіпоглікемії. Вона проявляється слабкістю, сильним голодом, тремтіння кінцівок і блідістю шкірних покривів. Найбільш небезпечний фінал такого стану — гіпоглікемічна кома.

Інструкція по застосуванню

Інсулін Актрапід може вводитися внутрішньовенно, внутрішньом’язово і підшкірно. Найчастіше використовується останній варіант. Внутрішньовенна або внутрішньом’язова ін’єкція вимагає суворого лікарського контролю.

ГАРНІ НОВИНИ:

Підшкірний укол можна робити в стегно, сідницю, передню черевну стінку або плече. Таке введення препарату забезпечує рівномірне і повільне надходження інсуліну в кров.

Проводити ін’єкцію препарату слід за півгодини до вживання їжі, багатої вуглеводами. Попередньо розчин зігрівають в руках до кімнатної температури. Кількість ін’єкцій в день складає 2-3.

Дозування інсуліну Актрапід визначається лікуючим лікарем з урахуванням рівня глюкози в крові, особливостей харчування і фізичної активності.

Для введення інсуліну захопіть пальцями складку шкіри. Це запобігатиме потраплянню ліки в м’яз. Введіть голку під кутом і натисніть на поршень шприц-ручки. Через кілька секунд вийміть голку і, помітивши виступила кров, притисніть пальцем місце ін’єкції.

Дозування визначається лікуючим лікарем з урахуванням фізичної активності, принципів харчування і рівня гіперглікемії. В середньому для хворих на цукровий діабет 1 типу вона становить 0,3-1 МО на кілограм маси тіла.

Особливі вказівки

Щоб отримати очікуваний ефект від застосування препарату, його слід комбінувати з інсуліном тривалого або середньої дії. В період лікування регулярно контролюйте рівень цукру в крові, щоб своєчасно виявити і запобігти розвитку гіпер- або гіпоглікемії.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Призначення і застосування свічок з анестезином: 4 фармакологічних властивості препарату

Щоб уникнути липодистрофию, постійно міняйте місце ін’єкції.

Інсулін Актрапід застосовується під час вагітності. У 1-му триместрі потреба в гормоні знижується, а на більш пізніх термінах зростає, тому дозування буде поступово зростати. Дозу визначає лікар в кожному окремому випадку, враховуючи індивідуальні особливості організму і перебіг вагітності.

Після пологів жінці необхідно повернутися до того об’єму інсуліну, який вона отримувала до зачаття. Однак в період лактації потреба в гормоні може знизитися, тому важливо постійно стежити за рівнем глюкози і своїм самопочуттям.

Під час застосування препарату відмовтеся від роботи, яка потребує швидкості реакції і підвищеної уваги. Такі обмеження стосуються і управління автомобілем. Це обумовлено тим, що при гіпоглікемії швидкість відповіді на зовнішні подразники може бути знижена.

Гипо- і гіперглікемії при використанні препарату

Застосування інсуліну Актрапід може привести до розвитку гіпоглікемії (різкого зниження цукру) або гіперглікемії (зростання рівня глюкози). Це обумовлено недотриманням рекомендованого дозування, порушенням харчування (пропуск прийому їжі або переїдання), підвищеними фізичними навантаженнями, а також пропуском ін’єкції або неправильним введенням розчину.

Для гіперглікемії характерні наступні симптоми: сильна спрага, часте сечовипускання, зниження апетиту , нудота і почервоніння шкірних покривів. При кетоацидозі з’являється запах ацетону з ротової порожнини. Тривожні симптоми говорять про те, що потрібно перевірити рівень цукру в крові і при необхідності провести повторну ін’єкцію актрапід.

Для гіпоглікемії характерно підвищення апетиту, блідість шкіри і тремтіння кінцівок. Щоб купірувати ознаки і запобігти розвитку гіпоглікемічної коми, хворому рекомендується з’їсти трохи цукру або високоуглеводний продукт (печиво, цукерку), випити солодкий сік або чай. У разі втрати свідомості внутрішньовенно вводиться 40% -ний розчин глюкози і глюкагон. Для профілактики рецидиву після нормалізації стану хворого рекомендується з’їсти продукт, багатий швидкими вуглеводами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Застосування препарату Новостата спосіб повернути холестерин у норму

Взаємодія з іншими засобами

Актрапид не може застосовуватися одночасно з деякими групами лікарських препаратів, які посилюють або послаблюють його гіпоглікемічну дія. Так, до зростання активності інсуліну призводить застосування анаболічних стероїдів, інгібіторів МАО, АПФ і карбоангидразой, сульфонамидов, хініну, піридоксину, хітину, етанолу, тетрацикліну, андрогенів, кетоназол, теофіліну та ін.

Знижують гіпоглікемічні властивості актрапід наступні лікарські засоби: резерпін, оральні контрацептиви, октреотид, глюкагон, нікотин, антагоністи кальцію, морфін, марихуана, діуретики (петльові та тіазидні), трициклічні антидепресанти, діазоксид, блокатори Н1-гістамінових рецепторів. Підвищувати або знижувати ефективність інсуліну здатні бета-адреноблокатори і пентадемін.

Якщо виникає необхідність в застосуванні інших препаратів в комплексі з інсуліном Актрапід, проконсультуйтеся з лікарем. Може виникнути потреба в регулюванні дозування інсуліну або зміна протоколу протидіабетичного лікування.

Умови зберігання

Тримати подалі від сонячного світла. Не допускати перегріву або переохолодження і не допускайте заморозки розчину. Відмовтеся від застосування препарату, якщо він змінив колір або з’явилися пластівці (осад). Зберігайте лікарський засіб в місцях, недоступних для дітей.

Термін придатності препарату становить 30 місяців, а після розтину — 6 тижнів. Застосовувати прострочені ліки категорично заборонено.

Інсулін Актрапід надає гіпоглікемічну дію і сприяє нормалізації цукру в крові. Щоб уникнути розвитку побічної реакції, зокрема, гіпо- або гіперглікемії, дотримуйтесь рекомендовану дозу і дотримуйтесь інструкції по застосуванню засобу.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Схожі статті

Які сухофрукти можна їсти при цукровому діабеті

Serega

препарати інсуліну

Elena

Фізичні вправи при цукровому діабеті 2 типу

Marina

Причини високого інсуліну при нормальному цукрі

Lamaxima

Чому буває низький рівень інсуліну

Andrey

Топінамбур при цукровому діабеті

Maxim

Гриби при панкреатиті

Scooby

Відмінності цукрового діабету 1 і 2 типу

Maria

Ферментна недостатність підшлункової залози

Lamaxima

Чи можна гриби при цукровому діабеті

Maria

Вівсянка при цукровому діабеті

Alfonso

Чи можна при цукровому діабеті є хлібці

Maxim

Залишити коментар