Препарати

Список серцевих препаратів: показання, протипоказання, побічні ефекти

Список серцевих препаратів: показання, протипоказання, побічні ефекти
Препарати для серця підбираються індивідуально кожному пацієнту. Вибір ліків залежить від ступеня тяжкості патології, віку та індивідуальних фізіологічних особливостей людини, наявності або відсутності супутніх соматичних хвороб.

Показання для прийому

Лікарські засоби різних груп допомагають при:

 • атеросклеротичної хвороби.
 • ішемії серця.
 • серцевої недостатності.
 • порушення ритму серцевих скорочень.
 • атріовентрикулярній блокаді.
 • кардіоміопатії.
 • гіпертрофії міокарда.
 • артеріальної гіпертензії.
 • тромбозі або тромбофл ите.
 • серцевих вадах.
 • легеневому серці.
 • реабілітації після інфаркту або інсульту.
 • пастозности.
 • дисфункції серцевого м’яза.

Список серцевих препаратів і їх характеристика

Захворювання серця і судин займають лідируючі позиції серед всіх причин смерті на планеті. Для зміцнення серця, підтримки серцево-судинної системи людини, усунення негативної симптоматики розроблений і постійно поповнюється цілий ряд лікарських препаратів різних фармакологічних груп. Медикаменти лікують багато серцеві проблеми.

Для лікування гіпертонії

Високий тиск коректують серцеві ліки, ефективно знижують артеріальний тиск і захищають органи-мішені (серце, головний мозок, нирки, судини) від ураження . Таких препаратів всього 5 груп.
Інгібітори АПФ
Блокатори АПФ діють на рівні клубочків нирок, контролюючи синтез особливого речовини — ангіотензину, здатного підвищувати артеріальний тиск за рахунок судинного спазму. За рахунок впливу ліків на просвіт судин зменшується навантаження на міокард. Сердечно судинні препарати групи іАПФ відновлюють стінки капілярів, покращують обмінні процеси в міокарді, гальмують зростання атеросклеротичних бляшок, формування тромбів, улучают нирковий кровообіг, нормалізують обмін вуглеводів і жирів.

ВАЖЛИВІ НОВИНИ:

Список серцевих препаратів: показання, протипоказання, побічні ефекти
ІАПФ найнадійніші засоби для профілактики інсульту або інфаркту у гіпертоніків. Найбільш популярні таблетки Каптоприл (35 руб.), Еналаприл (10 руб.), Раміприл (93 руб.), Периндоприл (104 руб.).

Сьогодні інгібітори АПФ вважаються найбільш корисними серцевими таблетками для гіпертоніків. До них відносять:
Назва препаратів Ціна в рублях Ампрілан250Берліпріл85Енап50Ренітек35Фозікард175Монопріл460Хартіл350Діротон125Лізінопріл25Капотен170Перінева250Престаріум350
Читайте також: механізм дії інгібіторів АПФ, список препаратів
Сартани
Препарати для серця цієї групи замінюють інгібітори АПФ при наявності протипоказань до них (алергія, анафілаксія, ангіоневротичний набряк, ХНН, кашель). Ліки відрізняються м’яким дією на нирки, виводять з сечею сечову кислоту, що є великим плюсом для пацієнтів з подагрою.

Список серцевих препаратів: показання, протипоказання, побічні ефекти
Найвідоміші антагоністи рецепторів ангіотензину є Лозап (285 руб.), Лоріста (135 руб.), Мікардіс (1 036 руб.).
Назва препаратів Ціна в рублях Лоріста135Лозап285Вальсакор425Діован1620Теветен1500Апровель325Атаканд2200Ордісс320Гіпосарт400
Читайте також: список сартанів при гіпертонії
Антагоністи кальцію
Серцеві препарати групи БКК інертні до метаболічних процесів, ефективні за рахунок прямого впливу на судини і міокард. Блокатори кальцієвих каналів розширюють судини, що допомагає зменшити АТ і нормалізувати кровообіг. Прикладом можуть служити Амлодипін (80 руб.), Фелодипін (216 руб.), Верапаміл (50 руб.).

Список серцевих препаратів: показання, протипоказання, побічні ефекти

Назва препаратів Ціна в рублях Корінфар90Корінфар ретард80Кордафлекс80Фелодіп390Пленділ550Нормодіпін350Норваск500Лернікор220Леркамен590
Читайте також: огляд блокаторів кальцієвих каналів
бета-блокатори
Серцеві препарати групи бета-блокаторів призначаються частіше при ХСН, гіпертиреозі, ІХС, оскільки досить ефективно урежают серцевий ритм. При цьому ліки негативно впливають на вуглеводний і ліпідний обмін, тому протипоказані діабетикам і пацієнтам з атеросклерозом. Що стосується артеріального тиску, то бета-блокатори за рахунок уповільнення ритму серця знижують потребу міокарда в кисні, нормалізують кровообіг і балансують судинні показники. Призначення таблеток групи для зміцнення серця допомагає знизити кількість летальних випадків у гіпертоніків.

Список серцевих препаратів: показання, протипоказання, побічні ефекти
Мінусами лікарських засобів є посилення проявів серцевої недостатності на самому початку терапії на пару тижнів, безсоння, погіршення обструкції легких, якщо воно є. Найбільшим попитом серед вважаються Конкор (200 руб.), Егілок (120 руб.), Небілет (530 руб.).
Назва препаратів Ціна в рублях Коріол181Беталок250Бісопролол80Бінелол300Атенолол15Локрен700Обзідан150Карведілол230Ділатренд430
Читайте також: що таке бета блокатори і для чого потрібні препарати
Діуретики
Сечогінні засоби двох класів: тіазиди і споріднені — для лікування гіпертонії використовуються в схемі комплексної терапії з ІАПФ, сартанів, бета-блокаторами , і інгібіторами кальцію. Діуретики не є серцевими препаратами в прямому розумінні цього слова, але істотно не впливаючи на показники артеріального тиску, знижують набряклість тканин і зменшують задишку. Сечогінні засоби виводять зайву рідину з організму, виявляють невеликий гіпотензивний ефект, впливають на вуглеводний, ліпідний обмін. Діуретики не рекомендують використовувати у пацієнтів з ожирінням і цукровим діабетом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Таблетки від епілепсії: огляд протисудомних лікарських засобів, список препаратів

Список серцевих препаратів: показання, протипоказання, побічні ефекти
Прикладом можуть служити Верошпирон (72 руб.), Фуросемид (19 руб.), Гидрохлортиазид (50 руб.).
Назва препаратів Ціна в рублях Тіазидні Гіпотіазід90Торасемід87Ціклопентіазід60 тіазидоподібних Індап100Аріфон ретард330Оксодолін25
Читайте також: список препаратів діуретиків

При аритміях

Ліки для серця цієї групи називаються антиаритмиками, які за механізмом дії діляться на класи. Кожен клас застосовується при певній основної патології, яка стала причиною аритмії. Призначаються ліки виключно під контролем лікаря. З групою бета-блокаторів та інгібіторів кальцію знайомство вже відбулося. До антиаритмическим засобів можна віднести Дигоксин (34 руб.) З групи серцевих глікозидів, Соталол (77 руб.), Флекаїнід (6580 руб.). Мета призначення ліків — відновлення ритму серця або нормалізація ЧСС.

Довгожителями на фармакологічному ринку є препарати першого класу антіарітміков, які використовують для корекції екстрасистолії, пароксизмальної тахікардії, мерехтіння передсердь. До них відносять:
Назва препаратів Ціна в рублях Підклас IА Новокаінамід100 Підклас IВ Діфенін30 Підклас IС Етацізін1000Морацізін800Рітмонорм450Пропанорм330Пропафенон150Аллапінін550Аллафорте500
Список препаратів для серця III класу, який призначають при синусової і пароксизмальної тахікардії, екстрасистолія, фібриляції передсердь:
Назва препаратів Ціна в рублях Аміодарон140Кордарон240СотаГЕКСАЛ80Ібутілід250
Читайте також: огляд таблетованих препаратів від аритмії
Антикоагулянти
Антикоагулянти — це кошти, кото риє контролюють процес згортання крові, попереджаючи тромбоутворення. Для захворювань з порушенням ритму серця — це важливо, оскільки нерівномірність скорочень міокарда служить тригером до зміни в’язкості крові і формуванню кров’яного згустку. Крім того, антикоагулянти обов’язкові після оперативного втручання з приводу трансплантації клапанів серця.

Список серцевих препаратів: показання, протипоказання, побічні ефекти
Мінусом препаратів є високий ризик кровотечі, тому терапія проводиться під контролем МНО (лабораторний аналіз, який показує відношення протромбінового часу пацієнта до показників здорового людини). Представниками лікарських засобів є Варфарин (90 руб.), Ксарелто (1 500 руб.), Еліквіс (800 руб.), Прадакса (1 700 руб.).

При екстрених ситуаціях використовують ін’єкційні препарати групи: Гепарин (81 рубль), Клексан (690 руб.), Арикстра (6 450 руб.).

ГАРНІ НОВИНИ:

Читайте також: що таке антикоагулянти і для чого потрібні препарати
Антіагреганти
Антиагреганти — це ліки, які блокують злипання формених елементів крові між собою, запобігаючи тромбоутворення. Препарати виконують при захворюваннях серця ту ж роль, що і ці препарати, але діють м’якше, призначаються для довічного прийому. Найбільш відомий Аспірин (4 руб.). Ацетилсаліцилова кислота запобігає розвитку інфаркту або інсульту, але негативно впливає на слизову системи травлення. Тому засіб не призначають при ЯБЖ, ерозивних процесах в шлунку і кишечнику.

Список серцевих препаратів: показання, протипоказання, побічні ефекти
Чи не використовують Аспірин при гемофілії, індивідуальної непереносимості і в дитячому віці. У списку таблеток для серця сьогодні Аспірин замінений на більш безпечні та сучасні препарати: Кардіомагніл (105 руб.), Аспірин Кардіо (80 руб.).

Іншим відомим прикладом препаратів групи може служити Клопідогрел (185 руб.) , Плавикс (852 руб.). Механізм дії — аналогічний, призначається при непереносимості Аспірину. Поєднують Аспірин з Клопідогрелем після шунтування або стентування коронаров. Мінусом є все той же ризик кровотечі, тобто необхідний постійний лабораторний контроль за згортання крові.

Читайте також: для чого потрібні дезагреганти (антиагреганти)

При стенокардії

Одна з форм ІХС — стенокардія, в основі якої лежить ішемія міокарда через недостатнє харчування та кіслородоснабженія серцевого м’яза. Основним симптомом захворювання є загрудинний біль пекучого характеру, зняти її можна тільки препаратами для серця, які можуть зняти напад. Найпершими на допомогу приходять нітрати і нітратоподобние речовини.
Нітрати
Нітрати і їх аналоги (антиангінальні засоби) розширюють просвіт магістральних судин. Найбільш часто використовують в цих цілях Нітрогліцерин (20 руб.) І Нитросорбид (29 руб.). Кожен пацієнт, що страждає нападами стенокардії, носить ці ліки у вигляді спрею або сублінгвальних таблеток з собою. Медикаменти дозволяють зменшити приплив крові до міокарда за рахунок перерозподілу в артеріальному і венозному руслі, правда, діють нетривалий час. Але для купірування нападу стенокардії — достатня. Є і форми пролонгованої дії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Які свічки краще вибрати для позбавлення від зовнішнього геморою? 5 груп препаратів

Список серцевих препаратів: показання, протипоказання, побічні ефекти
Треба зауважити, що при лікуванні стенокардії використовують бета-блокатори або антагоністи кальцію, а також антиагреганти для профілактики тромбозу.
Назва препаратів Ціна в рублях Нітрокор40Нітромінт100Нітроспрей90Ізокет350Моночінкве150
Читайте також: докладніше про препарати нітрати
статини
В список таблеток для лікування стенокардії включені статини (коректують ЛПНЩ) і фібрати (балансують тригліцериди). Препарати обов’язкові для пацієнтів вже перенесли ГІМ або ГПМК, оперативні втручання на серці та судинах. Призначення антіліпідеміческіх засобів допомагає уникнути атеросклерозу, знижує ризик розвитку ІХС, транзиторних ішемічних атак. Основний мінус — ризик ураження печінки, м’язів.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Список серцевих препаратів: показання, протипоказання, побічні ефекти
Найбільш популярні таблетки — Симвастатин (50 руб.), Аторвастатин (116 руб.), Розувастатин (208 руб.). Крім того, в лікуванні серцево-судинних патологій використовують:
Назва препаратів Ціна в рублях Зокор150Вазіліп200Крестор4 000Розукард600Кардіостатін200Ліпрімар1 000
Читайте також: які таблетки відносяться до статинам

При хронічній серцевій недостатності (ХСН)

В список ліків для серця при ХСН включені препарати різних груп: ІАПФ і Сартана, бета-блокатори і антагоністи кальцію, діуретики, ефіри поліненасичених жирних кислот, серцеві глікозиди, метаболічні засоби і препарати з Калієм + і Магнієм + +. Багато ліків вже були розібрані при лікуванні гіпертонії, аритмії. Далі розглянемо, які серцеві препарати використовуються в основному для лікування для літніх пацієнтів, оскільки ХСН — вікова патологія, яка формується протягом тривалого часу.
Етилові ефіри ПНЖК
Ефіри поліненасичених ЖК — призначаються в терапії ХСН як додатковий засіб , що регулює обмін жирів і згортання крові.

Список серцевих препаратів: показання, протипоказання, побічні ефекти
Найбільш популярний в цій групі — Омакор (1 500 руб.), що знижує нізкоплотний ліпіди і попереджуючі агрегацію еритроцитів, тромбоцитів.
Серцеві глікозиди
серцево е глікозиди урежают ЧСС і збільшують скоротливу здатність міокарда. Їхній головний недолік — токсичність. При накопиченні в організмі препарати можуть спровокувати зупинку серця, тому призначаються тільки лікарем і під його пильним наглядом.
Препарати, що містять калій і магній
Список серцевих препаратів: показання, протипоказання, побічні ефекти
Мікроелементи необхідні серцю для нормальної роботи. Якщо калію і магнію недостатньо виникає аритмія, розвивається атеросклероз. Часто дефіцит мінералів спостерігається під час терапії діуретиками (мікроелементи виводяться разом з уриною). Найпопулярнішими вважаються Панангин (126 руб.) І Аспаркам (37 руб.).

Читайте також: докладніше про препарати калію магнію в таблетках
Метаболічні засоби
Поліпшити обмін речовин в кардіоцітах покликані метаболічні засоби. Ліки неодмінно повинні бути включені в список серцевих препаратів, які необхідні для корекції загального стану літніх пацієнтів. Найвідомішими з них є: Предуктал (758 руб.), Милдронат (229 руб.), Актовегін (549 руб.). Препарат Триметазидин (99 руб.) Допускається для лікування стенокардії, якщо жоден інший засіб не в змозі контролювати симптоми хвороби.

Протипоказання

При лікуванні серцевої патології препаратами різних груп розрізняють абсолютні та відносні протипоказання до їх прийому. Загальним абсолютним обмеженням до використання ліків є індивідуальна непереносимість компонентів кошти і інтоксикація лікарськими препаратами.

Спільними відносними протипоказаннями є:

 • гіпотонія.
 • екстрасистолія.
 • серцеві блокади різного ступеня тяжкості.
 • гіпокаліємія.
 • пароксизми.
 • мітральний стеноз.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Актіферт гель для зачаття: відгуки, склад, спосіб застосування, побічні дії, аналоги, ціна

Побічні ефекти

Негативні наслідки від прийому препаратів для серця полягають у розвитку:

 • мігрені.
 • припливах.
 • пастозности тканин.
 • сухого кашлю.
 • бронхоспазму.
 • депресії.
 • безсоння.
 • порушення електролітного балансу.
 • диспепсії:
 • подташніванія.
 • погіршення апетиту.
 • порушення гостроти зору.
 • сплутаність свідомості, галюцинацій.
 • незвичайності поведінки.

Препарати швидкої допомоги для сердечника з домашньої аптечки

Серцево-судинна система — найважливіша (поряд з дихальною) для життєдіяльності організму. Гостра недостатність кровообігу, роботи серця без своєчасної, належної медичної допомоги призводять до летального результату. Тому сьогодні розроблені стандарти надання допомоги при захворюваннях серця і судин в різних умовах, при різних патологіях. Алгоритми введення ліків для підтримки серця прості і продумані до дрібниць.

Однак кожен хворий із захворюваннями серця і його близькі повинні розуміти, що якщо за грудиною тільки починають з’являтися неприємні відчуття, які супроводжуються тим, що серце нібито коліт , а ефекту від нітратсодержащіх коштів немає протягом 15 хвилин — це привід для виклику швидкої допомоги. Підозра на ГІМ, інсульт може бути знято лише після проведення ЕКГ-діагностики. Якщо ситуація серйозна — необхідна госпіталізація в стаціонар.

Список серцевих препаратів: показання, протипоказання, побічні ефекти
Препарати для екстреної допомоги в домашніх умовах представлені в таблиці:
Стан Препарат Гострий коронарний синдром, підозра на інфаркт або інсультНітрогліцерін під язик і Аспірин кожні 5-10 хвилин по таблетці до приїзду лікарів. Можна розжувати таблетку пропранолол при тахікардііГіпертоніческій крізКлонідін до 0,6 мг кожну годину, Каптоприл або Карведилол — 0,25 мгКоллаптоідное состояніеПрепарати вводяться інфузійно — це хлористий калій (об’єм циркулюючої крові), Преднізолон (запалення), Аминазин (спазм)
Після прибуття медиків потрібно повідомити про зроблені ін’єкціях, прийнятих таблетках, наявності алергій на ліки, щоб уникнути передозування або отруєння.

Профілактичні засоби

Ефективність і своєчасність наданої терапії чрезвич йно важлива, оскільки корелюється ризиком летального результату. Але і профілактика захворювань серцево-судинної системи грає не останню роль в житті людини.

Запобіжні заходи рятують від інфаркту, інсульту, інших кардіогеннийсинкопальні катастроф, ТЕЛА. До профілактичних препаратів відносять:

 • статини (Пітавастатін — 450 руб., Крестор посилання — 1 401 рубль, Розуліп — 464 руб. — представники останнього, 4 покоління) і фібрати (Клофібрат посилання — 1 040 руб. , Фенофибрат — 343 руб., Гемфиброзил — 1670 руб.).
 • антиангінальні ліки (Папаверин — 9 руб., Валідол — 20 руб., Рибоксин — 34 руб.).
 • гіпотензивні засоби (Ренітек — 60 руб., Норваск — 265 руб., амлодипін — 39 руб.).
 • метаболічні препарати (берлітіону 300 — 519 руб., Карнілья — 850 руб., Коензим Q10 — 529 руб .).
 • вітамінно-мінеральні комплекси (ДоппельГе рц-актив — 640 руб., Супрадин — 342 руб., Вітрум — 399 руб.).

Регулярне застосування серцево-судинних препаратів знижує ризик смертності, гарантує активне довголіття зі збереженням якості життя .

Література

 1. Бритов, А.Н. Місце агоністів імідазолінових рецепторів при лікуванні хворих на артеріальну гіпертонію Текст. / О.М. Бритов, О.А. Орлова // Російський кардіологічний журнал. 2006.
 2. Волков, B.C. Патогенез артеріальної гіпертонії у хворих на цукровий діабет 2-го типу Текст. / B.C. Волков, С.А. Рокіньї, О.Б. Поселюгіна // Клінічна медицина, 2006.
 3. Гогин, Е.Е. Мікроциркуляція при ішемічній хворобі серця та артеріальній гіпертонії Текст. / О.Є. Гогин // Терапевтичний архів. 2006.
 4. European Society of Hypertension European Society Cardiology Guidelines for the Management of Arterial Hypertension // J Hypertens. 2003.
 5. Ovsyannikov K.V., Gurfmkel Y.I. Features of microcirculation in patient with arterial hypertension (by computerized capillaroscopy of nailfold) // Journal of Hypertension. 2001.
Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Схожі статті

Препарати нікотинової кислоти для зниження холестерину і лікування атеросклерозу

Serega

Огляд препаратів від болю в області серця: список і назви таблеток, протипоказання і побічні ефекти

Maria

Огляд ефективних препаратів для лікування серцевої недостатності

Alex

Огляд ефективних препаратів для лікування стенокардії

Marina

Список препаратів від депресії: таблетки старого і нового покоління

Sasha

Неглікозидні кардиотоники: механізм дії, класифікація, список препаратів

Maria

Огляд таблеток від підвищеного тиску: кращі препарати для лікування гіпертонії з мінімальними побічними ефектами

Bobby

Що таке Ангіопротектори: список препаратів, механізм дії, показання, протипоказання, побічні ефекти

Pasha

Секвестранти жовчних кислот для зниження холестерину

Scooby

Список статинів останнього покоління, огляд препаратів, відмінності від ранніх поколінь, користь і шкода

Serega

Препарати для зниження холестерину ( гіполіпідемічні засоби ): статини і інші лікарські засоби в таблетках

Undershmidtther

Фібрати: список препаратів, механізм дії, відміну від статинів

Tanya

Залишити коментар