РАЗОМ ІЗ МАЛіЖ – ДО СПІЛЬНОЇ МЕТИ

Вперше про діяльність Малої Академії літератури і журналістики довідалися із веб-порталу МАЛіЖ. Були приємно здивовані, що це чи не єдиний в Україні інтернет-ресурс, де мають можливість розташовуати авторські твори, юні поети і письменники, журналісти, митці фото і малюнку.

Широке поле творчості відкрите також для бажаючих створювати відеофільми, приймати участь у різноманітних конкурсах і вікторинах, спілкуватися  і знаходити друзів за творчими уподобаннями та захопленнями.       Найбільше імпонувало те, що зареєстровані відвідувачі маліжанського веб-порталу, із числа школярів, отримують свій особистий кабінет, мають змогу  додавати у “читальному залі” та  блозі  поетичні і прозові твори, а у “Вернісажі” розташовувати  малюнки.

Завдяки ініціаторам, веб-адміністраторам, модераторам та черговим редакторам Міжнародного інтернет-порталу тут безперервно проводиться дистанційне навчання, працюють творчі майстерні, редакції електронних видань.

З метою налагодження співпраці, у червні, 2014 року, напередодні Дня журналіста України, у Львові, відбувся “круглий стіл”: “МАЛіЖ і Міжнародний Центр впровадження Програм ЮНЕСКО”, ініціатором якого були представники Міжнародного Центру ЮНЕСКО та громадська організація “Мала Академія літератури і журналістики”. За “круглим столом” його учасники з боку Міжнародного Центру ЮНЕСКО Михайло Кот, заступник голови Правління, Віктор Проданчук, член наглядової Ради, представники громадської організації “VARTA1” Ольга Зінкевич, Світлана Півень  та керівник громадської організації “Мала Академія літератури і журналістики” Василь Тарчинець обговорили питання щодо розширення співпраці МАЛіЖ із міжнародними неурядовими інституціями, зокрема,  Міжнародним Центром ЮНЕСКО.

Під час проведення “круглого столу” було знайдено чимало нових форм та шляхів співпраці.  Продовженням наших подальших  робочих зустічей  було проведення, 20 червня 2014 року, на батьківщині заснування МАЛіЖ у смт. Міжгір’я, плануючої конференції з підготовки Міжнародного фестивалю та підписання угоди про співпрацю Міжнародного Центру ЮНЕСКО і МАЛіЖ. За нашою Постановою МАЛіЖ набула статус асоційованого членства у  Міжнародному Центрі ЮНЕСКО, а її керівника Василя Тарчинця, (за згодою, на громадських засадах), призначено заступиком Голови Правління Міжнародного Центру ЮНЕСКО. Відповідні Сертифікати, Міжнародного взірця нашого Центру, отримав також Міжнародний, щорічний  фестиваль юних поетів і прозаїків, журналістів, митців фото і малюнку, авторської пісні і літературно-мистецьких композицій “Рекітське сузір’я” та Музей Малої Академії літератури і журналістики.

Спільна громадська діяльність нашого Міжнародного Центру і МАЛіЖу сприяла успішній підготовці та проведенню Міжнародного фестивалю юних талантів “Рекітське сузіря-2014”, виданню спеціальних випусків журналу-газети “Сузір’я” під гаслом “Діти усього світу – за мир!” російською та французькою мовою.

Активно долучаємося до проведення Мостів Миру, сприяємо підготовці та проведенню виставок юних митців.

Маю велику надію на те, що наша співпраця буде й надалі поглиблюватися і поширюватися, бо у нас із МАЛіЖом спільна мета –  сприяти розкриттю талантів юних обдарувань України та закордоння.

Дуже вдало про нашу співпрацю у поетичних рядках розповідає оглядач-коментатор, модератор веб-порталу МАЛіЖ, закарпатський поет Іван Ісаєвич:

 

ЦЕНТР  ЮНЕСКО і МАЛіЖ

Нова радість стала!
Ще так не бувало –
Над “Сузір’ячком” ЮНЕСКО
шефствувати взялось!!!

У МАЛіЖа і ЮНЕСКО
Одна спільна справа:
Домогтися для всіх людей
На освіту право.

МАЛіЖ і ЮНЕСКО
Мріють про мир в світі,
Щоби діти усіх націй
Жили без конфліктів.

МАЛіЖ І ЮНЕСКО
Про всіх дітей дбають,
Зокрема, й на тих увага,
Що таланти мають.

 

Велику надію на дружню творчу співпрацю із Міжнародним Центром ЮНЕСКО  покладає і проректор МАЛіЖу Ангеліна Оборіна:

ВІРА В ЮНЕСКО

Юнь маліжанська шикуйся!
Під крила ЮНЕСКО ставай!
До творчої справи готуйся
І зміцнюй у злеті  свій край.
У дружбі ми сили єднали –
Талантам дорогу дали
І славу собі здобували,
Щоб  фестивалі жили.
Та все ж справедливість існує,
Не має життя без чудес.
ЮНЕСКО нам щастя дарує –
Молитва іде до небес.

Чотирнадцять років  існує
Академія наша Мала.
Нехай нас ЮНЕСКО почує,
Як народилась вона і жила
Живив її ректор від роду,
Проректори, керівники.
На фестивалі море народу
Прибуває до нас залюбки.

Міжгір’я для нас стало домом,
А друзями – гори Карпатські.
І линуть пісні стальним дзвоном
З вітрами у небо лихвацько.
Може, наші молитви до Бога
Об’єднають з ЮНЕСКО серця,
Щоб прокласти єдину дорогу
У майбутнє усім до кінця.

Валерій ПОПОВ,

Голова Правління Міжнародного

впровадження Програм Центру ЮНЕСКО