Андріана та друзі – дітям Львівщини

«Наше майбутнє – у вимірі турботи. Передусім – про щасливу осяйну усмішку маляти, здоров’я та належне забезпечення матері і дитини», – переконана відома львівська співачка Андріана, ініціатор та головний натхненник проведення благочинного концерту «Андріана та друзі – дітям Львівщини», що відбувся 16 грудня у Самборі.

 

Серед тих, хто підтримав акцію, були Юрій Цвєтков, група «Десерт», гурт «Ener g», Андрій Бакун, Владислав Левицький, шоу-балет «Атлантик». Організаторами виступили Міжнародний центр Впровадження програм ЮНЕСКО, Самбірська міська рада, а також благодійний фонд «Сприяння розвитку хірургії немовлят».
За один концертний виступ, каже молода співачка, вдалось зібрати 12 тисяч гривень. Чимала частка коштів була спрямована для потреб дитячого будинку села Жовтанці, на допомогу дітям із сиротинця «Любисток», що у Самборі, а також для сиріт, напівсиріт і малозабезпечених вихованців школи-інтернату №2 м.Львова. Співаки також переказали 7000 гривень на закупівлю інструментарію, медичних хірургічних столиків для Самбірського пологового будинку. «Проте головна наша мета – продовжити фінансовий збір на підтримку благодійного фонду лікарні «Охматдит», аби нарешті придбати апарат штучного дихання для немовлят, – каже Андріана. – До слова, торік ми організовували подібну благочинну акцію-концерт до Дня захисту прав дітей у Львівському національному драматичному театрі ім. М.Заньковецької. Усі зібрані кошти перечислили на рахунок сиротинців і «Охматдиту».
Якісне медичне обладнання, потрібні для лікування медикаменти коштують недешево. Але часом саме вони і є тією єдиною рятівною ниточкою, яка єднає важкохвору дитину зі світом. Держава, принаймні поки що, не може забезпечити повною мірою лікарні та клініки усім необхідним, тож більше ініціативи, відповідальності на себе, вочевидь, мають взяти громадські організації, меценати, люди небайдужі. В цілому світі існує таке явище, як соціальна відповідальність бізнесу, коли спонсор, хоч і вимагає певної сатисфакції, скажімо, у вигляді реклами, проте охоче і щедро підтримує різноманітні благочинні акції. В Україні все трохи інакше. Як розповідає Андріана, трапляється, що прагнучи насамперед «пропіарити» свою організацію, керівники обіцяють сприяння та допомогу, проте з якихось причин в останню хвилину можуть відмовити або ж взагалі не виконати своїх обіцянок. «Небагато з тих, хто справді має змогу і засоби, щоб підтримувати благочинні заходи, ідуть нам назустріч. Тим часом, як пересічна людина середнього достатку зазвичай не залишається байдужою до чужого лиха. І це яскраво показала акція у Самборі, де нас дуже тепло і гостинно зустріли», – каже співачка.
Благочинність – це жест великої душі, свідчення шляхетності та доброти. Цьогоріч завдяки львів-ським артистам потребуючі діти напередодні новорічних, різдв’яних свят отримали подарунки, відчули турботу і піклування. Проте свято їм можна і треба дарувати частіше. Адже, як кажуть, чужих дітей не буває.

Уляна Гавришків,
студентка ЛНУ ім.Івана Франка.