Національні природні парки України та Італії об’єднуються заради майбутнього

Міжнародний Центру впровадження програм ЮНЕСКО (Департамент Міжнародного Центру впровадження Програм ЮНЕСКО в галузі міжнародних зв’язків та розвитку новітніх технологій) 

Міністерство закордонних справ України

З 6 по 12 грудня 2007 року в Республіці Італія,  у містечку Суб’яко (Регіон Лаціо) проходила Міжнародна італійсько-українська науково-практична Конференція «Національні Парки -прекрасне життя людини». Запрошеними  з  української  сторони  були:

 1. КАРПАТСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПРИРОДНИЙ ПАРК
 2. НАЦІОНАЛЬНИЙ ПРИРОДНИЙ ПАРК “ГУЦУЛЬЩИНА”
 3. НАЦІОНАЛЬНИЙ ПРИРОДНИЙ ПАРК “ПОДІЛЬСЬКІ ТОВТРИ”
 4. ІНСТИТУТ БОТАНІКИ ім. ХОЛОДНОГО НАН УКРАЇНИ
 5. УЖГОРОДСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ, ГЕОГРАФІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ
 6. КРЕМЕНЕЦЬКИЙ БОТАНІЧНИЙ САД
 7. МІЖГІРСЬКА СЕЛИЩНА РАДА, МІЖГІРСЬКОГО РАЙОНУ ЗАКАРПАТСЬКОЇ  області.
 8. КРЕМЕНЕЦЬКА МІСЬКА РАДА, м. КРЕМЕНЕЦЬ, ТЕРНОПІЛЬСЬКА область
 9. ДЕРЖАВНЕ УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА В ЗАКАРПАТСЬКІЙ області

Офіційним Організатором зі сторони України виступив: Департамент Міжнародного Центру впровадження Програм ЮНЕСКО в галузі міжнародних зв’язків та розвитку новітніх технологій під керівництвом п. Ігоря Мелеха.

Офіційним Організатором  зі сторони Італії став  Регіональний Природний Парк «Monti Simbruіni» під керівництвом Enrico Memeo та Direttore Vicario dott. Alberto Foppoli та співорганізатори: італійсько-українська газета «Форум» і асоціація  парків та заповідних зон Італії «Federparchi».

Зі слів пана Мелеха, – ця  конференція  є новим вектором міжнародних проектів і  програм співпраці та інтеграції між Україною та Італією,  це початок великої програми , яка запланована  на етап до десяти років  і розгалужується на три аспекти співпраці :

 1. Обмін між професорським та студентським ресурсом;
 2. Культурно-туристичний аспект;
 3. Програма побратимських зв’язків між містами України і Італії.

Основною метою перебування української делегації було відвідування  італійських державних установ та організацій, а саме Регіональних  Природних парків, на запрошення мерів міст Регіону Лаціо, наша делегація мала можливість насолоджуватися красою та різноманіттям італійського краєвиду. Українська делегація на гостинне запрошення побувала в офісі керівництва Регіону Лаціо, де зустрілася  з керівництвом Департаменту Навколишнього середовища, в результаті якої була задекларована співпраця між Регіоном Лаціо і Україною.

Члени офіційної делегації також відвідали п’ять Регіональних парків Лаціо, де в практичних екскурсіях вивчались як і природа, так і господарське «життя» парків в Італії.

На офіційному закритті Конференції було підписано ряд договорів про наміри, між членами  української делегації  та  представниками Регіональних Природних  парків «Monti Simbruini» та «Bracciano-Martignano» стосовно дальнішої співпраці. На завершення Конференції було багато виступів, подяк як зі сторони нашої делегації, так зі сторони  представництва Парків.

Велику подяку  було складено Міжнародному Центру впровадження Програм ЮНЕСКО,  за чудово  організовану Конференцію, також добре слово  прозвучало на адресу  головного редактора газети «Форум» – Gabriele Ratini та  на завершення,  – усьому колективу Парку «Monti Simbruini»: за надану гостинність, за цікаве та конструктивне проведення Конференції. Особлива подяка була надана Президенту та Керуючому Парку «Monti Simbruini» – Enrico Memeo та Direttore Vicario dott. Alberto Foppoli, – котрі організували та чудово  провели першу міжнародну Конференцію на високому фаховому рівні. Це перший крок у  спільне майбутнє, це перший крок до нашої широкої співпраці.

Члени нашої  делегації від’їжджали на Україну в прекрасному настрої, представники  організацій були задоволені самою Конференцією і офіційно задекларували про проведення наступної міжнародної Конференції  на Україні, було запропоновано створити делегацію від італійської Сторони, яка б відвідала  нашу державу  в квітні-травні  2008  року.

На останок зустрічі, п. Ігор Мелех поділився планами на майбутнє  Департаменту Міжнародного Центру впровадження Програм ЮНЕСКО, це насамперед  проведення міжнародних зустрічей з багатьма Національними Природними Парками України та їх  італійськими колегами, більшої зацікавленості проектом Департамент  планує організувати та провести ряд міжнародних бізнес-конференцій в яких би мали прийняти участь групи українських бізнесменів та мерів міст України.

Отож до зустрічі Італія, до зустрічі Україно. Viva Italia, Viva Ucraina.

Запрошуємо всіх зацікавлених прийняти участь у проекті, де основним завданням є зближення двох європейських держав і наближення часу вступу України до Об’єднаної Європи.

Марія Кузьо, член української делегації

м. Рим        12.12.2007