“Тогівля жінками та дітьми: профілактика та консультування жертв”

 

Проблема, на вирішення якої спрямовано проект – створення системи профілактики торгівлі жінками та дітьми, та надання консультативної допомоги  жертвам торгівлі.

Наприкінці минулого століття торгівля жінками та дітьми з метою їх сексуальної експлуатації почала приносити надприбутки. В Україні створились умови для здійснення таких злочинів. Це обумовлюється наявністю протиріч і проблем, пов’язаних із перерозподілом робочої сили, незайнятістю і безробіттям, основою вказаних явищ є зміна соціально-економічного устрою країни.Найчастіше громадян України вивозять до країн Центральної і Західної Європи, Балканського і Апеннінського півостровів, Близького Сходу. Постачання українських жінок здійснюється особами під прикриттям туристичних фірм і бюро по прийому на роботу. Тільки в Київі працює 59 таких фірм і бюро. Їх організаторами та співробітниками поруч з громадянами України виступають громадяни інших країн: Ізраїлю, колишньої Югославії, Кіпру тощо. Так, наприклад, тільки за минулий рік до Косово було незаконно вивезено більше 100 жінок, 5% з яких – неповнолітні 15-17 років. Середній вік: 23 роки. 83% основною причиною виїзду вказали пошук роботи. Майже всі вони (90%) займались проституцією або працею, яка неоплочувалась. 89% мали можливість пересуватись тільки в супроводі або свобода пересування була повністю заборонена.  Кабміном України (1999р.) прийнята спеціальна Програма щодо запобігання торгівлі жінками та дітьми. Сьогодні в апараті Міністерства внутрішніх справ близько 1700 офіцерів працюють в спеціальних підрозділах, які запобігають торгівлі жінками та дітьми. Правоохоронцями перекрито низку каналів, через які незаконно переміщувались люди за кордон через країни транзиту: Чехію, Польщу, Росію. Припинено діяльність кількох десятків комерційних фірм, які під виглядом посередництва у працевлаштуванні займалися торгівлею людьми. В березні 1999 року прийнято Верховною радою, а в квітні введено Указом Президента України нову статтю до діючого Карного Кодексу України – ст.124-1 “Торгівля людьми” – яка передбачає відповідальність за будь-які форми торгівлі людьми.Однак, цього недостатньо. Наведені дані говорять про актуальність вказаної проблеми для України. Негативна тенденція щодо торгівлі жінками та дітьми зберігається і сьогодні. В силу своєї складності наявна ситуація вимагає комплексного підходу, що передбачав би:­

 • Профілактику торгівлі жінками та дітьми шляхом проведення спеціальних семінарів для учнів середніх навчальних закладів, студентів вузів, від’їзжаючих за кордон жінок;­
 • Підготовка фахівців з числа психологів, педагогів, соціальних працівників, правоохоронців, юристів з метою надання жертвам такої торгівлі фахової психологічної, правової допомоги;­
 • Висвітлення в засобах масової інформації загрози торгівлі жінками та дітьми, випуск спеціальних буклетів і плакатів.­
 • Створення в країнах перебування  на базі представництв Центру телефонів довіри, консультативних пунктів для громадян України, де вони матимуть можливість одержати юридичну, психологічну допомогу.Метою програми, реалізація якої розрахована на три роки, є підготовка фахівців з проблеми профілактики торгівлі жінками та дітьми, надання спеціальних знань неповнолітнім, молоді, жінкам, що виїзжають за кордон щодо оптимальної поведінки при найменшій загрозі їх праву вільного вибору, поширення інформації в суспільстві про торгівлю жінками та дітьми.

Довгостроковою метою, яка буде реалізована в результаті впровадження проекту є створення громадської приймальної та консультативного центру для жінок та дітей, які зазнали випадків примусу незаконої експлуатації.

З метою успішної реалізації програми слід здійснити наступні заходи:

 1. Проведення спеціалізованих  30 одноденних семінарів для учнів старших класів загальноосвітніх шкіл. Причому, 50% семінарів слід проводити в сільській місцевості, оскільки 48% потерпілих проживали у селищах та районних центрах. До семінарів будуть залучені соціальні працівники, працівники правоохоронних органів, психологи. Планується розглянути наступні питання: “Яким чином відбувається вербування?”, “Дотримання власних прав за кордоном”, “Законодавство країни перебування”, “Допомога консульських установ України за кордоном” тощо.
 2. Проведення 30 семінарів для студентів вищих навчальних закладів, виїзжаючих за кордон “Що робити, якщо за кордоном сталися неприємності?” із залученням фахівців правоохоронних органів, психологів.
 3. Підготовка фахівців для роботи з жертвами незаконої експлуатації з числа психологів, соціальних працівників, юристів шляхом навчання на спеціалізованих трьохденних тренінгах. Планується, що учасники тренінгів пройдуть навчання за темами: “Основи корекції посттравматичних розладів”, “Навички надання консультацій”, “Техніки слухання”, “Головні прийоми вислуховування”.
 4. Підготовка волонтерів з числа студентів, добровольців для роботи з жінками та дітьми, які зазнали різних видів експлуатації. Планується провести навчально-методичні тренінги в малих групах по 10-12 чоловік тривалістю 3 дні. Всього передбачається провести 5 тренінгів.
 5. Проведення спільно з МВС України двох Всеукраїнськиї науково-практичних семінарів із залученням провідних фахівців зі всіх регіонів України.
 6. Видання п’яти видів буклетів та календарів, десяти видів плакатів, спрямованих на профілактику торгівлі жінками та дітьми. Наклад кожного виду продукції 1000 екземплярів. Всі види продукції будуть розповсюджуватись безкоштовно.
 7. Створення в Україні громадської приймальної та консультативного пункту для жертв експлуатації з метою надання фахової соціально-психологічної та юридичної допомоги потерпілим.
 8. Створення  громадських приймальних за кордоном, де зосереджена найбільша кількість працюючих з України, а саме в Польщі, Італіїї, Німеччині, Росії, на базі яких надавати профілактичну, психологічну та юридичну допомогу громадянам України, які перебувають за кордоном.
 9. Організація роботи телефонів довіри на основі представництв Центру за кордоном для надання оперативної допомоги громадянам України.
Эндокринология Сайт Глазные болезни